رازهای طاسی مردان

دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 2585

هنگامی که قصد دارید موهایتان از ظاهر زیباتری برخوردار باشند، زمان زیادی را جلوی آیینه سپری می‌کنید و با شانه و برس و گاهی اوقات محصولاتی مانند ژل مو به جان آنها می‌افتید. مشخص شده است که رسیدگی بیش از اندازه می‌تواند به ریزش موها منجر شود.

رازهای طاسی مردان

در زمینه ریزش مو و طاسی، مردان معمولا به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته نخست افرادی هستند که هر کاری برای نجات رشته‌های موی خود انجام می‌دهند و دسته دیگر افرادی هستند که سرنوشت خود را می‌پذیرند. در هر صورت، ریزش مو و مشاهده عقب نشینی خط رویش موها برای هر مردی ناخوشایند است. انواع مختلف ریزش مو و دلیل آن

 

کارایی محصولات ریزش مو 

جداسازی درمان‌های معجزه آسای ساختگی و محصولات غلط انداز از راه حل‌ها واقعی ریزش مو دشوار است زیرا برخی افراد به دفاع از محصولات مورد نظر خود پرداخته یا مخالف محصولات دیگر هستند. مردان به امید کسب نتایج مثبت هر راه حلی را امتحان می‌کنند، بدون این که ریشه‌های اصلی ریزش موی خود را شناسایی کنند. روغن آرگان برای مو

 

ریزش مو ارثی

ممکن است این موضوع را شنیده باشید که خانواده مادری نقش مهمی در نازک شدن و ریزش موها دارد. این مساله تا حدی درست است. ژن طاسی اولیه کروموزوم ارث است که از مادران منتقل می‌شود، اما پژوهش‌ها نشان داده‌اند، مردانی که دارای پدری طاس هستند، نسبت به افرادی که پدر آنها طاس نیست، احتمال بیشتری دارد به الگوی طاسی مردانه مبتلا شوند. 

 

مردان طاس جذاب‌تر هستند

مطالعه‌ای که در سال 2016 انجام شد، مدعی بود که مردان طاس از حالتی مردانه‌تر، قدرتمندتر، و مسلط‌تر نسبت به همتایان مودار خود برخوردار هستند. پس به جای مقابله با ریزش مو می‌توانید این موضوع را پذیرفته و باقی موهای خود را نیز بتراشید.

 

رسیدگی بیش از اندازه عامل ریزش مو

 

ریزش مو

 

مشخص شده است که رسیدگی بیش از اندازه می‌تواند به ریزش موها منجر شود. شانه کردن یا برس زدن بیش از حد سخت موها استرس فیزیکی فراوانی را به فیبر مو وارد می‌کند و می‌تواند به پوست سر آسیب برساند. این مساله به ویژه زمانی که موها خیس هستند و آنها را شانه می‌زنید درست است و به بیش از حد کشیده شدن مو منجر می‌شود.

 

تراشیدن مو تاثیری در رشد موی بیشتر ندارد

بسیاری بر این باورند که تراشیدن منظم موهای سر این امکان را فراهم می‌کند تا بار دیگر موها قوی‌تر و ضخیم‌تر از گذشته رشد کنند. اما رشد موهای ضخیم‌تر پس از تراشیدن آن‌ها ممکن است یک خطای دید باشد.

 

خشک کردن موی سر به روش درست

ضخیم شدن تار و ریشه مو با سدر

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
سینا هاشمی
۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۳
خیلی خوب بود توضیحات امروزه بیشترین مشکل آقایون همین طاسی
پاسخ
سینا هاشمی
۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۳
خیلی خوب بود توضیحات امروزه بیشترین مشکل آقایون همین طاسی
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید