تاثیرات بد نشستن زیاد

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 851

نشستن زیاد برای سلامت بدن شما بسیار مضر است. این لیست تنها بخشی از خطرات طولانی نشستن برای سلامت شماست.

تاثیرات بد نشستن زیاد

احتمالا تا همین چندی پیش، صندلی دفتر کارتان را وسیله‌ی بی‌ضرر قلمداد می‌نمودید. اما بعد، این عناوین در همه جا به گوش شما می‌رسید که:
نشستن، سبکی از سیگار کشیدن جدید است!
بیماری نشستن رو به افزایش است!
نشستن را متوقف کنید، پیش از اینکه شما را به کشتن دهد!

همه‌ی این موارد به این واقعیت اشاره دارد که صندلی‌های اداری به‌هیچ وجه بی‌ضرر نیستد. فواید غذا خوردن در حالت نشسته روی زمین و ارتباطش با یوگا

واقعیت این است که ما برای نشستن‌های طولانی بر روی صندلی در طی روز طراحی نشده‌ایم. ما برای راست قامت ماندن و فعالیت تکامل یافته‌ایم. هنگامی که از روی صندلی بلند می‌شویم، زنگ بیدارباش بدن به صدا در می‌آید. ایستادن عضلات بیشتری را درگیر می‌کند، خون را به جریان می‌اندازد و شما را هوشیارتر و باانرژی‌تر می‌کند. مفاصل ران را بازتر می‌کند و به ستون فقرات اجازه می‌دهد تا آزادانه پیچ بخورند. اثرات بد زیاد نشستن را در ادامه ببینید. تاثیر ورزش در درمان گودی کمر

 

ضعیف شدن ماهیچه‌ها در اثر نشستن طولانی مدت

 

نشستن زیاد و ضعف ماهیچه

 

نشستن طولانی می‌تواند روی بدن ما اثر بگذارد و این تأثیر از ماهیچه‌ها شروع خواهند شد. شما زمان زیادی پشت تلفن یا رایانه‌ی خود نشسته‌اید و تقریباً به سمت جلو خم می‌شوید. نشستن به این حالت روی تمام ماهیچه‌هایی اثر می‌گذارد که از ستون فقرات محافظت می‌کنند.

 

نشستن طولانی و مشکلات و بیماری‌های قلبی

 

نشستن طولانی و بیماری قلبی

 

نشستن برای زمان طولانی می‌تواند با بیماری‌های قلبی و دیابت در ارتباط باشد. هرچه بیشتر بنشینیم کالری کمتری بدن ما می‌سوزاند. از آنجایی که از ماهیچه‌های خود استفاده نمی‌کنیم قلب نیازی ندارد سریع یا سخت کار کند و به اسیدهای چرب اجازه می‌دهد تا راحت تر قلب را مسدود کنند. 

 

مغز به خوبی کار نمی‌کند

نشستن طولانی مدت روی مغز ما اثر می‌گذارد. زمانی که شما ماهیچه‌های خود را حرکت می‌دهید قلب خون تازه به مغز پمپاژ می‌کند. زیاد نشستن باعث می‌شود کارکرد بدن کند شود، از جمله فعالیت مغز. اگر در طول روز زمان زیادی مقابل کامپیوتر می‌نشینید شاید احساس افسردگی شما با همان در ارتباط است. 

 

راهکارهایی برای کمتر نشستن

• یکی از وعده‌ها‌ی غذایی خود در روز را ایستاده‌ میل کنید.

• هر شب صندلی خود را به سمت میزتان هل دهید.

• ۱۵ دقیقه روی زمین بنشینید.

• برخی از کارهایتان را ایستاده انجام دهید.

 

شخصیت شناسی حالت پا هنگام نشستن روی صندلی

3 راه برای خلاصی از چاقی در محل کار

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید