روش صحیح شستن صورت و مراقبت از پوست

دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 2652

یکی از مراقبت‌های مهم برای داشتن پوستی زیبا و سالم شستن صورت است البته به روش صحیح و اصولی که می‌تواند روی خشکی و رطوبت پوست تاثیر بگذارد.

روش صحیح شستن صورت و مراقبت از پوست

به جای اینکه همه‌ی پس اندازتان را صرف درمان پوست و جوانسازی بکنید چرا صورتتان را با روش درست نمی‌شویید؟

شستن صورت یکی از مراحل مراقبت از پوست است، که باید اصول درست آن را برای داشتن پوستی زیبا و شاداب رعایت کنید. چگونه پوستی درخشان و سالم داشته باشیم؟

روش صحیح شست و شوی صورت و مراقبت از پوست

 

شستن صورت

 

برای شست و شوی صورت راه‌های درست و غلطی داریم که انتخاب آن بستگی به خودتان دارد. ممکن است شستن صورت کار بسیار ساده ای به نظر بیاید اما بسیار مهم است.

شستن صورت ابتدایی ترین کاری است که برای مراقبت از پوست یاد می‌گیریم. روش شستن صورت می‌تواند روی خشکی و رطوبت پوست و همچنین بروز نشانه های سالخوردگی مانند چین و چروک و لک‌ها تاثیر بگذارد.

قوانینی که باید در شست و شوی صورت و مراقبت از پوست رعایت کنید

1_ استفاده از آب ولرم: شستن صحیح صورت با آب ولرم منافذ پوست را باز می‌کند و عمیقا چربی‌ها و کثیفی‌های پوست را پاک می‌کندچگونه جوش زدن را متوقف کنیم؟ - قسمت اول

2_ استفاده از نرم کننده: اگر پوستتان خشک است، روزی دو بار از نرم کننده‌ها استفاده کنید و اگر پوست چرب یا معمولی دارید از ژل صورت متناسب با پوست خود استفاده کنید.

3_ استفاده از لایه بردارها هفته ای یکبار: هفته یکبار از لایه بردارها استفاده کردن مناسب است، اما نیاز نیست وقتی صورتتان را شستید یا از لیف استفاده کردید، صورتتان را زیاد ماساژ بدهید.

4_ استفاده از مایع نرم کننده: بعد از شستن صورت از مایع نرم کننده استفاده کنید.  و برای مراقبت از پوست با دقت نرم کننده بر روی پوست بزنید.

استفاده از کرم مرطوب کننده بعد از شست و شوی صورت و مراقبت از پوست

 

مرطوب کننده زدن به پوست صورت

 

بسیار حائز اهمیت است که بعد از شستن صورت از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

استفاده از کرم چشم بعد از شستن صورت و مراقبت از پوست

زیر چشم بسیار حساس است و به مراقبت و رطوبت بیشتری نیاز دارد، بنابر این فراموش نکنید که از کرم زیر چشم بعد از شست و شو استفاده کنید.

 

مراقبت و افزایش زیبایی صورت در خانم ها و آقایان

رازهای جذابیت مردان خوشتیپ و عادات سالم آنها

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید