ریمل چشم و اشتباهات استفاده از آن (قسمت اول)

دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 1477

ریمل زدن هم به مهارت‌های خاصی نیاز دارد که در صورت رعایت نکردن، ممکن است هم آرایش نامطلوبی داشته باشید و هم اینکه از لحاظ بهداشت و سلامتی چشم‌ها نیز دچار مشکل شوید.

ریمل چشم و اشتباهات استفاده از آن (قسمت اول)

ریمل چشم از آن دسته لوازم آرایشی بسیار موثر در زیبایی چشم‌ها و آرایش صورت است که بیشتر خانم‌ها به استفاده از آن اهمیت زیادی می‌دهند. اگر قرار باشد فقط یک ماده آرایشی استفاده کنید، به احتمال زیاد ریمل را انتخاب می‌کنید زیرا مژه‌های پرپشت و حجیم و تیره از بهترین ویژگی‌ها برای یک استایل جذاب هستند.

اما اشتباهات رایج در استفاه از ریمل کدامند؟

 

1. ریمل ضدآب برای استفاده دائمی

ریمل چشم

 

ریمل ضدآب برای زمانی است که مژه‌هایتان در معرض آب قرار بگیرند، مانند وقتی که به استخر یا ساحل می‌روید. شاید فکر کنید استفاده از ریمل ضدآب باعث می‌شود مژه‌هایتان تا مدت‌های طولانی‌تری تیره و حجیم بماند و این کاملا درست است، اما توجه داشته باشید که ریمل ضدآب سخت‌تر از مژه‌ها پاک می‌شود و در موقع پاک کردن آن ممکن است مژه‌ها را بمالید و تحت فشار قرار دهید که باعث ریزش مژه‌ها می‌شود.

همچنین جنس ریمل‌های ضدآب به گونه‌ای است که باعث خشکی و ضعیف شدن بافت موی مژه‌ها می‌شود.

 

2. ریمل اضافی را برطرف نمی‌کنید

باز کردن در ریمل

 

یکی دیگر از اشتباهات استفاده از ریمل این است که ریمل اضافی روی براش آن را با کناره‌های بطری آن برطرف نمی‌کنید تا میزان مایع ریمل برای مالیدن به مژه‌ها متناسب باشد. این کار باعث می‌شود مژه‌ها خیس، به هم چسبیده و گلوله مانند به نظر آیند.

 

3. اشتباه ریمل می‌زنید

ریمل زدن به مژه ها

 

براش ریمل را به گونه‌ای روی مژه‌ها حرکت دهید که انگار می‌خواهید مژه‌هایتان را قلقلک بدهید. این کار باعث می‌شود که تمام سطح مژه ریمل زده بشوند. کشیدن صاف و بدون حرکت، فقط بخشی از مژه‌ها را رنگی می‌کند و بقیه قسمت‌ها خشک باقی می‌مانند.

(آموزش روش صحیح ریمل زدن)

 

4. فرمژه بعد از ریمل زدن!

فرمژه

 

این یکی از بدترین کارهاست. حتی اگر فراموش کردید که قبل از ریمل زدن فرمژه بزنید، بعد از آن دیگر این عمل را انجام ندهید. این کار فقط ریملتان را به هدر می‌دهد، زیرا بیشتر ریمل به فرمژه می‌چسبد. ضمن اینکه ممکن است پوست پلکتان نیز رنگی و سیاه شود.

فرمژه زدن به مژه‌های خیس، آن‌ها را آسیب پذیرتر می‌کند و ممکن است بریزند.

 

5. شراکت و دردسرهای آن

ریمل و براش رژگونه و دختران زیبا

 

هیچ کدام از لوازم آرایشی خود را با دیگران به اشتراک نگذارید و از وسایل دیگران نیز استفاده نکنید، حتی اگر مجبور شدید. این کار به سرعت باعث انتقال باکتری و عفونت از دیگران به شما می‌شود و ممکن است شما را با عفونت‌ها جدی مواجه سازد.

برای رفتن به سالن‌های آرایشی هم باید لوازم آرایش شخصی خود را به همراه ببرید تا از آن‌ها برایتان استفاده شود.

 

با زیبامون دات کام همراه باشید و آموزش های بیشتری را دنبال نمایید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید