رها کردن رژیم های کوتاه مدت

بزرگنمایی
دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 1828

بیشتر مردم می‌دانند رژیم‌های سخت و کوتاه‌مدت (مثل رژیم‌های یک ماهه و چهل روزه) فایده ای ندارند و فقط باعث می‌شوند وزن شما مرتب کم و زیاد شود.

رها کردن رژیم های کوتاه مدت
فهرست موضوعات

این روش تغذیه برای سلامتی انسان های چاق لازم است ولی می‌تواند برای افراد معمولی خطرناک باشد. اینکه چه کسی باید رژیم لاغری بگیرد را پزشک یا متخصص تغذیه مشخص می‌کند. وزن یک سوم افرادی که برای کاهش وزن رژیم می‌گیرند، فقط چند هفته بعد از قطع رژیم، بیشتر از وزن قبل می‌شود. همچنین تجربه نشان داده است در رژیم‌های خیلی سفت و سخت که با ترکیب غیرعادی غذاها باعث می‌شوند فرد در مدت کوتاه وزن کم کند، این احتمال وجود دارد که بعد از مدتی انگیزه اولیه از دست برود و دوباره وزن فرد اضافه شود.

اما مشکل این نوع رژیم‌ها فقط این نیست که ما را به‌صورت دائمی لاغر نمی‌کنند. این رژیم‌های گه‌گاهی که به رژیم‌های یو-یو مانند معروفند؛ سلامت افرادی که مشکلات قلبی-عروقی دارند را تهدید می‌کند. اصول رژیم لاغری برای کاهش وزن سریع

در پژوهشی که در ژورنال New England منتشر شده، پژوهشگران داده‌هایی از ۱۰۰۰۰ نفر با مشکلات قلبی را بررسی کردند. همه‌ی شرکت‌کنندگان بین ۳۵ تا ۷۵ ساله بودند و برای کاهش کلسترول دارو مصرف می‌کردند. کاهش وزن سریع و آسان با 7 روش ساده

 

رژیم یویو

 

مواد غذایی سالم

 

افراد با رژیم یو-یو ۱۱۷ درصد بیشتر حمله‌ی قلبی و ۱۳۶ درصد بیشتر سکته مغزی کردند. فواید رژیم گیاهی برای لاغری

پژوهشگران ۴سال این افراد را تحت نظر گرفتند. کسانی که مرتبا وزن کم و زیاد می‌کردند، مشکلات کلی سلامت داشتند. گروهی که تغییرات وزنی زیادی داشتند ۱۲۴ درصد مرگ و میر بیشتری داشتند و کسانی که وزن نسبتا ثابتی داشتند وضعیت مثبت‌تری را نشان دادند. افراد با رژیم یو-یو ۱۱۷ درصد بیشتر حمله‌ی قلبی و ۱۳۶ درصد بیشتر سکته مغزی کردند.

باید به این نکته تاکید کنیم که چرخه‌ی کم و زیاد شدن وزن واقعا پیامدهای بدی دارد. نتایج مطالعه‌ی دیگری هم نشان داد که بیشتر از یک‌سوم افراد چاق‌اند و نیمی از این افراد همیشه در تلاشند وزن کم کنند. از آن‌جایی‌که چاقی خود افراد را در معرض خطر حملات قلبی قرار می‌دهد، بنابراین عجیب نیست که افراد با مشکلات قلبی اضافه‌وزن داشته باشند.

افراد با نوسان بالای وزن معمولا آن قدر که باید وزن کم نمی‌کنند.

شاید مهم‌ترین مسئله در این پژوهش این باشد که افراد با نوسان بالای وزن معمولا آن قدر که باید وزن کم نمی‌کنند. در مقابل کسانی که رژیم‌های کندتر و پیوسته‌تری دارند موفق‌تر هستند.

 

چگونه به راحتی وزن کم کنیم

دستور رژیم لاغری فشرده 7 روزه

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
دریا دریانی
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۷
این رژیم ها اصلا فایده ندارن من امتحان کردم
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید
فهرست موضوعات