ترمیم موی آسیب دیده با روشهای خانگی

دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 3809

موی آسیب دیده بزرگترین مشکل خانم‌هایی است که موهایشان را رنگ می‌کنند. اگر به دنبال روشی موثر برای ترمیم مو هستید، این مطلب را از دست ندهید.

ترمیم موی آسیب دیده با روشهای خانگی

جاده منتهی به موهای سالم به کمک محصولات، داروها، پروتئین و نرم کننده‌ها هموار می‌گردد. اگر موی آسیب دیده دارید، موهایتان سوخته، انتهای آن دو شاخه شده، از آفتاب آسیب دیده، ژولیده می‌شود و می‌شکند، وقت آن رسیده که سکان حفظ سلامت آن را به دست خود بگیرید. به راحتی فراموش می‌کنیم موهایمان چقدر ظریف و شکننده می‌توانند باشند. قرار گرفتن در معرض آفتاب، استفاده مکرر از سشوار یا اتوی مو، و حتی برس زدن‌های روزانه، همگی می‌تواند به موها آسیب وارد کرده و به آن جا می‌رسید که آرزو می‌کنید کاش ماشین زمان شما را به عقب بر می‌گرداند تا عمل ترمیم مو را به روش سالم انجام می‌دادید. درمان خانگی برای موهای آسیب دیده

روشهای ترمیم مو و بازسازی موی آسیب دیده

باید به خاطر بسپارید که ترمیم مو برای موی آسیب دیده یک شبه اتفاق نمی‌افتد؛ بلکه در طول زمان و با ایجاد عادات مناسب، می‌توانید این مسیر را به خوبی طی کنید.

ترمیم مو و پاکسازی مو از رسوبات سخت برای موی آسیب دیده

محصولاتی که برای تمیز کردن موهایتان استفاده می‌کنید و حتی آبی که برای پاک کردن این محصولات از موهایتان استفاده می‌کنید می‌توانند موها را از محدوده سلامت خارج کنند. وقتی مقادیر زیادی از این مواد بر روی موهایتان انباشته می‌شوند باعث می‌گردند موها بی حالت، بدون طراوت، و در انتهای رشته‌ها دوشاخه شده و حتی شکننده شوند و موی آسیب دیده ای داشته باشید. زدودن این کثیفی‌ها و آلودگی‌ها از موهایتان اولین گام در ترمیم مو و رسیدن به موی سالم است. یک درمان شفاف سازی با جوش شیرین یا شستشو یا سرکه سیب گزینه‌هایی عالی برای پاک‌سازی مو از تمام رسوباتی که از سختی آب بر آن‌ها نشسته و چیزهایی هستند که بر روی موها انباشته شده است

این که هر چند وقت یک بار باید این پاک‌سازی را انجام دهید، واقعا بستگی دارد به مقدار محصولاتی که استفاده می‌کنید و نوعی آبی که در لوله‌های خانه شما جریان دارند. اغلب افراد حداقل ماهی یک بار باید برای شفاف سازی موهایشان اقدامی انجام می‌دهندماسک مو برای موی آسیب دیده (ویدیو)

موی آسیب دیده ، از موهایتان در برابر تابش خورشید محافظت کنید

 

دختر بچه با عینک دودی زیر آفتاب

 

یکی از بزرگترین مجرمین موی آسیب دیده ، کمرنگ شدن و شکنندگی انتهای تارهای مو، تخریب ناشی از تابش آفتاب است. اگر از موهایتان در برابر پرتو ماوراء بنفش نور خورشید محافظت نمی‌کنید حالا وقت آن رسیده که به این کار دست بزنید. درست است که در طول تابستان بیشتر در معرض آفتاب هستیم اما فراموش نکنید که آفتاب در تمام سال می‌تابد. این یادآوری‌ها شروع خوبی برای محافظت از موها در برابر خورشید هستند. بعد از گذراندن یک روز طولانی در زیر تابش آفتاب (سفر به سواحل، پیاده روی، فعالیت‌های ورزشی در فضای باز)، بهتر است برای ترمیم مو ، با یک درمان آب رسانی به موهایتان کمی آن‌ها را تحویل بگیرید تا آسیب‌ها را در همان جا باقی گذاشته و موهایتان را به شرایط عالی برسانید.

ترمیم مو ، درمان با روغن داغ را امتحان کنید

برای ترمیم مو، مقدار زیادی از روغن موی مورد علاقه خود را به موهای تمیز، شسته شده خود بمالید. حتی می‌توانید از روغن‌هایی مثل روغن زیتون یا روغن سنبل هندی موجود در آشپزخانه خود هم استفاده کنید. روی موهایتان کلاه حمام بکشید و با کمک یک حوله داغ یا سشوار و یا نشستن در زیر تابش آفتاب در یک روز گرم آن را گرم نگه دارید. پس از گرم کردن روغن صبر کنید تا موهایتان در دمای اتاق به تدریج سرد شود سپس با آب سرد آن را آب بکشید

درمان و ترمیم مو با روغن داغ را می‌توانید یک تا سه بار در ماه بر اساس میزان آسیب در موهایتان و خشکی آنها تکرار کنید. اگر مقدار روغن مورد استفاده زیاد باشد به موهایتان ظاهری چرب می‌دهد، پس یادتان باشد در مصرف روغن برای موی آسیب دیده زیاده روی نکنید.

ترمیم مو ، یک درمان عمیق با نرم کننده

هفته‌ای یک بار درمان با یک نرم کننده برای ترمیم مو و پیشگیری از تخریب‌ها و صدمات آتی موی آسیب دیده ، یک ضرورت است. همه نرم کننده‌ها مثل هم نیستند. مهم این است که نرم کننده مناسب موی خود را پیدا کنید؛ چیزی که موهایتان را سنگین و بی‌حالت نکند و یا باعث نشود موهایتان چرب و روغنی به نظر برسند. اگر موهایتان را رنگ می‌کنید، استفاده از نرم کننده به طور خاص برای موهایتان اهمیت دارد. رنگ از روی موی آسیب دیده زودتر از موی سالم از بین می‌رود

اگر برایتان امکان دارد با آرایشگر خود برای انتخاب نرم کننده مناسب برای موهایتان مشورت کنید.

ترمیم مو ، موهایتان را کوتاه کنید

 

کوتاه کردن موها

 

باید واقعیت را بپذیریم؛ اگر موی آسیب دیده داشته باشید، انتهای آن‌ها شکسته و دو شاخه شده و هر روز شاهد ریختن بیش‌تر موهایتان هستید. کوتاه کردن مو (یا حداقل به صورت منظم اندکی از سر موها را کوتاه کردن) موهایتان را نجات می‌دهد. لازم نیست موها را خیلی کوتاه کنید.

اگر با کوتاهی مو مشکلی ندارید موهایتان را کاملا کوتاه کنید؛ و اگر بلندی مو برایتان مهم است حداقل تا جایی کوتاه کنید که به موهای سالم برسید و موی آسیب دیده را کوتاه کنید.

برای ترمیم مو ، از مدل‌های خرد استفاده کنید؛ به چهره خود یک نمای تازه بدهید یا حتی با بعضی مدل‌های باب روز کنار بیایید. به این ترتیب بخشی از موی آسیب دیده را حذف می‌کنید و بقیه با سرعتی اندکی بیشتر ترمیم می‌شوند.

اگر روش دیگری را برای ترمیم مو و بازسازی موی آسیب دیده می‌شناسید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

درمان‌ های خانگی برای ترمیم مو

ترمیم مو آسیب دیده و پیشگیری از آن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید