عوارض کمبود ویتامین d بدن

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 1947

ویتامین D برای سلامت انسان ضروری است. متأسفانه افراد زیادی با کمبود این ویتامین و آثار مخرب آن بر سلامت درگیرند.

عوارض کمبود ویتامین d بدن

ویتامین D برای سلامت بخشی از اندام‌های بدن مانند استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، دندان‌ها و حتی تقویت سیستم ایمنی بدن، اهمیت بسیار زیادی دارد. اما مشکلی که وجود دارد این است که ویتامین D به سختی از منابع غذایی معمولی به دست می‌آید و تامین اندازه مورد نیاز بدن، تنها از طریق مصرف منابع ویتامین D امکان پذیر نیست و باید از فرآورده‌هایی مثل شیر یا غلاتی که با این ویتامین غنی شده‌اند، استفاده نمود. خواص ویتامین سی برای زیبایی

 

کمبود ویتامین  d و بروز بیماری‌های قلبی عروقی

 

ویتامین دی

 

کم بودن میزان ویتامین D می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی را افزایش دهد. مقدار کافی از این ویتامین ایمنی بدن را تقویت کرده و التهاب ناشی از ایمنی را کاهش خواهد  داد. در نتیجه خطر بیماری‌های قلبی کم می‌شود. مسکن های خانگی و طبیعی

 

خطر مرگ زودرس با کمبود ویتامین d

تحقیقات ارتباطی میان کمبود ویتامین D و مرگ زودرس نشان داده‌اند. اگر مقدار این ویتامین در بدن کمتر از 30 نانوگرم باشد خطر مرگ زودرس برای فرد بیشتر خواهد شد. مقدار کافی این ویتامین خطر ابتلا به بیماری‌ها را کاهش خواهد داد. 

 

رهایی از سرطان با مصرف بیشتر ویتامین d

اگر فردی به سرطان مبتلا گردد با داشتن سطح کافی از ویتامین D احتمال درمان او بسیار بیشتر خواهد  بود. این ویتامین برای بیماران سرطان پستان، لنفوم، سرطان روده بزرگ  .... بسیار مؤثر است.

 

مقدار درد و التهاب بیشتر

 

ویتامین

 

سطح پایین ویتامین D در بدن منجر به واکنشی التهابی می‌شود که نتیجه‌ی آن درد در مفاصل برای حملات سیستم ایمنی است. کمبود این ویتامین فرد را مستعد التهاب می‌کند زیرا سطح گلبول‌های سفید در بدن افزایش خواهد یافت.

 

سرطان پروستات

سطح بالای ویتامین D در بدن خطر ابتلا به سرطان پروستات را کم می‌کند. همچنین برای سرطان‌هایی چون روده‌ی بزرگ یا سینه نیز این خاصیت وجود دارد.

 

نشانه کمبود ویتامین روی عملکرد بدن

اندازه مجاز مصرف ویتامین ها چقدر است

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید