راه های فعال کردن هورمون کاهش وزن

بزرگنمایی
دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 762

عملکرد صحیح هورمون کاهش وزن، تناسب اندام را به همراه خواهد داشت. هورمون‌هایی که با اصلاح تغذیه و تغییرات ساده در سبک زندگی، به درستی عمل خواهند کرد.

راه های فعال کردن هورمون کاهش وزن

گاهی اضافه وزن هیچ ارتباطی به کالری یا ورزش ندارد. در عوض، برای تعداد زیادی از ما، مشکل در مورد سوخت و ساز ناقص  هورمون‌هاست. تحقیقات هنوز در مورد این مسائل ادامه دارد و مورد بررسی جامع قرار می‌گیرد. بسیاری از زنان علی‌رغم تلاش برای کاهش وزن، چندان موفق نمی‌شوند. در حال حاضر درباره برخی مسائل هورمونی که روی وزن تاثیر دارند، آگاهی دارید، مثل تیروئید و عدم تعادل انسولین. اما موارد دیگری نیز وجود دارد که زیرکانه‌تر عمل کرده و می‌توانند شما را از اندامی که می‌خواهید، دور نگه دارند.

 

هورمون کاهش وزن

 

وزن کردن

 

افزایش وزن تنها به دلیل کالری و کار نیست. حتی هورمون‌ها هم نقش مهمی را ایفا می‌کنند و برای تعادل و تنظیم هورمون‌ها سعی کنید استرس نداشته باشید و از خوردن شکر و

کافئین خودداری کنید. کاهش وزن سریع با رژیم لاغری شیر و موز

هورمن تیروئید، کورتیزول یا استروژن اگر تنظیم باشند سلامت بدن را حفظ می‌کنندو اگر نه باعث افزایش وزن می‌شود. 11 رژیم کاهش وزن پرطرفدار در گوگل 2017

نکته اول

مصرف زیاد غلات روی تیروئید تاثیر می‌گذارد و اگر مصرف آن را کم یا متوقف کنید تیروئید به حالت نرمال بر می‌گردد. کاهش وزن و باورهای غلط درباره آن

نکته دوم

در واقع شکر نقش مهمی را در چاقی دارد سعی کنید مصرف آن را محدود کنید.

نکته سوم

وقتی مضطرب هستید بدن شما کورتیزول زیادی برای مقابله با اضطراب آزاد می‌کند و به همین دلیل مجبور هستید ناخواسته کالری مصرف کنید.

نکته چهارم

حتی مصرف زیاد کافئین سطح کورتیزول را بالا می‌برد، پس از این جهت از مصرف کافئین صرف نظر کنید و سعی کنید استرس را کاهش دهید.

نکته پنجم

 سطح استروژن هم روی چاقی تاثیر می‌گذارد و مصرف سبوس، گوشت، روی تنظیم استروژن موثر است.

نکته ششم

سموم موجود در لوازم آرایشی، غذاهای کنسروی و محیط پیرامون روی تستسرون تاثیر می‌گذارد و باعث چاقی می‌شود.

نکته هفتم

مصرف زیاد لبنیات روی هورمون های بدن تاثیر می‌گذارد و سریعا باعث چاقی می شود، سعی کنید مصرف لبنیات را کاهش دهید.

 

مواد غذایی ارزان برای کاهش وزن

تناسب اندام و کاهش وزن بدون ورزش و رژیم لاغری

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید