موبایل دشمن سلامتی

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 1299

هیچ‌کس نمی‌تواند این حقیقت را نادیده بگیرد. تلفن‌های همراه به بخشی از زندگی ما تبدیل‌شده‌اند که به نظر جدایی‌ناپذیر می‌رسند.

موبایل دشمن سلامتی

تلفن‌های همراه حدود ده برابر آلوده‌تر از توالت شما هستند. مشکل اینجاست که نه‌تنها همیشه و همه‌جا آن‌ها را با خود می‌بریم – حتی داخل  دستشویی – بلکه برای نشان دادن تصاویر و ویدئوها به افراد دیگر نیز تلفن خود را داده و آلودگی‌های روی دست آن‌ها را دریافت می‌کنیم. این همان‌جایی است که برای ما خطرساز می‌شود. ما نه‌تنها با میکروب‌های تلفن خودمان بیمار می‌شویم بلکه میکروب گوشی دیگران نیز روی سلامتمان اثر می‌گذارد. آلودگی موبایل و کامپیوتر

 

نوموفوبیا واقعی است

 

موبایل و خطرات آن

 

دنیای در حال تغییر و وابستگی ما به تلفن‌های همراه باعث خلق واژه‌ی نوموفوبیا شده‌اند. تحقیقات نشان داده‌اند بیش از نیمی از کاربران تلفن همراه زمانی که از گوشی  خود دور باشند یا باطری گوشی‌شان ضعیف شود دچار نگرانی خواهند شد.

نوموفوبیا در میان فوبیاهای جدید قرار دارد و ترس ناشی از دور بودن از تلفن همراه است. این ترس  باعث همان اختلالات فوبیاهای دیگر می‌شود، مانند ترس از عنکبوت‌ها یا ترس از پرواز.

 

تاثیر بد موبایل بر حافظه 

چه تعداد شماره تلفن در ذهنتان دارید؟ درست مانند بسیاری از افراد دیگر این عدد زیاد نیست. امروزه ما تنها نام فرد را جستجو کرده و  تلفن همراهمان شماره‌ی او را برای ما می‌گیرد. این کار تأثیر عجیبی بر سلامت روحی ما خواهد داشت. آموزش ساخت قاب گوشی فانتزی در خانه

افزایش وابستگی شدید ما به موبایل و تکنولوژی‌های دیگر شاید کند پیش برود اما مطمئناً بر حافظه‌ی ما تأثیر خود را خواهد گذاشت.

 

موبایل و بروز آسیب‌های چشمی جدی

از هر سه کاربر تلفن همراه دو نفر به خاطر زمان زیاد خیره شدن به صفحه دچار مشکلات چشمی هستند. حتی برای این مشکل نامی نیز وجود دارد: سندروم بینایی کامپیوتر یا مشکلات بینایی دیجیتال.

اغلب این مشکل تاری دید یا خشکی چشم است اما شاید مشکلات جدی‌تر نیز شود. صفحه‌ی تلفن همراه شما چیزی به نام اشعه‌ی HEV منتشر می‌کند و این نوع اشعه بیشترین احتمال بروز آسیب به بافت چشم‌های ما را خواهد  داشت.

 

تلفن همراه باعث سردرد می‌شود

 

ضررهای موبایل

 

علائمی که نشان می‌دهد موبایل شما باعث سردردتان شده است دردی خفیف و آهسته است که در سمتی از بدن شکل می‌گیرد که بیشتر برای موبایل استفاده می‌کنید و برخی افراد آن را نوعی حس سوزش توصیف می‌کنند.

استفاده از تلفن همراه و سردرد به نوع دیگری نیز به یکدیگر مرتبط‌اند، شرایطی به نام نورالژی اکسی پیتال، مشکلی که بر عصب‌های ستون فقرات و گردن اثر می‌گذارد. یکی از قابل‌توجه‌ترین علائم فشرده شدن این اعصاب بروز سردردهای شدید است– که اغلب برای نگاه کردن به  تلفن با دولا کردن گردن این اعصاب را فشرده می‌کنیم.

 

موبایل و تأثیر بر فشارخون

تلفنتان زنگ می‌زند و شماره‌ای را می‌بینید که نمی‌شناسید یا فردی است که خیلی به شما زنگ نمی‌زند. نگران رسیدن یک خبر بد می‌شوید. در این شرایط ضربان قلبتان کمی مختل نخواهد شد؟ شما تنها این‌طور نیستید. تلفن‌های همراه تأثیر زیادی بر فشارخون شما دارند و فشارخون می‌تواند احتمال حملات قلبی یا سکته‌ی مغزی را زیاد کند.

 

این قاب های موبایل را به سادگی در منزل بسازید

روش تست عینک آفتابی اصل با موبایل

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید