رفع غبغب - تمرین های اصلاحی موثر برای کاهش آن

بزرگنمایی
دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 2261

رفع غبغب با انجام حرکات موثر شامل حرکات ورزشی است که بیشتر در ناحیه گردن انجام می‌شود و به دلیل قرار دادن غبغب در موقعیت خاص موجب کوچک شدن آن می‌شود.

رفع غبغب - تمرین های اصلاحی موثر برای کاهش آن

رفع غبغب با انجام حرکات ورزشی که در این مطلب مشاهده می‌کنید منجر به سفت شدن عضلات این محدوده از بدن شده و خوش فرمی غبغب و گردن را به وجود می‌آورد، که موجب رفع غبغب می‌شود. 6 نکته‌ ی آرایشی که لبخندتان را درخشان‌ تر می‌ کند

علت به وجود آمدن غبغب چیست؟

 

مردی دارای غبغب

 

  علت عمده ایجاد غبغب بالا رفتن بیش از حد وزن و داشتن سبک زندگی ساکن و غیرفعال است. اما با بالا رفتن سن هم، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و دچار افتادگی می‌شود. همچنین عضلاتی که به طور مرتب فعالیت نداشته باشند، شل می‌شوند، و عضله پلاتیسما که از زیر فک تا گردن امتداد دارد نیز ازجمله این عضلات است. علاوه بر این، کم کردن میزان قابل توجهی وزن هم موجب شل شدن پوست اطراف ناحیه گردن می‌شوند.

 تمرینات روزانه رفع غبغب، عضله پلاتیسما و همچنین عضلات دیگر آن ناحیه را سفت‌تر می‌کند. بعد از این برای مدتی این تمرین‌های رفع غبغب را انجام دادید، این عضلات سفت شده و زمان کمتری برای حفظ آن نیاز خواهید داشت زیرا حفظ عضله بسیار راحت‌تر از ساختن آن است. ترفندهای آرایشی ضروری و جالب - قسمت هشتم

حرکات ورزشی برای رفع غبغب

 

انجام تمرین برای رفع غبغب

 

 یک تمرین بسیار موثر برای رفع غبغب این است که دهان‌تان را تا جایی که ممکن است باز کرده و زبان‌تان را هم تا جایی که می‌توانید بیرون بیاورید، انگار می‌خواهید آن را به چانه‌تان برسانید. 10 ثانیه در این حالت بمانید و بعد به حالت شروع برگردید. این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید. وقتی این تمرین را انجام می‌دهید احساس خواهید کرد که عضلات چانه و گردن‌تان درحال سفت شدن هستند.

حرکت بعدی تمرینی است که روی عضلاتی کار می‌کند که از فک پایین تا گردن‌تان امتداد دارد. صاف ایستاده و گردن‌تان را هم صاف نگه دارید، با بالا کشیدن لب‌ها به روی دندان هایتان و پایین بردن گوشه‌های لب، تاندون‌های فک‌تان را سفت کنید. 10 ثانیه در این حالت بمانید و بعد شل کنید. این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.

حرکت چانه: این تمرین به سفت و قوی کردن عضلات صورت و گردن‌تان کمک می‌کند. صاف بایستید و پشت و گردن‌تان را صاف نگه دارید. چانه‌تان را به سمت سقف بالا بکشید و لب هایتان را هم به حالت بوسه زدن جمع کنید. تا 10 ثانیه در این حالت بمانید و رها کنید و برای نتیجه‌ی بهتر این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.

حرکت بعدی با جمع کردن لب‌ها و هدایت فک به سمت جلو و باز گرداندن آن به سمت عقب موجب کشش عضلات شده و منجر به رفع غبغب می‌شود. مانند حرکات قبلی این حرکت را هم 10 مرتبه و هر دفعه به مدت 10 ثانیه انجام دهید.

گردن را به سمت شانه‌ها خم کنید و در هر سمت 10 ثانیه نگاه دارید و این حرکات را در هر سمت 10 مرتبه انجام دهید، که موجب رفع غبغب می‌شود.

اگر تمرین دیگری را برای رفع غبغب می‌شناسید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

ترفندهای آرایشی برای داشتن چشمان درشت و براق

ترفندهای آرایشی برای پوست های خشک

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید