جلوگیری از ریزش موی آقایان

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 2371

تغییر در برنامه غذایی، کاهش استرس، فقط تعدادی از کارهایی هستند که آقایان می توانند برای جلوگیری از ریزش موی خود انجام دهند.

جلوگیری از ریزش موی آقایان

اولین نکته‌ای که آقایان باید به آن توجه داشته باشند، بهداشت و شستشوی موهاست. موها به ۲ گروه خشک و چرب، تقسیم‌ می‌شوند اما از آنجا که میزان هورمون‌های مردانه در بدن آقایان، بسیار بیشتر از خانم‌هاست، تقریبا بیشتر مردها موهای چربی دارند یا موهای آنها خیلی زودتر از موهای خانم‌ها پس از استحمام، دوباره چرب می‌شوند. آب پیاز برای تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو

 

نقش تغذیه در ریزش مو

عادت سالم غذا خوردن می‌تواند برای ساخت موهایی پرتر و ضخیم‌تر معجزه کند. پروتئین بدون چربی در ماهی، گوشت‌های کم چرب و سویا از رشد موها حمایت می‌کنند، آجیل‌ها و دانه‌ها نیز سرشار هستند از ویتامین E و چربی‌های سالم تا روغنی که موها نیاز دارند را مهیا کنند تا مو نرم و سالم بماند. حتی ادویه‌ها نیز می‌توانند کمک کنند: اضافه کردن دارچین به غذا می‌تواند به مهیا کردن اکسیژن و مواد مغذی ضروری برای موها کمک کند. جلوگیری از ریزش مو پس از زایمان

 

جلوگیری از ریزش مو با مصرف آب

25 درصد از فولیکول‌های مو را آب تشکیل می‌دهد و وقتی بدنتان کم آب می‌شود ممکن است فولیکول های جدید ضعیف شوند. سعی کنید در طول روز آب بنوشید و از غذاهایی استفاده کنید که درصد آبشان بالا است.

 

قطع ریزش مو با مصرف ویتامین

 

ریختن موی مردان

 

بعد از استرس، ژنتیک و مشکلات پزشکی، کمبود ویتامین از اصلی ترین دلایل ریزش مو در آقایان است. برای جلوگیری از ریزش مو سعی کنید از یک برنامه غذایی سالم، تمام ویتامین‌های مورد نیاز بدنتان را دریافت کنید.

 

استرس را از زندگیتان حذف کنید

برخی آقایان به خاطر ریزش مویی که دارند دچار استرس می‌شوند و این استرس مضاعف بر مشکلشان می‌افزاید. سطح بالای استرس می‌تواند باعث ایجاد شرایط ریزش موی بسیاری شود. بهترین کار این است : استرس خود را با ارزیابی مجدد نقاطی از زندگی که باعث این تنش‌ها می‌شود تحت کنترل در بیاورید. همچنین می‌توانید از تکنیک‌های ضداسترس مانند ورزش مرتب و نفس عمیق نیز استفاده کنید.

 

مصرف سیگار و الکل ممنوع

این را همه می‌دانیم که سیگار کشیدن و نوشیدن الکل می تواند عواقب وحشتناکی برای بدنمان داشته باشند. اما شاید ندانید که این عادات می توانند روی موها نیز تاثیر بگذارند. تحقیقات بسیاری هستند که نشان داده اند سیگار و الکل، مکمل ریزش مو هستند. سیگار کشیدن به این دلیل می‌تواند باعث مشکل شود که روی جریان خون به سمت فولیکول‌های مو تاثیر می‌گذارد. نوشیدن الکل نیز باعث کاهش آب بدن و کاهش جذب مواد مغذی می‌شود.

 

ورزش و کمک به رشد دوباره موها

می‌دانید که ورزش برای بدنتان خوب است، اما می‌دانستید برای موهای سرتان هم می‌تواند بسیار عالی باشد؟ ورزش، روشی ثابت شده برای کاهش استرس است و می‌تواند گردش خون و سلامت کلی بدن را بهبود ببخشد. همه اینها به تشویق رشد موی بهتر کمک می‌کند.

 

ترکیبی که ریزش مو را فوری قطع می‌کند

درمان ریزش مو در زنان

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید