نوشیدنی‌های کافئین دار باعث کاهش التهاب می‌شوند

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 647

کافئین التهاب را در سنین بالا کاهش می‌دهد. بنابراین نوشیدن چای قهوه و بقیه نوشیدنی‌های کافئین دار به این امر کمک بزرگی می‌کنند.

نوشیدنی‌های کافئین دار باعث کاهش التهاب می‌شوند

کارشناسان از کافئین به عنوان یک تیغ دو لبه نام می برند زیرا از یک سو می تواند بر خلق وخوی افراد اثر مثبتی بر جای گذارد و خستگی را از او دور سازد، اما از سوی دیگر ممکن است تعادل فرد را مختل کند. محققان در مطالعات پیشین دریافته ‌اند که آنتی اکسیدان ها سبب کاهش التهاب و آسیب ‌های سلولی می‌ شوند. با این حال دکتر لوین تاکید کرد؛ افراد خاص مثل بیماران دیابتی، زنان باردار و افرادی که مشکل خواب دارند باید مصرف  قهوه را به یک یا دو فنجان در روز محدود کنند.

قبلا در تحقیقات گفته شده بود که کافیئن می‌تواند از بروز بیماری‌های قلبی و دیابت نوع ۲ جلوگیری کند و حالا تحقیقات جدید باعث می‌شود که بتوان دلیل این موضوع را پیدا کرد.

مصرف کافیئن بروز التهاب در افراد ۶۰ تا ۹۰ سال را کاهش می‌دهد. البته تحقیقات مختلفی درباره کافئین و قهوه و رابطه آن‌ها با سلامتی صورت گرفته است. حتی در برخی تحقیقات گفته شده که خوردن قهوه داغ احتمال مبتلا شدن به سرطان را افزایش می‌دهد و سیستم دفاعی بدن را هم ضعیف می‌کند. فواید نوشیدن قهوه

در تحقیقات جدید گفته شده که کافئین می‌تواند جلوی سلول‌های التهاب‌زا را بگیرد. این تحقیقات به شکل طولانی مدت روی ۱۱۴ نفر انجام شده و در حالی که دانشمندان به دنبال نتایج خوبی از مصرف کافیئن نبودند، مشاهده کردند که کافئین روی گروهی از افراد تاثیرات دیگری می‌گذارد. این تاثیرات بیشتر روی افراد ۶۰ تا ۸۹ سال رخ می‌داد و مشخص شد که کافیئن روی این افراد باعث جلوگیری از بروز التهاب می‌شود. در تحقیقات انجام شده به این موضوع اشاره شد که افراد مسنی که کافیئن مصرف می‌کنند، سالم‌تر هستند و حتی بیشتر عمر می‌کنند. شکلات تلخ و تاثیرات شگفت انگیز آن بر روی سلامتی

 

نوشیدنی کافئین دار را چه زمانی مصرف کنیم؟

 

نوشیدنی کافئین دار

 

برای بهره مندی بیشتر از خواص سودمند قهوه در پیشگیری از ابتلا به دیابت، این نوشیدنی را ظهر، مصرف کنید.

تاثیر مصرف قهوه در ظهر در کاهش خطر ابتلا به دیابت به مراتب بیش از زمانی است که این نوشیدنی در ساعات دیگر روز مصرف شود. به عبارت ساده تر مصرف قهوه هنگام ناهار، خطر ابتلا به دیابت را حدود 33 درصد کاهش می دهد.

همچنین نتایج تحقیقات دیگر در برزیل نیز تایید می کند نوشیدن دست کم یک فنجان قهوه همراه با صرف نهار، احتمال ابتلا به دیابت نوع دو را تا یک سوم کاهش می دهد.

 

با عوامل ایجاد کننده‌ی میگرن آشنا شوید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نازنین بانو
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
آفرین عالی بود
پاسخ
شهین نجفپور
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
من همیشه فکر میکردم کافئین برای بدن ضرر داره چه خوب که فهمیدم باعث کاهش التهاب می شه
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید