چه مقدار میوه در روز برای بدن لازم است؟

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 4193

میوه بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم است. در واقع، رژیم غذایی در میوه با تمام انواع منافع سلامت، از جمله کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌های مرتبط است.

چه مقدار میوه در روز برای بدن لازم است؟

میوه سرشار از فیبر است که دارای خواص درمانی بسیاری می‌باشد. مصرف فیبر ممکن است به کاهش کلسترول کمک کند احساس سیری را افزایش و به کاهش وزن در طول زمان کمک می‌کند. سلامت و زیبایی پوست با میوه و سبزی

همچنین میوه دارای آنتی اکسیدان است که به مبارزه با رادیکال‌های آزاد (عامل آسیب سلول‌ها) کمک می‌کند خوردن یک رژیم غذایی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها ممکن است به آهسته کردن روند پیری کمک و سبب کاهش خطر ابتلا به بیماری می‌شود. باورهای غلط درباره زمان میوه خوردن

از آنجا که میوه‌های مختلف حاوی مقادیر متفاوتی از مواد مغذی هستند خوردن انواع آنها برای به حداکثر رساندن منافع سلامت مهم است. خوردن میوه‌ها می تواند به شما در از دست دادن وزن کمک کند.

میوه ها سرشار از مواد مغذی و کالری نسبتاً کم هستند آنها برای کسانی که به دنبال از دست دادن وزن هستند یک انتخاب عالی است. همچنین آنها دارای آب و فیبر هستند که به احساس سیری شما کمک می‌کند.

به این دلیل، شما به طور معمول می‌توانید میوه بخورید تا زمانی که راضی شوید بدون اینکه مقدار زیادی از کالری مصرف کنید.

در واقع، مطالعات متعدد نشان می‌دهد که خوردن میوه با مصرف کالری کمتر در ارتباط است و ممکن است به از دست دادن وزن در طول زمان منجر شود.

سیب و مرکبات، مانند پرتقال و گریپ فروت، بیشتر سبب سیری می‌شوند. این مهم است که توجه داشته باشید که میوه جامد بسیار بیشتر از پوره میوه یا آب میوه سبب سیری می‌شود که شما به طور معمول می‌توانید مقدار زیادی از آن را بدون احساس سیری مصرف کنید.

مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدن مقدار زیادی از آب میوه با افزایش مصرف کالری در ارتباط است و ممکن است خطر ابتلا به چاقی و دیگر بیماری‌های جدی را افزایش دهد. به عبارت دیگر، از نوشیدن مقدار زیادی از آب میوه اجتناب کنید و از میوه کامل به جای آن لذت ببرید.

 

 روزانه چه مقدار میوه بخوریم؟

 

میوه های تابستان

 

خوردن میوه ها ممکن است خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهد

تحقیقات به طور مداوم نشان می‌دهد که رژیم غذایی در میوه‌ها و سبزیجات با کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌های جدی از جمله سرطان، دیابت و بیماری‌های قلبی در ارتباط است.

در حالی که بسیاری از مطالعات به مصرف میوه و سبزی نظر دارند تعداد کمی از مطالعات منافع حاصل از میوه را طور خاص کشف کردند.

یک مرور از نه مطالعه نشان داد که هر وعده خوردن میوه اضافی در هر روز خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را تا 7٪ کاهش می‌دهد. مطالعه دیگری نشان داد که خوردن میوه مانند انگور، سیب و بلوبری با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در ارتباط است.

مرکبات، به ویژه، می‌تواند سطح سیترات در ادرار، که باعث کاهش خطر ابتلا به سنگ کلیه می‌شود را بالا می‌برد. افزایش مصرف میوه همچنین می‌توانید به کاهش فشار خون و کاهش استرس اکسیداتیو کمک کند که ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

خوردن میوه‌ها و سبزیجات بیشتر همچنین با بهبود کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت مرتبط است.

 

آیا میوه برای افراد مبتلا به دیابت ایمن است؟

 

میوه خوشمزه

 

اکثر توصیه‌های غذایی برای افراد مبتلا به دیابت خوردن مقدار زیادی از میوه‌ها و سبزیجات را توصیه می‌کنند. دستورالعمل‌های تغذیه توصیه می‌کنند که در حال حاضر افراد مبتلا به دیابت 2 - 4 وعده میوه در روز مصرف کنند که همان مقداری است که عموم جمعیت مصرف می‌کند.

با این حال، برخی از مردم مقدار که می‌خورند را محدود می‌کنند زیرا آنها در مورد محتوای قندی آن نگران هستند. با این حال، مطالعات نشان می‌دهد که زمانی که قند میوه کامل مصرف شود این اثر بسیار کمی بر سطح قند خون دارد.

همچنین میوه سرشار از فیبر است که در واقع هضم و جذب قند را کند می‌کند و به طور کلی سبب بهبود کنترل قند خون می‌شود. فیبر موجود در میوه همچنین می‌توانید مقاومت به انسولین را کاهش دهد و ممکن است به محافظت در برابر دیابت نوع 2 کمک کند.

میوه ها نیز حاوی پلی فنول هستند که نشان داده شده است سبب بهبود کنترل قند خون می‌شود. علاوه بر این، خوردن میوه‌ها و سبزیجات با کاهش سطح استرس اکسیداتیو و التهاب در افراد مبتلا به دیابت مرتبط است.

که می‌توان گفت همه میوه ها با هم برابر نیستند برخی از آنها باعث افزایش قند خون بیش از دیگر میوه‌ها می شوند و بیماران دیابتی باید بر سطح قند خون خود پس از خوردن غذاهایی که باید محدود شوند نظارت کنند.

 

در مورد افرادی که به دنبال رژیم غذایی کم کربوهیدرات هستند چه می‌دانید؟

برخی از مردم 100 - 150 گرم کربوهیدرات در روز را به "رژیم کم کربوهیدرات" در نظر می‌گیرند. برخی دیگر در تلاش برای کتوز تغذیه و کاهش مصرف کربوهیدرات به زیر 50 گرم در روز هستند. این نوع رژیم غذایی یک رژیم غذایی کتوژنیک نامیده می‌شود و فراتر از یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات استاندارد است.

یک قطعه متوسط میوه حاوی 15-30 گرم کربوهیدرات است و مقداری که شما باید بخورید به طور کامل بستگی به گرم کربوهیدرات مورد نیاز برای مصرف در هر روز دارد.

نیازی به گفتن نیست، مقدار زیادی میوه در خانه افراد با یک رژیم غذایی کتوژنیک وجود ندارد. نمی توان گفت که رژیم‌های غذایی کتوژنیک ناسالم هستند در واقع، یک رژیم غذایی کتوژنیک می‌تواند به شما در از دست دادن وزن و حتی به مبارزه با بیماری‌های مختلف کمک کند.

از همه میوه‌ها، انواع توت‌ها در کربوهیدرات پایین ترین هستند. بنابر این اگر شما در حال شمارش کربوهیدرات هستید توت سیاه، تمشک، بلوبری و توت فرنگی همه انتخاب‌های بسیار عالی است. در پایان روز، میوه‌ها بسیار مغذی هستند اما آن‌ها حاوی همه مواد مغذی نیستند که شما باید از سایر مواد غذایی مانند سبزیجات دریافت کنید.

اگر شما یک رژیم غذایی کتوژنیک را انتخاب می‌کنید و تا حد زیادی مصرف کربوهیدرات خود را محدود می‌کنید آن خوب است که تا زمانی که شما در حال گرفتن مواد مغذی از سایر مواد غذایی هستید از میوه اجتناب کنید.

برای هر فرد دیگری، میوه می‌تواند و باید بخشی از یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات سالم باشد.

 

آیا خوردن میوه بیش از حد مناسب است؟

ثابت شده است که میوه برای شما خوب است اما "بیش از حد" می‌تواند مضر باشد؟

اول از همه، هنگام خوردن میوه کامل، خوردن بیش از حد آن نسبتاً سخت و دشوار است دلیل این است که میوه‌ها دارای آب و فیبر هستند که آنها باعث سیری فوق العاده بالا می‌شوند.

به این دلیل، خوردن مقادیر زیادی از میوه ها هر روز بسیار دشوار است. حتی اگر خوردن مقادیر زیادی از میوه در هر روز بسیار بعید است تعداد کمی از مطالعات اثرات خوردن 20 وعده در هر روز را مورد بررسی قرار داده‌اند. در یک مطالعه، 10 نفر 20 وعده میوه در روز به مدت دو هفته خوردند و عوارض جانبی را تجربه نکردند.

در یک مطالعه کمی بزرگتر، 17 نفر 20 وعده میوه در روز برای چند ماه مصرف کردند و هیچ عارضه جانبی نداشتند. اگر شما میوه بخورید تا زمانی که احساس سیری پیدا کنید تقریباً غذا خوردن "بیش از حد" غیر ممکن است. با این وجود، این مهم است که توجه داشته باشید که میوه به دلخواه باید به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل شامل انواع غذاهای کامل دیگر، مصرف شود.

 

چه مقدار میوه بهینه است؟

برای سالم خوردن میوه نباید بسیار کم و یا بسیاری زیاد مصرف شود مقدار ایده آل جایی در حد وسط قرار دارد. توصیه عمومی برای مصرف میوه و سبزیجات حداقل 400 گرم در روز، یا پنج وعده 80 گرمی است.

یک وعده 80 گرم معادل یک قطعه کوچک به اندازه یک توپ تنیس است. برای میوه‌ها و سبزیجات یک وعده حدود 1 فنجان است. توصیه اصلی در حقیقت خوردن پنج وعده میوه و سبزیجات در روز است که با کاهش خطر مرگ از بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، سکته مغزی و سرطان در ارتباط است.

یک تحلیل از 16 مطالعات علمی نشان داده است که خوردن بیش از پنج وعده در روز هیچ سود اضافی فراهم نمی‌کند.

 

آیا انگور چاق کننده است

درمان کبد چرب با میوه

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید