وضعیت پوست صورت در هر قسمت نشانه ی چیست ؟

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 3826

وضعیت پوست صورت بازتابی از شرایط سلامت درونی افراد است و بروز تغییرات پوستی در هر منطقه از صورت می‌تواند نشانه‌ای از یک موضوع نگران کننده باشد.

وضعیت پوست صورت در هر قسمت نشانه ی چیست ؟

افرادی که به اندازه می‌خوابند، آب بیش‌تری می‌نوشند و خوراکی چرب کم‌تری مصرف می‌کنند پوست شفاف تری دارند، اما مصرف نوشیدنی‌های کافیین دار، زندگی پر استرس و ورزش نکردن، افراد را بیش‌تر مستعد جوش زدن در ناحیه صورت می‌کند. برای بیشتر افراد مشکلات پوستی ممکن است تصادفی تلقی شود، اما متخصصان می‌توانند از پوست افراد به عنوان نقشه‌ای برای تشخیص مجموعه‌ای از مشکلات سلامتی از کم آبی بدن گرفته تا استرس، مشکلات تنفسی، نوسانات هورمونی، و غیره استفاده کنند. که به کمک این‌ها می‌توانید مراقبت از پوست خود را به خوبی انجام دهید. مراقبت از پوست - مواد طبیعی برای زیبایی پوست شفاف

مراقبت از پوست پیشانی

 

جوش روی پیشانی

 

لکه ها و جوش‌های روی پیشانی و نداشتن پوست شفاف ، می‌توانند بر اثر عرق یا پاک نکردن آرایش از روی صورت به وجود آیند؛ در غیر این صورت، می‌تواند نشان دهنده واکنش بدن به مسائل غذایی باشد؛ هنگامی که دستگاه گوارش تلاش می‌کند تا غذا را هضم کند، پیشانی مستعد واکنش می‌شود.

جوش‌های روی پیشانی همچنین می‌توانند ناشی از یک رژیم غذایی ضعیف، یک ویروس و یا غذا خوردن بسیار سریع باشند؛ این جوش‌ها هشدار‌دهنده کم آب شدن بدن و مسائل مرتبط با مثانه هم هستند

استرس و کمبود خواب نیز می‌تواند بر دستگاه هاضمه تاثیر گذارند و با ایجاد کم آبی در بدن، تاثیراتی را در پوست شفاف پیشانی به جا گذارد. مراقبت از پوست - روشهای داشتن پوست شفاف و جذاب

مراقبت از پوست ناحیه T شکل صورت

ناحیه T شکل صورت، منطقه بالای ابروها تا پایین بینی را که به صورت حرف T است، تشکیل می‌دهد.

ناحیه فوقانی این منطقه از صورت به طور خاص به تجمع سموم ناشی از مصرف خوراکی‌های چرب، الکل و بی آبی واکنش نشان می‌دهد.

مصرف فست‌فودها نیز به دلایل متعدد باعث بروز جوش‌هایی در ناحیه T شکل صورت می‌شوند: اول اینکه چربی‌ها و روغن‌های بکار رفته در پخت و پز می‌تواند موجب بر هم خوردن تعادل در معده شود و دوم این که قند بر هورمون‌های بدن و مقاومت بدن نسبت به انسولین تاثیر می‌گذارد.

مراقبت از پوست بینی

پوست ناحیه بینی صورت مستعد واکنش به استرس‌های عاطفی و گردش خون ضعیف است.

بروز دانه‌های سر سیاه و جوش روی بینی می‌تواند ناشی از پرفشاری خون، کلسترول بالا، استرس بسیار زیاد و مصرف چربی‌های بد باشد. اضطراب، غم و اندوه و خشم فروخورده نیز محرکی برای ایجاد دانه‌های سر سیاه، جوش روی بینی و از بین بردن پوست شفاف این ناحیه هستند.

مراقبت از پوست ناحیه لب‌ها

در زنان، پوست شفاف این ناحیه از صورت در برهه زمانی مختلف چرخه قاعدگی و بسته به وضعیت تعادل هورمونی، مستعد جوش زدن می‌شود.

همچنین کمبود فیبر می‌تواند به بروز آکنه در ناحیه لب‌ها منجر شود.

مراقبت از پوست چانه

 

پوست چانه زیبا

 

پوست شفاف ناحیه چانه مستعد اصلی برای جوش‌های هورمونی است.

پوست این ناحیه از صورت می‌تواند در سال‌های نوجوانی، در دوران عادت ماهیانه و یا حتی در دوران تغییرات فیزیولوژی در دهه 20 و 30 سالگی جوش بزند.

با این حال، کم آبی و خوراکی‌های چرب نیز باعث بروز جوش در ناحیه چانه می‌شوند.

 

رسوبات کلسیم - نشانه و علت این بیماری و درمان آن

پوست شفاف و زیبا با این نکات

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
شادی
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۴
خیلی اطلاعات خوب و مفیدی بود
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید