لکه های زرد داخل چشم نشانه بیماری دیابت

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 3478

لکه‌های زرد داخل چشم را جدی بگیرید، ممکن است این عارضه ناشی از بیماری نهفته در بدن شما باشد.

لکه های زرد داخل چشم نشانه بیماری دیابت

فوق تخصص شبکیه با اشاره به عوارض شدید ناشی از این بیماری در اشخاص دچار دیابت نوع یک عنوان کرد: در صورتی که فردی مبتلا به این عارضه باشد باید پنج سال پس از تشخیص دیابت از نظر چشمی معاینه شود تا در صورت نیاز درمان‌های مربوطه بر روی وی انجام شود. علامت های خطر بیماری‌ ام اس

بیماری دیابت نوع 2

 

چک کردن قند خون

 

دیابت نوع 2 در افراد بالای 30 سال بروز پیدا می‌کند و وابسته به انسولین نیست، مبتلایان به این عارضه باید از داروهای خوراکی به منظور کنترل این بیماری استفاده کنند.

وی تأکید کرد: اشخاصی که به دیابت نوع 2 دچار هستند باید بلافاصله پس از تشخیص این اختلال، به چشم پزشک مراجعه کنند تا در صورتی که به عوارض ناشی از این دچار بوده درمان لازم در مورد آن‌ها صورت گیرد.

او توصیه کرد: بطور کلی مبتلایان به این عارضه باید ورزش و فعالیت فیزیکی را در برنامه روزانه خود بگنجانند و از رژیم غذایی صحیح پیروی کنند. این گروه از اشخاص باید میزان قند، فشار و چربی خون خود را به طور مرتب بررسی و طبق برنامه به پزشک خود مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: اگر فردی دچار این بیماری است تا زمانیکه عوارض ناشی از این بیماری در چشمش شروع نشده باید سالی یک بار به چشم‌پزشک مراجعه کند و در صورتیکه به عوارض چشمی ناشی از این بیماری دچار شده باشد باید معاینه چشمش طبق برنامه مشخص توسط چشم‌پزشک صورت گیرد. فواید نوشیدن آب و آب درمانی برای سلامت بدن

درمان بیماری دیابت

 

داروها و درمانهای دیابت

 

 در خصوص درمان‌های دیابت تصریح کرد: افراد دچار به نوع یک و ۲ باید وضعیت سیستمیک و متابولیک بدن خود را کنترل کنند و اگر لکه زردِ چشم مبتلایان به این عارضه دچار تورم شده باشد باید تزریق دارویی به نام "اِو‌َستین" در مورد آن‌ها انجام شود تا تورم شبکیه این گروه از اشخاص از بین رود.

این فوق تخصص شبکیه لیزر را یکی دیگر از درمان‌های این عارضه برای جلوگیری از خونریزی و عوارض چشمی ناشی از این عارضه دانست و عنوان کرد: دیابت عروق کوچک بدن را درگیر خود می‌کند. دیابت در چشم به صورت خونریزی‌های نقطه‌ای یا متعدد در سطح چشم پدید می‌آید سپس مویرگ‌های غیر طبیعی در چشم ظاهر شده و این مویرگ‌ها شروع به خونریزی می‌کنند

او یادآور شد: برخی اوقات کشش‌هایی روی شبکیه در مبتلایان به این بیماری ایجاد شده که جدا شدگی شبکیه و در نهایت از بین رفتن آن را به همراه دارد. جراحی‌ها نیز به عنوان دسته سوم درمان عوارض چشمی ناشی از این بیماری محسوب می‌شوند. اگر فردی دچار دیابت بوده و این بیماری را کنترل نکند و معاینه چشمش بطور مرتب توسط چشم‌پزشک انجام نشود خسارت‌های غیر قابل جبرانی را از نظر بینایی برای وی به همراه دارد.

 

مقابله با گرمازدگی در فصل تابستان

بیماری هایی که از بعضی لوازم آرایش منتقل می شود

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید