ریمل چشم و اشتباهات استفاده از آن (قسمت دوم)

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 2847

چشم ها عضو حساس صورت شما هستند پس اشتباهات مختلف هنگام ریمل زدن را بشناسید تا بتوانید آرایشی زیبا و در عین حال کم خطر را تجربه کنید.

ریمل چشم و اشتباهات استفاده از آن (قسمت دوم)

خیلی از مشکلاتی که در آرایش صورت وجود دارد، برای چشم ها و استفاده از لوازم آرایش مخصوص آنهاست که نشان از حساسیت بالای آرایش این عضو دارد. چشم هایی که حتما با ریمل زیباتر خواهند شد اما باید مراقب خطاهای روزمره باشیم تا مشکلی برای سلامت چشم ها ایجاد نشود.

اما اشتباهات رایج در استفاه از ریمل کدامند؟

 

ریمل قدیمی و کهنه

ریمل زدن جلوی آینه

 

یک اشتباه خطرناک در استفاده از ریمل، به کار بردن ریمل‌هایی قدیمی و کهنه است که هنوز حالت به ظاهر سالم خود را حفظ کرده‌اند. ریمل از جمله لوازم آرایشی است که به دلیل نوع استفاده از آن، ممکن است با آلودگی‌های و میکروب‌ها تماس پیدا کند و عفونت را به پلک و چشم‌ها انتقال دهد.

بنابراین حتما بعد از سه ماه استفاده کردن از یک ریمل، آن را دور بیاندازید و از ریمل تازه و نو استفاده کنید.

 

از پرایمر استفاده نمی‌کنید!

پخش شدن ریمل پشت پلک

 

یکی از اشتباهات رایج در استفاده از ریمل، این است که قبل از آن به اطراف پلک خود پرایمر نمی‌زنید و بعد از گذشت مدتی از ریمل زدنتان، متوجه سیاهی و ریخته شدن ریمل در زیر چشمان خود می‌شوید.

استفاده از پرایمر این مشکلات را برطرف می‌کند و باعث می‌شود ریمل تا مدت‌ها فیکس بماند و تکان نخورد.

 

پاک نکردن کامل ریمل

پاک کردن ریمل

 

موقع پاک کردن آرایش و مخصوصا آرایش چشم و ریمل، حتما حواستان باشد که تمامی ریمل روی مژه‌ها را با دقت پاک کنید. ممکن است مقداری از ریمل روی مژه‌ها باقی بماند و اگر با آن تا صبح بخواهید، حتما دچار سوزش چشم، خشکی مژه و شکنندگی آن و همچنین عفونت چشمی می‌شوید.

بعد از اینکه بخش عمده آرایش را با یک دستمال پاک کننده آرایشی پاک کردید، با یک دستمال تمیز دیگر، دوباره تمام قسمت‌ها را پاک کنید تا باقی مانده‌های آن نیز پاک شوند.

 

مژه‌های به هم چسبیده

شانه زدن مژه ها

 

حتما بعد از ریمل زدن، تمام مژه‌ها را با برس مخصوص مژه‌ها شانه کنید تا به هم چسبیدگی آن باز شود و تارهای مژه‌ها، کاملا جدا از هم قرار بگیرند. مژه‌های به هم چسبیده و دسته‌ای، اصلا زیبا نیستند و غیر حرفه‌ای بودن شما را نشان خواهند داد که اصلا هم صورت زیبا نمی‌کنند.

 

مژه مصنوعی یا اکستنشن مژه

اکستنشن مژه

 

یکی از روش‌های موقتی برای خلاص شدن از ریمل زدن، اکستنشن مژه یا استفاده از مژه‌های مصنوعی است که ممکن است کارتان را برای مدتی راحت کند و البته زیبا هم هست. اما توصیه ما به شما این است که اگر درباره مسایل مراقبتی از چشم و آرایش، دقت کافی و حساسیت بالا ندارید، بهتر است از این روش‌ها استفاده نکنید.

کاشت مژه به مراقبت دایمی و اصولی نیاز دارد که از ریمل زدن و پاک کردن آن هم سخت‌تر است.

اشتباهات استفاده از ریمل (سری اول)

 

 

از همراهی شما با زیبامون دات کام متشکریم.

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید