لوازم آرایش خود را به اشتراک نگذارید - قسمت اول

دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 3233

آرایش کردن و استفاده از لوازم آرایشی مختلف کاری بسیار لذت‌بخش است و همه‌ی خانم‌ها نیز به آن علاقه دارند اما باید توجه داشت که از لوازم آرایشی به صورت مشترک "استفاده نکنید".قسمت اول!

لوازم آرایش خود را به اشتراک نگذارید - قسمت اول

زمانی که می‌خواهید با دوستانتان به گردش و یا مهمانی خاصی بروید، همگی در اطراف یک آینه بزرگ قرار گرفته و هرکسی مطابق با سلیقه‌ی خود آرایشی را انجام می‌دهد. در این میان ممکن است از لوازم آرایشی یکدیگر نیز استفاده کنید.

نکته قابل توجه در این مورد این است که اگر چه این کار در ابتدا دوستانه به نظر می‌رسد اما استفاده از لوازم آرایشی مشترک ممکن است آسیب‌های جدی پوستی را به دنبال داشته باشد.

در قسمت اول از این مطلب به توضیح اینکه "چرا نباید لوازم آرایشی را به اشتراک گذاشت؟" می‌پردازیم. با زیبامون دات کام همراه باشید.

 

چرا نباید از لوازم ارایش مشترک استفاده کرد؟

 

ویروس‌ها و باکتری‌های عمومی

 

براش آرایشی

 

براش‌های آرایشی، اسفنج‌ها، برس و ... از لوازم آرایشی پر مصرفی هستند که هر کسی باید آن را به صورت شخصی استفاده کرده و از اشتراک گذاشتن آن خودداری کند.

این لوازم، به دلیل استفاده‌ی مداوم حاوی ویروس‌ها و باکتری‌های فراوانی بوده و ممکن است در اثر استفاده‌ی آن‌ها توسط شخصی دیگر، این ویروس‌ها و باکتری‌ها آسیب‌های پوستی جبران‌ناپذیری را ایجاد کنند. بنابراین این ابزارهای آرایشی را به صورت شخصی استفاده کنید و بعد از چند بار استفاده حتما آن‌ها را بشویید.

آرایشی بهتر با براش‌های تمیز

 

جوش زدن و حساسیت‌های پوستی

 

کرم مرطوب کننده و حوله سفید

 

کرم پودر، مرطوب‌کننده و کرم‌های دور چشم یکی دیگر از لوازم آرایشی پرمصرف هستند. کرم‌های مرطوب‌کننده‌ی دست و صورت اغلب به صورت مشترک استفاده می‌شوند.

این کرم‌ها قیمت بالایی نداشته و لازم است تا هرکسی متناسب با پوست خود یک کرم مرطوب‌کننده مخصوص به خود را داشته باشد و از اشتراک گذاشتن آن با دیگران خودداری کند. زیرا ممکن است شخصی دارای پوست خشک باشد و از کرم مرطوب‌کننده‌ای استفاده کند که مناسب پوست چرب بوده و در این صورت عوارضی را مانند جوش زدن، قرمز شدن، پوسته پوسته شدن و... را به دنبال داشته باشد.

این توصیه برای افرادی که دارای پوست حساس و مستعد جوش هستند جدی‌تر بوده و باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

آلودگی ناشی از موم یا وکس

 

موم

 

استفاده از موم و وکس برای حذف موهای زاید کاربرد فراوانی دارد و باید دقت شود تا با روش درست، وسایل تمیز و در یک سالن اپیلاسیون مجهز و مناسب صورت گیرد. در این مورد نیز باید دقت کنید تا موم یا وکس برای بیش از یک نفر استفاده نشود.

چوب استفاده شده برای پخش کردن موم روی سطح پوست نیز نباید مشترک باشد. زیرا این چوب و موم به صورت مستقیم با پوست ارتباط داشته و ممکن است در اثر اپیلاسیون، خون، ترشحات و ... از پوست خارج شود. در این صورت اگر از این موارد به صورت مشترک استفاده شود، عوارض پوستی مختلفی را به دنبال خواهد داشت.

 

درمان خانگی برای رفع خشکی پوست دست

 راه برای استفاده بهتر از کرم پودر و فوندانسیون

باورهای غلط آرایشی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید