کاهش وزن سریع‌ تر با ورزش و موزیک

بزرگنمایی
دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 4421

برای آسان کردن ورش و تمرین بدنی، روش های زیادی وجود داره که از آنها، گوش دادن به موزیک مناسب است.

کاهش وزن سریع‌ تر با ورزش و موزیک

خیلی‌ها به دنبال یافتن راهی برای آسان شدن تمرینات ورزشی هستند و اتفاقا برای آن یکی از درست‌ترین راه‌ها، موسیقی و موزیک مخصوص ورزش و باشگاه است که همان طور که می‌دانید در بسیاری از باشگاه‌های ورزشی نیز به آن عمل می‌شود.

اما به راستی چرا باید از موزیک در هنگام تمرینات بدنی برای بهتر شدن آن کمک گرفت؟

 

1. سخت‌تر تمرین می‌کنید

یکی از تاثیرات موزیک هنگام ورزش کردن این است که با موزیک خیلی بیشتر و سخت‌تر از حالت عادی ورزش می‌کنید و طبق تحقیق‌ها، تا 15 درصد توانایی تحمل تمرینات بیشتر می‌شود. موزیک باعث می‌شود توجه افراد از تمرینی که انجام می‌دهند به موزیکی که گوش می‌دهند، جلب شود و درگیر سختی تمرین نشوند.

 

حرکت کششی پا روی دیوار

 

2. کاهش احساس درد

موسیقی در کاهش احساس درد در بدن در هر صورتی موثر است، حتی در بیمارانی که از اتاق عمل خارج می‌شوند! بنابراین برای افرادی که در اثر ورزش کردن، ممکن است دردهایی در عضلات و اعضای بدن خود حس کنند، بهتر است با گوش دادن به موسیقی، آن را قابل تحمل و کمتر کنند.

هنگامی که دچار بیماری می‌شوید هم بهتر است از موسیقی برای تحمل درد و حال نامساعد خود کمک بگیرید.

 

تحرک و نشاط

 

3. افزایش شادی

ورزش کردن همراه با گوش دادن به موزیک، باعث ایجاد شادی و تفریح می‌شود و این شادی و تفریح، شما را مشتاق به ورزش و تمرین بیشتر می‌کند که در این صورت می‌توانید با جدیت بیشتری به روند کاهش وزن و لاغری خود ادامه دهید.

موسیقی باعث ترشح بیشتر انتقال دهنده‌های عصبی دوپامین و سروتونین می‌شود که در ایجاد حال خوب و شادی موثر هستند.

 

یوگا روی باند ضبط صوت

 

4. کاهش استرس و افزایش آرامش

گوش دادن به یک موزیک آرامش‌بخش و ملایم در موقع ورزش‌هایی مانند یوگا و پیلاتس، باعث می‌شود استرس و اضطراب در بدن و ذهن کاهش یابد.

کاهش یافتن سطح استرس در بدن به بهبود وضعیت خواب کمک می‌کند و این برای افراد چاقی که دلیل اصلی اضافه‌ وزنشان استرس است، کمک بسیار زیادی می‌کند. خوب خوابیدن، یکی از بهترین روش‌های کاهش استرس و جلوگیری از چاقی است.

 

دویدن در فضای آزاد

 

5. یک دونده فوق‌العاده

یکی از بهترین ورزش‌ها برای کاهش وزن، دویدن است. گوش دادن به موسیقی در حین دویدن، می‌تواند به حرکت ثابت و بدون قطع شدن شما کمک کند. برای اینکه بتوانید بدون خستگی و ناامید شدن بدوید، یک موسیقی مناسب گوش دهید و همراه آن بدوید.

گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌تان باعث می‌شود در انجام امور خود مصمم‌تر شوید و یک کار را تا پایان آن انجام دهید و به ثمر برسانید.

 

از همراهی شما با زیبامون دات کام، ممنونیم.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید