کیف زنانه، خطرات حمل کردن کیف سنگین

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 3730

تقریبا می‌توان گفت که تمام خانم‌ها در تمام نقاط دنیا، به استفاده از انواع مختلف کیف زنانه عادت دارند و این عادت، هم برای رفع نیاز آن‌ها در حمل وسایلشان است و هم به نوعی به تیپ و استایل آن‌ها نیز مربوط می‌شود. اما آیا بلند کردن این کیف‌ها برای بدن و ستون فقرات، عوارضی هم دارد؟ چگونه می‌توان از عوارض آن‌ها جلوگیری کرد؟...

کیف زنانه، خطرات حمل کردن کیف سنگین

همه خانم‌ها به داشتن انواع کیف زنانه برای حمل وسایل شخصی و ضروری خود، هنگام رفتن به بیرون از منزل اهمیت می‌دهند و ممکن است مقدار وسایلی که با خود حمل می‌کنند، آنقدر زیاد باشد که وزن کیفشان را سنگین‌تر از حالت معمول کند که این برای یک استفاده طولانی مدت در روز و به دنبال آن در روزهای دیگر، کار بسیار زیان‌بار و برای بدن، جبران ناپذیر است.

اما عوارض استفاده از کیف‌های سنگین، ممکن است فراتر از چیزهایی باشد که تا الان می‌دانید.

 

1. فشار کلی بر بدن و استرس

کمر درد

 

بر اساس تحقیقاتی که روی زنان 21 تا 55 ساله انجام شده است، وزن کیفی که آن‌ها به طور معمول در روزهای زندگی خود حمل می‌کنند، چیزی بین وزن یک نوزاد چند روزه تا یک کودک یک ساله است! فکرش را بکنید که این وزن را در سراسر روز باید با خود داشته باشید و حمل کنید.

وزن این کیف‌های سنگین، به تدریج و یا حتی با یک بار استفاده، می‌تواند فشار زیادی را روی ستون فقرات و شانه‌ها وارد کند که این در طولانی مدت باعث ایجاد دردهای مضمن در بدن می‌شود.

 

2. تحریک سردرد

سردرد

 

شاید باور اینکه عامل شروع بسیاری از سردردهای روزانه، کیفتان است، کمی سخت باشد. اما متخصصین معتقدند که حمل کیف‌هایی با وزن بیشتر از 5 کیلوگرم، می‌تواند چنین مشکلی را ایجاد کند. علاوه بر فشاری که روی گردن و کمر وارد می‌شود، به این دلیل که عضلات برای تحمل فشار سنگینی کیف در حالت منقبض قرار دارند، این انقباض و فشار در ماهیچه‌های کمر و گردن به پشت سر و سر منتقل می‌شود و سردرد استرسی را ایجاد می‌کند.

برای رفع سردرد چه کنیم؟

 

3. تاثیر روی تعادل راه رفتن و بالانس بدن

کشیدن بدن در صبح

 

یکی دیگر از تاثیرات منفی حمل کیف‌های سنگین، تاثیر آن روی حالت راه رفتن و شکل بدن و قامت است، مخصوصا اگر عادت به حمل کیف در یک سمت بدن وجود داشته باشد.

ممکن است در طول چند سال استفاده از کیف‌های سنگین، دچار قوزشدگی پشت و افتادگی شانه‌ها شوید و همچنین این موضوع روی پاشنه‌ها نیز تاثیرگذار است و شکل آن‌ها را تغییر می‌دهد و روی حالت راه رفتن ایجاد مشکل می‌کند.

 

4. ایجاد سفتی و اسپاسم در عضلات

شانه درد

 

بلند کردن طولانی مدت و همه روزه کیف‌های سنگین، روی عضلات کمر، گردن و شانه‌ها تاثیر منفی دارد و باعث سفت شدن و اسپاسم در آن‌ها می‌شود که این برای ایجاد تحمل در بلند کردن وزن سنگین توسط عضلات صورت می‌گیرد. این سفتی و فشار عضلات باعث بدفرمی در حالت گردن و شانه‌ها می‌شود حالت سیخ شده نازیبایی به قامت می‌دهد. همچنین فشار عضلات می‌تواند باعث ایجاد آرتریت گردن هم شود.

 

راه حل جلوگیری از این عوارض

لوازم داخل کیف خانم ها

 

1. روی وسایلی که در کیف خود دارید، یک تجدید نظر کلی کنید و فقط آن‌هایی را که واقعا نیاز دارید، بردارید.

2. محل کیف را در هر دو سمت بدن به طور متناوب تغییر دهید تا فشار روی یک قسمت نباشد.

3. کیف‌هایی با بند پهن و گسترده انتخاب و خریداری کنید. این بندهای پهن، فشار را در سطح بیشتری وارد می‌کنند.

4. حتما هر روز کمی نرمش کنید تا گرفتگی عضلات باز شود و عضلات سر و گردن و کمر را تقویت کنید.

 

مطالب زیبایی، سلامت و تناسب اندام را در وبسایت زیبامون دات کام دنبال کنید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید