مدل دادن به موها و اشتباهاتی که پیرتر نشانتان می‌دهد!

دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 2583

همه افراد و به ویژه خانم‌ها، تمایل دارند که سنشان کمتر از چیزی که هست به نظر بیاید و این موضوع که با آرایش یا مدل موهایشان مرتکب اشتباهاتی شوند که سنشان را بالا ببرد، اصلا قابل قبول و خوشایند نیست. بنابراین بهتر است از این اشتباهات آگاهی داشته باشید.

مدل دادن به موها و اشتباهاتی که پیرتر نشانتان می‌دهد!

خیلی مدل موها، در جوان شدن چهره و استایل موثر هستند و نقطه مقابل آن‌ها، اشتباهاتی هستند که سن و سال بیشتر را القا می‌کنند و باید آن‌ها را شناخت و درگیر استفاده از آن‌ها نشد. ضمن اینکه بعضی از مدل‌ها با اینکه در دوره زمانی خاصی خیلی زیبا و جذاب بوده‌اند، برای استفاده در این روزها مناسب نیستند و ممکن است باز هم همین تاثیر را روی چهره و استایل شخص بگذارند، بنابراین به روزرسانی استایل و مدل‌ها هم امری ضروری به نظر می‌رسد.

 

1. موهای بسیار بلند

موهای بسیار بلند

 

موهای بلند از جذابیت بسیار زیادی برخوردار هستند که همیشه و در هر سنی زیبا و خیره کننده می‌باشند، اما اگر بسیار بلند باشند و مدل معمولی داشته باشند، دیگر این طور نیست و فقط سن و سالتان را بالا را می‌برند. موهای صاف و کسل کننده که هیچ حالت و جذابیتی ندارند، شما را بی‌سلیقه نشان خواهند داد.

با کوتاه کردن و مدل‌های کوتاهی حتی با اندازه‌های بلند و متوسط مو نیز می‌توانید این جذابیت را استایل خود برگردانید.

 

2. موهای کوتاه اشتباه

موهای بلوند یخی

 

اگر می‌خواهید قد موهایتان را کمی کوتاه کنید، بدون آگاهی و به یکباره تصمیم به این کار نگیرید. این یک واقعیت که اگر موهای کوتاه به صورتتان نیاید، سنتان را بیشتر نشان می‌دهد. موهای کوتاه با اینکه حالتی از نوجوانی و کودکی را در خود دارند و استفاده از آن‌ها در ایجاد تازگی استایل موثر است، برای خیلی از افرد برعکس این عمل می‌کند.

از آرایشگرتان بخواهید که موهایتان را مرحله به مرحله کوتاه کند تا بهترین اندازه را تعیین کنید.

 

3. ماندن روی یک مدل و استایل

آرایش غلیظ و بولد

 

اگر سال‌های سال است که از یک مدل موی ثابت استفاده می‌کنید، این موضوع را به دیگران القا خواهید کرد که سال‌های زیادی از عمرتان می‌گذرد.

اگر دیگران همیشه شما را با یک نوع مدل مو ببینند، این مدل برایشان خیلی قدیمی و نوستالژی به نظر می‌آید و شما را پیرتر از آنی که هستید، می‌شناسند. برای خودتان نیز همین طور خواهد بود، مدل‌های قدیمی دیگر جذابیت روزهای قدیم را ندارند، حتی اگر با صورتتان خیلی هماهنگ باشند.

 

4. مدل باز کردن موها به اطراف صورت

موهای بلند و نامرتب

 

خیلی از افراد مدل مویی که از وسط موها باز می‌شود را دوست دارند و از آن استفاده می‌کنند، اما باید بدانید که این مدل فقط به عده کمی از خانم‌ها می‌آید و برای بقیه، به کنار صورت شانه کردن موها مناسب‌تر است. مدل مویی که از وسط سر باز شود، اگر به صورتتان نیاید، سن را خیلی بالاتر از چیزی که هست نشان می‌دهد، به خصوص برای خانم‌هایی که موهای صاف و کم‌پشتی دارند.

 

5. موهایی با حجم زیاد

موهای فر و بسیار حجیم

 

این مدل هم که بیشتر برای افرادی با موهای فرفری میسر است، سنتان را بیشتر نشان می‌دهد. موهای حجیم و پرپشت زیبا هستند اما اگر بیش از اندازه حجم داشته باشند، نامرتب و شلخته به نظر می‌ رسند، بنابراین با کوتاه کردن آن‌ها به صورت موهای لایه‌ای، از حجم آن‌ها بکاهید.

 

6. موهای بسیار صاف

صاف کردن مو با اتو

 

موهای بسیار صاف هم یکی دیگر از اشتباهاتی است که ممکن است سنتان را بیشتر نشان دهد. زیرا معمولا افراد با افزایش سن دچار کم‌پشتی مو می‌شوند که با صاف کردن موها، حجم موها کاسته می‌شود و همین مسئله را ذهن‌ها ایجاد می‌کند.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید