اصطلاحات آرایشگری زنانه

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1763

در دنیای مد و فشن تقریبا هر روز موضوع جدیدی ترند (بحث داغ) می‌شود و خب خیلی سخت است که با آن همراه باشید، مخصوصا وقتی که اصطلاحاتی را برای اولین بار می‌شنوید و هیچ درک و تصور خاصی از آن ندارید! کلماتی مانند استربینگ، بالیاژ و غیره ممکن است در نگاه اول خیلی احمقانه به نظر برسند (که البته بعد از درک مفهومشان قطعا خوشتان خواهد آمد). البته بعضی از این کلمات به نظر می‌رسد غیرقابل تلفظ هم باشند اما برای شما عاشقان زیبایی و آرایشی، امتحان کردنشان بی ضرر می‌رسد! با دیکشنری زیبایی – آرایشی زیبامون دات کام همراه باشید. (قسمت دوم)

اصطلاحات آرایشگری زنانه

Lob

لُب

نسخه‌ی کمی بلندتر از مدل هیرکات باب. این مدل مو امروزه در همه‌ جا دیده می‌شود! در واقع ترکیبی از موی بلند و کوتاه است. اگر از کوتاه کردن موهایتان می‌ترسید و از طرفی از داشتن موی بلند هم خسته شده‌اید، از مدل موی Lob استفاده کنید. (بالیاژ موی کوتاه را بخوانید.)

 

اصطلاحات آرایشگری

 

Multitasking

مالتی تسکینگ

استفاده از چند ماسک صورت در یک مرحله برای حل کردن چند مشکل مختلف. استفاده از ماسک‌های زیبایی مختلف به صورت همزمان و در نقاط مختلف صورت که هر کدام از نظر زیبایی یک نقطه‌ یا ناحیه خاصی را مدنظرشان است، امروزه به یکی از پدیده‌های زیبایی تبدیل شده است. برای مثال، استفاده از یک ماسک قوی و تمیز کننده‌ی منافذ در قسمت T شکل صورت، یک ماسک مرطوب کننده در چانه و یک ماسک جذب کننده چربی در پیشانی – همه در یک زمان و باهم- را مالتی تسکینگ می‌گویند.

 

اصطلاحات آرایشگری

 

Ombre

آمبره

وقتی که رنگ مو به تدریج از تیره به روشن می‌رود. استایل رنگ موی فرانسوی که در آن ریشه‌ها تیره هستند و به سمت نوک مو به تریج روشن می‌شوند را آمبره می‌گویند. ریشه‌های قهوه‌ای موهایتان می‌تواند در انتها به بلوند ختم شود. ایده‌ای عالی برای افرادی که هر 8 تا 12 روز یک بار قصد رفتن به سالن آرایش رایش و رنگ کردن ریشه را ندارند. 

 

اصطلاحات آرایشگری

 

Overline

اُوِرلاین

کشیدن خط در لبه‌ی خط طبیعی لب برای بزرگ‌تر نشان دادن و پرتر نشان دادن لب‌ها. البته این بیرون کشیدن باید اندک، ظریف و در امتداد خط طبیعی لب‌ها باشد تا آن‌ها را پرتر و درشت‌تر نشان دهد. بیرون کشیدن خط لب می‌تواند باعث به وجود آمدن فاجعه شود. چون هیچکس دوست ندارد رژلبش طوری دیده شود که انگار یک لیوان آب میوه رنگی را نوشیده و یا آرایش دلقکی از شب گذشته روی صورتش باقی مانده است! 

 

اصطلاحات آرایشگری

 

Root Stamping

روت اِستَمپینگ

فشار دادن ریمل در قسمت ریشه مژه برای ضخیم‌تر نشان دادن آن. تکنیک استفاده از ریمل برای پرس کردن ملایم آن در قسمت ریشه مژه‌ها باعث بالاتر رفتن آن‌ها و ضخیم‌تر و پرتر نشان داده شدنشان در قسمت ریشه می‌شود. اما به یاد داشته باشید که ملایم عمل کنید. (منتخب ریمل‌های 2017 و آموزش صحیح ریمل زدن را بخوانید.)

 

اصطلاحات آرایشگری

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نسترن
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۶
خوب بود 👍
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید