مانیکور ناخن در سالن های زیبایی چقدر خطرناک است؟

بزرگنمایی
دسته: ناخن تاریخ نگارش: ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 1784

خیلی از بانوان در طول سال، برای مرتب کردن ناخن‌ها، مانیکور و کاشت ناخن، از خدمات سالن‌های زیبایی استفاده می‌کنند و یا حتی برای یک بار در طول عمرشان هم که شده، با این مراکز سر و کار خواهند داشت. بنابراین بسیار ضروری است که نکات جدی درباره اصول بهداشتی و سلاتی آن را بدانند.

مانیکور ناخن در سالن های زیبایی چقدر خطرناک است؟

استفاده از خدمات زیبایی سالن‌های آرایشی، دارای مزیت‌های مانند نتیجه بهتر در امور زیبایی، حرفه‌ای بودن و ارائه جدیدترین متدهای آرایشی دنیا است، اما ریسک‌هایی هم در ارتباط با بهداشت و سلامت بدن دارد که مراقبت از آن‌ها، فقط و فقط به عهده شما می‌باشد. درست است که اصول حرفه‌ای بودن، آرایشگران و کارشناسان زیبایی مختلف را به انجام صحیح خدمات متعهد می‌کند، اما واقعیت این است که خود شما باید از همه مراقب‌تر و مسئول‌تر باشید.

در اینجا به مراقبت‌های ضروری در مراجعه به سالن‌های زیبایی برای کاشت و مانیکور ناخن می‌پردازیم.

کاشت ناخن - خطرات کاشت ناخن مصنوعی

 

شستن پاها در سینک

 

رعایت اصول بهداشت در سالن های زیبایی

1. حتما برای خودتان یک پک مانیکور شخصی تهیه کنید و توجه داشته باشید که عفونت‌های مختلف به راحتی و حتی با یک بار استفاده عمومی هم منتقل می‌شوند.

2. برای پاک کردن لاک ناخن، دقت کنید که از پاک کننده‌های غیر استونی استفاده شود تا ناخن‌ها خشک و شکننده نشوند.

3. حتما گواهینامه بهداشت سالن و کارشناس زیبایی خود را چک کنید.

4. هر چیزی که در سالن برایتان استفاده می‌شود، باید یک بار مصرف و یا کاملا استریل شده باشد.

5. اگر برای پدیکور و مانیکور از ظرف‌های بزرگ و یا وان برای اسراحت و ماساژ استفاده می‌شود، دقت کنید که کاملا تمیز و ضدعفونی شده باشد تا احتمال انتقال میکروب‌ها، عفونت و قارچ‌ها وجود نداشته باشد.

6. اگر چه برطرف کردن کوتیکول و لایه‌های شاخی اطراف ناخن، برای مرتب کردن آن‌ها ضروری به نظر می‌رسد، اما بهتر است از این کار صرف نظر کنید تا احتمال عفونی شدن ریشه ناخن‌ها کاهش یابد.

 

زیبامون دات کام برای زیبایی کامل و اصولی بانوان ایرانی.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید