درمان های طبیعی برای کاهش اضطراب

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 2522

نگرانی برای رسیدن به اهداف در زندگی، می تواند تعادل سیستم عصبی ما را مختل کند و برای سلامتی زیان آور است. این‌ها برخی از درمان‌های طبیعی هستند که برای تسکین علائم افسردگی پیشنهاد می‌شوند.

درمان های طبیعی برای کاهش اضطراب

مساله اضطراب به علت‌های گوناگون و به شکل‌های گوناگون بوجود می‌آید. برخی از اضطراب‌ها علل خاص و مشخصی دارند و برخی از آنها علل واضحی ندارند. برخی بسیار شدید هستند و برخی خفیفتر بروز می‌کنند. مسلما بسته به اینکه علت اضطراب مشخص باشد یا نه یا میزان و درجه آن چقدر باشد روش‌هایی که باعث کاهش اضطراب می‌شوند، متفاوت خواهد بود. درمان خانگی استرس و افسردگی

 

گیاه گل ساعتی برای کاهش اضطراب

گیاه گل ساعتی تاریخچه‌ی درازمدتی در استفاده برای درمان افسردگی و بی‌خوابی دارد. عوارض جانبی گل ساعتی می‌تواند شامل حالت تهوع، استفراغ، سرگیجه و افزایش ضربان قلب باشد. ایمنی مصرف این گیاه برای  زنان باردار، کودکان و یا بیماران مبتلا به مشکلات کلیه و کبد هنوز به اثبات نرسیده است. استرس زدایی از پوست در فصل امتحانات

 

ماساژ بدن و کاهش استرس

 

ماساژ و کاهش استرس

 

ماساژ درمانی و دیگر تمرینات بدن برای کاهش استرس، بهبود اوضاع خواب و از بین بردن فشار ماهیچه‌ها استفاده می‌شود. 

 

تمرینات یوگا و کاهش استرس

 

درمان خانگی اضطراب

 

تمرینات تنفسی ذهن/بدن، تمرینات فیزیکی، یوگا، تای چای، مدیتیشن و تمرینات دیگر برای کاهش تشویش و استرس استفاده می‌شوند. تمرین‌های متفاوت را امتحان کرده و ببینید کدام روال می‌تواند با اوضاع به‌هم‌ریخته ی شما تناسب داشته باشد. 

 

گیاه سنبل‌الطیب درمان افسردگی

گیاه سنبل‌الطیب بهترین درمان گیاهی برای بی‌خوابی است. این گیاه در بیماران دچار تشویش استفاده می‌شود. سنبل‌الطیب باید یک ساعت قبل از خواب خورده شده و دو یا سه هفته زمان می‌برد تا اثر کند. نباید برای بیش از سه ماه از این گیاه استفاده کرد. عوارض جانبی سنبل‌الطیب عبارت‌اند از سردرد، سرگیجه، سوءهاضمه و تپش قلب.

 

رایحه درمانی با روغن‌های گیاهی

روغن‌های گیاهی می‌توانند به آب وان اضافه‌شده یا برای روغن ماساژ استفاده شوند. این روغن‌ها برای فشارهای عصبی و استرس استفاده می‌شوند: ترنج، سرو، گل شمعدانی، اسطوخودوس، یاسمن، رز، چوب صندل و شکوفه‌ی پرتقال. اسطوخودوس رواج زیادی داشته و ماده‌ای اساسی در بسیاری از ترکیبات آرامش‌بخش است.

 

خوردن ناخن و تاثیرات جانبی آن

توصیه هایی برای مقابله با استرس

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید