آرایش چشم و ترفندهای روشن و بزرگ کردن چشم ها

دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 6450

آرایش کردن از کارهای بسیار جذاب و موثر در زیبایی و تغییر استایل و چهره است که اگر فقط کمی با ترفندها و روش‌های آرایشی و گریم آشنایی داشته باشید، می‌توانید نتیجه‌های بسیار جالب و مطلوبی از آن بگیرید.

آرایش چشم و ترفندهای روشن و بزرگ کردن چشم ها

رنگ چشم‌ ها در طول عمر هر انسانی ثابت است، اما می‌توان با آرایش کردن حرفه‌ای در ایجاد توهم روشن‌تر کردن آن‌ها دخالت کرد. خیلی از رنگ‌ها و ترفندها در بزرگ و روشن به نظر آمدن سایز و رنگ طبیعی چشم‌ها موثرند که در اینجا به بهترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد. اگر دوست دارید که با آرایش چشم با هر مدل که هست، تغییری زیبا در چهره تان را تجربه کنید، بهتر است این ترفندها را یاد بگیرید

 

1. استخوان زیر ابرو را روشن کنید

چشم سبز رنگ

 

اغلب افرادی که فاصله بین چشم و ابروهای آن‌ها زیاد است، چشم‌های روشن‌تری دارند، مانند مردم اهل کشور کره! این روشن بودن رنگ چشم‌ها به دلیل روشن بودن رنگ طبیعی آن‌ها نیست، وقتی در اطراف چشم‌ها پوست روشن وجود دارد، رنگ چشم‌ها هم تحت تاثیر این روشنی قرار می‌گیرد و روشن‌تر به نظر می‌آید.

اگر فاصله طبیعی چشم و ابروی شما زیاد نیست، با سایه یا مداد سفید، زیر استخوان ابرو را بکشید تا روشن‌تر شود.

 

2. مرتب کردن و اصلاح ابروها را فراموش نکنید

برداشتن ابرو

 

ابروهای مشکی و تیره را در نظر بگیرید که چقدر ممکن است رنگ چشم‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. حالا اگر این ابروها اصلاح نشده و پر مو هم باشند، بدترین حالت را ایجاد می‌کنند. همیشه ابروهای اصلاح شده و تمیز و سبک داشته باشید و اگر در پی داشتن رنگ چشم‌های روشن و طبیعی هستید، آن‌ها را به رنگ‌ها روشن رنگ کنید.

 

3. خط چشم سفید

خط چشم سفید برای پلک بالا

 

برای پلک پایین یا پلک بالایی چشمتان، خط چشم سفید و یا رنگ‌های روشن غیر از مشکی بکشید. این باعث می‌شود رنگ طبیعی چشم‌هایتان روشن‌تر از حالت عادی به نظر بیایند. اگر چشم‌های خسته و قرمز شده‌ای داشته باشید و از خط چشم سفید استفاده کنید، به راحتی متوجه برطرف شدن قرمزی آن می‌شوید و این عمل درباره رنگ چشم‌ها هم درست است و باعث می‌شود چشم‌ها روشن‌تر به نظر آیند.

 

4. مژه مصنوعی 

گذاشتن مژه مصنوعی

 

استفاده از مژه مصنوعی بسیار تیره و حجیم که مانند یک قاب بسیار تیره و انبوه در اطراف چشمانتان قرار بگیرد، باعث می‌شود که چشم‌ها تیره‌تر به نظر آیند. بنابراین اگر این حالت را دوست ندارید، از استفاده از این نوع مژه‌ها خودداری کنید.

برای آرایش چشم‌ها و زیباتر کردن مژه‌ها، مژه مصنوعی سرتاسری را کنار بگذارید و از انواعی که به صورت تارهای جدا از هم به کنار مژه‌های طبیعی می‌چسبند، استفاده کنید. اگر از انواعی که حالت رنگی دارند استفاده کنید که هم نتیجه بهتری می‌گیرید و هم اینکه چشمانی جذاب‌تر خواهید داشت.

 

5. فرمژه

فرمژه زدن

 

این وسیله می‌تواند بهترین دوستتان باشد. حتی اگر وقتی برای آرایش کردن ندارید، استفاده از این وسیله را فراموش نکنید. هر روز صبح مژه‌هایتان را فر کنید تا چشمانتان بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر آیند. باز شدن مژه‌ها از هم و به عقب رفتن آن‌ها باعث می‌شود روی چشم‌ها سایه نیافتد و روشن‌تر به نظر آید، ضمن اینکه چشم‌ها را هم بزرگ‌تر جلوه می‌دهد.

 

6. کانسیلر

کانسیلر زیر چشم

 

 کانسیلر یک لوازم آرایش جادویی است که برای بسیاری از موارد آرایشی و پوشاندن بسیاری از نقص‌های پوستی به کار می‌آید، بنابراین لازم است که ترفندهای استفاده از کانسیلر را به خوبی آموزش ببینید و انواع کانسیلر را بشناسید تا بهترین استفاده را از آن داشته باشید.

کانسیلری برای پوشاندن و استتار کامل سیاهی و تیرگی زیر چشم‌ها بیاید و از آن برای برطرف کردن آن استفاده کنید. این کار باعث می‌شود چشمانتان به طرز باورنکردنی‌ای روشن‌تر و زیباتر به نظر آید.

 

7. لبها به رنگ طبیعی خود باشند

لب های پر و حجیم

 

یکی از ترفندهای آرایشی جالب این است که رنگ طبیعی لب‌ها را دست نزنید و اجازه دهید بدون رژلب باشند . استفاده از رژلب باعث می‌شود لب‌ها در مرکز توجه قرار گیرند و گوی چشمانتان تیره‌تر به نظر آید. 

 

8. سایه چشم را درست انتخاب کنید

پالت سایه چشم اکلیلی

 

یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین روش‌ها برای اینکه چشم‌هایتان روشن‌تر به نظر آید، استفاده از سایه چشم با رنگ‌های روشن و کمی براق است. تاثیر این مورد بسیار بیشتر از موارد ذکر شده قبلی است، بنابراین این بار که آرایش می‌کنید، حتما از این روش استفاده کنید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
شیما
۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
بسیار عالی و اصولی
پاسخ
آرزو صادق پور
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴
کدا م سایه رنگ چشم را روشنتر و جذاب تر نشان می دهد
الهام
۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
چرت بود یه چیزی بگید طبیعی باشه
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید