نکاتی درباره برداشتن ابرو در خانه

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 3094

اصلاح ابرو و مرتب کردن آن‌ها کاری است که بیشتر خانم‌ها باید تا حدودی با آن آشنا باشند تا بتوانند خودشان در زمانی که وقت کافی برای رفتن به آرایشگاه را ندارند، ابروهای مرتب و آراسته‌ای را در خانه ایجاد کنند و یا لااقل آن را کمی شکل دهند و مرتب سازند.

نکاتی درباره برداشتن ابرو در خانه

بعضی از افراد دارای ابروهایی با مدل طبیعی بسیار زیبا هستند که از این لحاظ، واقعا شانس بزرگی نصیبشان شده است، اما خیلی‌ها باید این ابروهای زیبا را با ترفندهایی برای خودشان ایجاد کنند که قدم اول آن، برداشتن حرفه‌ای ابروهاست تا مدل و فرم زیبایی پیدا کند.

برای اینکه بتوانید خودتان در منزل ابروهایتان را بردارید و مدل دهید، باید به نکاتی توجه داشته باشید تا نتیجه مطلوبی بگیرید.

 

نکات مهم و کاربردی برای ابرو برداشتن حرفه ای در خانه

برداشتن ابرو

 

1. هرگز با عجله ابروهایتان را برندارید. گاهی اوقات پیش می‌آید که برای رفتن به جایی عجله دارید و دیرتان شده است که متوجه نامرتب بودن ابروهایتان می‌شوید، به هیچ عنوان در این حالت موچین دست نگیرید تا ابروها را اصلاح کنید. حتی آرایشگران حرفه‌ای در این کار هم،  ابروها را با دقت فراوان و درحالی که کاملا برای آن وقت می‌گذارند، برمی‌دارند.

2. اگر می‌خواهید ابروها را تغییر فرم دهید و به نظرتان باید تعداد زیادی از تارهای آن را بردارید تا فرم مورد نظرتان ایجاد شود، باید گفت که از ابتدا در اشتباهید. آرایشگران حرفه‌ای اعتقاد دارند که برداشتن تعداد زیادی از تارهای ابرو یعنی اینکه فرم ابرو را به درستی نشناخته‌اید و هیچ ابرویی برای فرم گرفتن نیاز ندارد که تعداد زیادی از تارهایش را از دست بدهد.

ضمن اینکه برداشتن ابروها به تعداد زیاد، مثلا در انتهای ابرو که معمولا برای کوتاه کردن اندازه آن استفاده می‌شود، مساوی با این است که تا مدت‌ها این تارها را از دست می‌دهید و رشد دوباره آن‌ها خیلی زمان‌بر است. برداشتن دوباره آن‌ها و تکرار این کار، ممکن است به طور دایمی این تارهای ابرو را از شما بگیرد.

3. برای قسمت آرک ابرو (ناحیه کمانی شکل ابرو) تمام دقت و توجه خود را بگذارید تا موی اضافه‌ای را از آن برندارید. یک موی اضافه مساوی است با یک رج کامل از ابرو که آن‌ها را کاملا نازک می‌کند. برای انتخاب یک آرایشگر مناسب و حرفه‌ای هم بهتر است به همین موضوع توجه کنید، آرایشگری که آرک ابروها را زیبا برمی‌دارد و شکل و فرم مناسبی به آن می‌دهد، در این کار حرفه‌ای است.

4. ابروها را زود به زود برندارید. اگر موی اضافه‌ای در قسمت زیر ابرو رشد کرده است، می‌توانید آن را بردارید تا مرتب شود، اما هر روز موچین دست نگیرید تا مدل ابروها را بهتر کنید و یا تغییر دهید. بین هر موعد ابرو برداشتن باید 2 تا 4 هفته زمان باشد، وگرنه ممکن است به تدریج ابروها را نازک و نازک‌تر کنید.

 

انواع موچین

 

5. اگر ابروها به میزان کافی بلند نشده‌اند و نمی‌توان آن‌ها را به خوبی اصلاح کرد، بهتر است منتظر بمانید تا وقتش برسد، در این صورت مانند کسی که تا به حال ابرو برنداشته است، می‌توانید به ابروهایتان شکل دهید و فرم واقعی آن را ایجاد کنید.

6. درباره قیچی کردن ابروها، باید بدانید که ابروها را با یک شانه کوچک، کاملا به سمت بالا شانه کنید و بخش انتهایی آن که نازک‌تر است (و مشخص است) را قیچی کنید. بخش ساقه مو را قیچی نکنید، چون باعث می‌شود ابروها خالی شوند و فضای خالی بین آن‌ها مشخص گردد.

7. حتما یک موچین خوب و مناسب انتخاب کنید تا در کار برداشتن ابرو بهترین همراهتان باشد.

8. نکته پایانی درباره برداشتن ابرو این است که بهترین راهنما برای انتخاب مدل و فرم ابروها، شکل طبیعی آن‌هاست. به مدل خود ابروها دقت کنید و از الگوی آن پیروی نمایید تا بهترین مدل ابرو را ایجاد کنید.

 

از همراهی شما با زیبامون دات کام متشکریم.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید