دلایلی که می‌ گویند باید پیاده روی کنید

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 4940

پیاده‌روی برای شما معجزه می‌کند. به اعتقاد پژوهشگران، پیاده روی ورزشی مناسب برای همه سنین به شمار می‌آید، اما دویدن برای سالخوردگان خطرناک است و برای مبتلایان به بیماری قلبی مناسب نیست.

دلایلی که می‌ گویند باید پیاده روی کنید

به نظر محققان، اگر همه ما فقط روزی نیم ساعت با سرعت نه چندان زیاد راه برویم، خطر بسیاری از بیماری‌های مزمن را در حدود 30 تا 40 درصد کاهش داده‌ایم. اگر بخواهیم بهره ممکن را از پیاده روی حاصل کنیم، باید 3 یا 4 روز در هفته، میان 30 تا 60 دقیقه تمرین کنیم، یعنی با سرعتی بیشتر از ریتم پیاده روی معمولی راه برویم، به این ترتیب علاوه بر این مزیت‌ها، می‌توانیم میزان چربی خون را نیز کاهش دهیم. نوشیدن آب قبل از پیاده روی توصیه می‌شود، یعنی یک لیوان آب 20 تا 30 دقیقه قبل از شروع پیاده روی و یک لیوان دیگر 5 دقیقه پیش از شروع حرکت میل شود. البته بهتر است به جای سطوح آسفالت و سنگفرش، زمین‌های نرم وخاکی را برای پیاده روی انتخاب کرد. کاهش وزن و نکات مربوط به آن

 

بهبود سلامت مغز با ورزش پیاده روی

 

سلامت مغز با پیاده روی

 

با افزایش سن، اغلب ما سلامت فیزیکی خود را بیشتر مدنظر قرار می‌دهیم. اما مغز نیز برای سالم ماندن به همان اندازه توجه نیاز دارد. حتی مقدار کمی ورزش می‌تواند به بهبود سلامت مغز و مهارت‌های فکری کمک کند. تفاوت تردمیل و دویدن در فضای باز

 

با پیاده روی استرس را دور کنید

فعالیت فیزیکی راهی شناخته شده برای کاهش استرس است. یک پیاده‌روی سی دقیقه‌ای روزانه، می‌تواند وضعیت روحی شما را بهبود بخشیده و راهی عالی برای کاهش استرس باشد. می‌توانید پیاده‌روی و تمرینات تنفسی را با هم انجام دهید، نوعی مدیتیشن که در آن پیاده‌روی با مدیتیشن ترکیب می‌شود تا با مشغول نگه‌داشتن ذهن نگرانی را از شما دور کند. 

 

کاهش فشارخون با پیاده روی

فشارخون بالا تا حد زیادی ارثی است اما یکی از کارهایی که می‌تواند خطر پیشرفت آن را کم کند، حفظ تناسب‌اندام است. سی دقیقه ورزش متوسط در روز، مؤثرترین راه طبیعی برای فشارخون بالاست. 

 

پیاده روی و خواب راحت‌تر

همه‌ی ما می‌دانیم خواب چقدر برای سلامت بدن اهمیت دارد. خواب، زمانی است که بدن، خود را از استرس‌های طول روز رها کرده و بازسازی می‌کند. تحقیقات صورت گرفته، نشان داده است بیش از 75 درصد از کسانی که مرتباً ورزش می‌کنند می‌گویند خواب خوبی دارند.

 

سلامت بدن و تناسب اندام با ورزش پیاده روی

 

سلامتی با پیاده روی

 

اگر هدف شما رسیدن به تناسب‌اندام است پیاده‌روی انتخابی عالی برای شماست. شاید از دویدن یا تمرینات قدرتی سریع‌تر نتیجه بگیرید اما پیاده‌روی می‌تواند برای سلامت قلب و عروق نیز مفید باشد.

 

انتخاب کفش مناسب دویدن و پیاده روی

شخصیت شناسی از روی مدل راه رفتن شما

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید