اصطلاحات آرایشگری زنانه

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 10937

در دنیای مد و فشن تقریبا هر روز موضوع جدیدی ترند (بحث داغ) می‌شود و خب خیلی سخت است که با آن همراه باشید، مخصوصا وقتی که اصطلاحاتی را برای اولین بار می‌شنوید و هیچ درک و تصور خاصی از آن ندارید! کلماتی مانند استربینگ، بالیاژ و غیره ممکن است در نگاه اول خیلی احمقانه به نظر برسند (که البته بعد از درک مفهومشان قطعا خوشتان خواهد آمد). البته بعضی از این کلمات به نظر می‌رسد غیرقابل تلفظ هم باشند اما برای شما عاشقان زیبایی و آرایشی، امتحان کردنشان بی ضرر می‌رسد! با دیکشنری زیبایی – آرایشی زیبامون دات کام همراه باشید. (قسمت اول)

اصطلاحات آرایشگری زنانه

Baking

بِیکینگ

وقتی پودر تثبیت کننده را به پوست می‌زنید و به بدن اجازه می‌دهید تا با گرمای خود محصول را ذوب کرده و پایان کار بی نقصی را ارائه دهد.

در این فرآیند استفاده از پودر تثبیت کننده باعث پخته شدن محصولات در ظرف مدت 10 دقیقه روی پوستتان شده و باعث بی نقصی و صاف شدن یکدستش می‌شود. با این پودر، گرمای طبیعی بدنتان فونداسیون و کانسیلری را که استفاده کرده‌اید در خودش تثبیت کرده و از به وجود آمدن خط و کیکی شدن جلوگیری می‌کند.

 

اصطلاحات آرایشگری

 

Balayage

بالیاژ

یک نوع تکنیک هایلایت کردن است که در آن از رنگ‌ها بدون الگوی خاص و از قبل طراحی شده‌ای استفاده می‌شود تا موها به رنگ قهوه‌ای آفتاب خورده‌ای تبدیل شوند.

این تکنیک ِ دستِ باز که در آن رنگ‌ها به صورت رفت و برگشتی به موها زده می‌شوند، از فویل استفاده نمی‌شود، زیرا هدف دسترسی به هایلایت طبیعی و قهوه‌ای شده توسط خورشید است. نتیجه‌ی کار رنگ مویی طبیعی و چند رنگ است.

 

اصطلاحات آرایشگری

 

Contour

کانتور

استفاده از آرایش و گریم برای ایجاد تصور (توهم) ترکیب و خصوصیات اجزای صورت.

تکنیکی که برای خلق یا بیشتر کردن خصوصیات و ترکیب بندی صورت با اضافه کردن رنگ‌های تیره (برنز کننده و فونداسیون) و روشن‌کننده (هایلایتر) انجام می‌شود. مثلا، درست کردن استخوان گونه‌ی بالاتر، پیشانی کوچک‌تر و چانه و بینی باریک‌تر. آسان‌ترین راه برای کانتور کردن استفاده از کمی پودر برنز کننده در قسمت گودی گونه‌ها است. این عمل استخوان گونه را طراحی کرده و می‌سازد و از طرفی با کمی هایلایتر می‌توانید جزئیات آن‌را تکمیل کرده و شکل دهید.

 

اصطلاحات آرایشگری

 

Cut Crease

کات کریس

استفاده از سایه‌ی چشم در قسمت اتصال پلک به استخوان چشم برای داشتن ظاهری دراماتیک.

تکنیکی که در آن خط بالای پلک را به صورت واضحی با سایه چشمی متضاد می‌کشند که هم به چشم عمق داده و هم ظاهر چشم بهتر می‌کند. برای داشتن کات کریسی طبیعی، از سایه مات با تم قهوه‌ای استفاده کنید و با براش ظریفی آن‌را در طول خط پلک حرکت دهید و پخش کنید.

 

اصطلاحات آرایشگری

 

Decolletage

دِکولتاژ

قسمت بالایی گردن خانم‌ها برای دوختن لباس را می‌گویند.

این اصطلاح به فرانسوی "دِکُلته" هم گفته می‌شود که به معنی یقه‌ی باز لباس خانم‌ها است. گردن، استخوان جناق و بالای سینه باهم دکلته خوانده می‌شوند. فراموش نکنید که از کرم ضدآفتاب فراوانی برای پوشاندن این ناحیه استفاده کنید.

 

Kabuki Brush

کابوکی بِراش

براش آرایشی با سر انبوهی که برای زدن پودر تثبیت کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

براش آرایشی با دسته‌ی کوتاه و سر انبوه که بیشتر وقت‌ها برای زدن پودر تثبیت کننده و محصولات پودری دیگر مانند رژگونه، برنز کننده و یا فونداسیون استفاده می‌شود. اسم این محصول برگرفته از یک تئاتر ژاپنی به نام تئاتر کابوکی است.

 

اصطلاحات آرایشگری

بهترین ابزار آرایشی برای بانوان را بخوانید.

اینفوگرافی انواع براش‌های آرایشی را بخوانید.

منتخب لوکسترین لوازم آرایش دنیا را بخوانید.

تمیزکردن براش آرایشی به بهترین شکل را بخوانید.

تمیز کردن اسنفج آرایشی را ببینید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید