کاشت مو، بهترین روش کاشت و پیوند موی سر

دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 5250

یکی از دغدغه‌ها و مشکلات زیبایی رایج در بین مردان و بعضی از خانم‌ها، ریزش مو، کم‌پشتی شدید موها و طاسی بخشی از سر است که در زیبایی و اعتماد به نفس افراد، تاثیرات قابل توجهی دارد و همین تاثیرات، ممکن است آن‌ها را به فکر کاشت مو بیاندازد.

کاشت مو، بهترین روش کاشت و پیوند موی سر

کاشت یا پیوند مو یک روش جراحی است که در طی آن، مو از نقاطی از سر یا بدن که دارای مو است، به نقاطی که مو ندارد یا موهای کرکی و نازک دارد، منتقل می‌شود.  درحدود 50 سال است که این روش به وجود آمده و در طی این سال‌ها تغییرات زیادی در جهت سهولت و نتیجه بهتر کار روی آن انجام شده‌است.

امروزه در بیشتر نقاط دنیا، کاشت مو به دو روش اصلی صورت می‌گیرد که پرکاربردترین روش‌ها در این زمینه محسوب می‌شوند. البته یک روش ترکیبی هم بین این دو روش اصلی وجود دارد. در ادامه به توضیح هر کدام از این روش‌ها و مزایای آن‌ها می‌پردازیم.

 

کاشت مو به روش FUT

زخم ناشی از پیوند مو

 

در این که به آن روش جراحی هم گفته می‌شود، به دلیل اینکه یک نوار از پوست سر بیمار برداشته می‌شود، به بیهوشی و بخیه نیاز هست. در این روش از قسمت پشت سر بیمار که فولیکول‌های مو سالم هستند، یک نوار با پهنای مشخص و به تشخیص پزشک از پوست سر جدا می‌شود و جای آن بخیه می‌خورد. این نوار بریده شده، قطعه قطعه می‌شود و فولیکول‌های مو یا گرافت‌های آن برای پیوند به بخش طاس سر آماده می‌شوند و در جاهایی که پزشک در پوست سر مشخص می‌کند و در آن نقاط شکاف ریزی را برش می‌دهد ، گذاشته می‌شوند.

در این روش، بخش‌های بیشتری از طاسی موها در یک جلسه ترمیم و پیوند زده می‌شوند و سرعت کار بسیار بالاست. اما جای بخیه‌ها ممکن است تا آخر عمر باقی بماند که خب با رشد موها، جای آن پوشانده خواهد شد.

این روش برای کسانی که بخش‌های طاس سر به نسبت زیاد است، نتیجه‌بخش‌تر است.

 

کاشت مو به روش FUE

عکس قبل و بعد از کاشت مو

 

تفاوت این روش با روش بالایی در این است که نوار مو از پشت سر جدا نمی‌شود و فولیکول‌های مو به وسیله یک پانچ ظریف از داخل پوست سر جدا می‌گردند و در بخش طاس سر، مانند روش بالا منتقل می‌شوند. معمولا برای راحت بودن کار پزشک و اینکه بتواند به خوبی پوست سر را ببیند، موها کوتاه می‌شوند.

این روش مزیت‌های بهتری نسبت به روش FUT دارد و آن هم اینکه جای بخیه وجود ندارد و جراحی‌ای در کار نیست. همچنین زمان بهبودی نیز در آن سریع‌تر است. اما سرعت فرایند پیوند مو، کمی پایین است.

این روش برای بخش‌های کوچک طاسی سر و درمان کم پشتی مو در زنان مناسب‌تر است.

 

گاهی ممکن است به دلیل کمی موهای سر شخص، از موهای بدن او به عنوان پیوند دهنده استفاده شود.

 

از همراهی شما با زیبامون دات کام، سپاسگزاریم.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید