باورهای غلط درمورد ضدآفتاب

دسته: لوازم آرایشی تاریخ نگارش: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 1458

کرم ضد آفتاب یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از اشعه‌های مضر آفتاب است. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که راه درست مصرف کردن آن را می‌دانند، اما بد نیست به چند نکته‌ی مهم نیز توجه کنید.

باورهای غلط درمورد ضدآفتاب

کرم‌های ضد آفتاب SPF  و UV‌های مختلفی با یکدیگر دارند. اما جدا از آن‌ها ما دو نوع کرم ضد آفتاب داریم: فیزیکی و شیمیایی. کرم‌های ضد آفتاب شیمیایی در پوست جذب می‌شوند. اکثر آنها مانند فیلتر عمل می‌کنند اما همچنان برخی از UV ها را جذب کرده و به پوست آسیب می‌رساند. به علاوه، 20 تا 30 دقیقه زمان لازم است تا این مواد شیمیایی عمل کنند. اما کرم‌های ضد آفتاب فیزیکی مانعی روی پوست ایجاد می‌کنند که هیچ UV را از خود عبور نمی‌دهند. به علاوه این نوع کرم حاوی تیتانیوم دی اکسید و اکسید روی است که به سرعت نیز عمل می‌کنند و دیگر شما مجبور نیستید که نیم ساعت قبل از خروج از خانه آن را به پوست‌تان بزنید. ضد آفتاب‌های فیزیکی حساسیت کمتری روی پوست ایجاد می‌کنند اما کرم‌های شیمیایی از این جهت که باید مواد آن با هم ترکیب شوند، ممکن است که التهاب ایجاد کند. طول عمر مفید کرم های ضد آفتاب

 

بهترین کرم‌های ضد آفتاب طبیعی

اگر چه گفتیم که کرم‌های فیزیکی بهتر از کرم‌های شیمیایی هستند اما هرگز منظور ما این نبود که هر چه کرم طبیعی‌تر باشد، بهتر است. اخیرا تحقیقی انجام شده که ثابت کرده 43 درصد از تمام کرم‌های ضد آفتاب نامناسب‌اند که اکثرشان شامل کرم‌های طبیعی است که تنها حاوی تیتانیوم دی‌اکسید و اکسیدروی اند. از طرف دیگر کرم‌های شیمیایی حاوی موادی چون آووبنزون، اکامسول یا اکسی‌بنزون هستند که از تمام طول موج‌های نور آفتاب جلوگیری می‌کنند. ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب

 

جلوگیری از اشعه خورشید با کرم‌های ضد آفتاب

مردم بر این باورند که کرم‌های ضد آفتاب مانع از هر نوع آسیبی به پوست می‌شوند اما واقعیت چیز دیگری است. آنها تنها مانع برخی از اشعه‌های خورشید می‌شوند. بنابراین اگر به هیچ عنوان نمی‌خواهید که نور خورشید با پوستتان تماسی داشته باشد، یا در معرض آفتاب قرار نگیرید یا این که لباس‌هایی مناسب برای جلوگیری از اشعه‌های آفتاب به تن کنید.

 

غلظت کرم روی پوست و تاثیر بیشتر

شاید شما هم بر این باور باشید که هر چه بیشتر صورت را با کرم ضد آفتاب بپوشانیم طوری که تمامش سفید شود، بهتر است اما این باور غلطی است که انجام می‌دهیم. سفیدی پوست تنها بدین دلیل است که شما به خوبی کرم را روی پوست‌تان نمی‌مالید یا این که از کرم فیزیکی که تنها حاوی تیتانیوم دی اکسید و اکسید روی است استفاده می‌کنید.

 

بستن منافذ پوست با ضدآفتاب

 

ضدآفتاب

 

این جمله را ما بارها و بارها شنیده‌ایم و می‌توان گفت که تا حدودی نیز صحت دارد اما نه برای تمام کرم‌های ضد آفتاب موجود در بازار. ضد آفتاب‌های زیادی موجود است که به پوست هیچ آسیبی نمی‌رسانند. به عنوان مثال زینک اکساید میکرونیزه را اگر به میزان مناسب مصرف کنید، منجر به هیچ آکنه و جوشی نخواهد شد.

 

ضدآفتاب و روزهای ابری

اگر چه پزشکان مدام می‌گویند که هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید اما برخی‌ها هنوز بدان اعتقادی ندارند. در معرض آفتاب قرار گرفتن‌های مکرر، بدون هیچ محافظی، موجب پیری و آسیب پوست می‌شود. بنابراین تنها آفتاب گرم روزهای تابستان نیست که به پوست آسیب می‌رساند بلکه این اتفاق هر روز در حال رخ دادن است.

 

بهترین ضدآفتاب را انتخاب کنید

ضدآفتاب و آرایش هر دو با هم

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید