سم خوش رنگ ناخن ها

بزرگنمایی
دسته: ناخن تاریخ نگارش: ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 5185

مطالعه‌ای جدید نشان داده است که بسیاری از محبوب‌ترین برندهای لاک ناخن بسیار بیشتر از آن چه به نظر می‌رسد می‌توانند مضر باشند.

سم خوش رنگ ناخن ها

ناخن عضوی است که نه تنها نقش حفاظت از بافت نوک انگشتان را به عهده دارد بلکه بر زیبایی دست‌ها نیز می‌‌افزاید. از سویی دیگرعوامل زیادی هم سلامت و زیبایی ناخن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌‌دهند. عوامل محیطی، بیماری‌ها، تغذیه ، باکتری‌‌ها و قارچ‌ها می‌‌توانند روی ظاهر ناخن‌ها اثر بگذارند. رنگ لاک ناخن برای پاییز و زمستان 96

اکثریت قریب به اتفاق زنان از لاک ناخن استفاده می‌کنند. اما آیا می‌دانستید لاک‌های ناخن حاوی ترکیبات شیمیایی سمی هستند که می‌توانند نه تنها از نظر ظاهری به بدن آسیب برسانند، بلکه از درون نیز مشکل آفرین باشند. طی این مطالعه که با حضور 24 زن که از لاک ناخن استفاده می‌کردند، صورت گرفت، پژوهشگران شناسایی نشانه‌های سموم شیمیایی در بدن این افراد را مورد بررسی قرار دادند. در همین راستا، آنها موفق به یافتن سموم در تمام شرکت کنندگان شدند که با لاک ناخن مرتبط بود. تنها 10 ساعت پس از استفاده از لاک ناخن، 100 درصد شرکت کنندگان نشانه های تریفنیل فسفات را نشان دادند. در مطالعه‌ای دیگر، همان تیم پژوهشی 10 لاک ناخن متفاوت را مورد آزمایش قرار داده و دریافتند هشت مورد از آنها حاوی این ماده شیمیایی هستند. افزون بر این، روی برچسب محصول دو نمونه از لاک‌های ناخن که حاوی تریفنیل فسفات بودند هیچ اشاره‌ای به وجود این ماده شیمیایی نشده بود. این می‌تواند به معنای آن باشد که تا 20 درصد از لاک‌های ناخن موجود در بازار حاوی یک ماده شیمیایی خطرناک هستند که حتی در فهرست مواد تشکیل دهنده به آن اشاره نشده است. ایده های جدید طراحی ناخن با لاک مشکی

 

تریفنیل فسفات موجود در لاک ناخن 

یکی از نگرانی‌های عمده درباره تریفنیل فسفات این است که در سیستم غدد درون ریز انسان اختلال ایجاد می‌کند. این ماده می‌تواند بر تنظیم هورمونی، سوخت و ساز، باروری و رشد تاثیرگذار باشد. این مساله به ویژه برای دخترانی که به طور منظم از لاک ناخن استفاده می‌کنند می‌تواند مشکل آفرین باشد زیرا رشد هورمونی سالم بخشی کلیدی از روند رشد آن‌ها محسوب می‌شود. این در شرایطی است که تریفنیل فسفات می‌تواند سلامت هر فردی را که در معرض آن قرار می‌گیرد را با خطر جدی مواجه سازد.

تریفنیل فسفات در قالب موارد زیر نیز شناخته می‌شود:

• سم عصبی

• سم غدد درون ریز

• سم باروری

• محرک پوست

• آلرژن (ماده آلرژی‌زا)

 

دیگر ترکیبات خطرناک موجود در لاک ناخن

 

لاک زدن

 

فرمالدئید

فرمالدئید یک عامل سرطان زای شناخته شده است که می‌تواند در آب یا هوا حل شود. قرار گرفتن در معرض این ماده شیمیایی می‌تواند نشانه‌هایی مانند تنگی نفس و آسم را ایجاد کند. افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن هر چه بیشتر مستعد مسمومیت با فرمالدئید هستند. ترکیب لاک ناخن سرطانزا شناخته شده است و باعث تغییراتی در هورمون‌ها، مشکلات تیروئیدی و بارداری بخصوص در پسرها می‌‌شود. فرمالدئید یک ماده شیمیایی است که برای نگهداری اجساد از آن استفاده می‌‌شود و به عنوان ماده نگهدارنده در ترکیب لاک ناخن به کار برده می‌‌شود.

تولوئن

این ماده شیمیایی به واسطه اختلال در رشد کودکان شناخته شده است و این در شرایطی است که برخی دانشمندان آثاری از آن را در شیر مادر یافته‌اند. افزون بر این، تولوئن می‌تواند تحریک کننده پوست باشد.

 

ترفندهایی ساده برای لاک زدن

جدیدترین رنگهای لاک ناخن برای پاییز 96

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید