کاهش وزن و تناسب اندام با این ورزش ها

بزرگنمایی
دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 2319

استفاده از رژیم‌های غذایی سخت برای کاهش وزن، نه تنها برای سلامت بدن مضر است، بلکه بعد از مدتی وزن از دست رفته برمی‌گردد

کاهش وزن و تناسب اندام با این ورزش ها

همه‌ی ورزش‌ها اگر به صورت مداوم و پیوسته انجام شوند در روند کاهش وزن و همینطور تناسب اندام بسیار مفید هستند، اما ورزش‌هایی نیز وجود دارند که تاثیر بیشتری در کاهش وزن و تناسب اندام داشته که البته برای انجام آنها و گرفتن نتیجه بهتر باید برخی نکات را رعایت کرد. برنامه غذایی مناسب ورزش هوازی برای تناسب اندام

پیاده‌روی برای کاهش وزن و تناسب اندام

 

پیاده روی کردن

 

از میان انواع ورزش‌ها، پیاده‌روی در زمین‌های هموار و با شیب نه چندان زیاد به ویژه برای كسانی كه تازه ورزش را آغاز می‌نمایند، تمرین بسیار مناسبی برای کاهش وزن و تناسب اندام است و تقریبا برای همه افراد میسر است.

در آغاز این ورزش باید از روزانه 2 تا 3 كیلومتر شروع شود و به تدریج به میزان و سرعت آن افزوده گردد و اگر وضعیت فرد اجازه بدهد پس از مشاوره با پزشك خود می‌تواند گاهی در فواصل پیاده‌روی تا 5 دقیقه اقدام به دویدن هم بكند.

البته در صورتی كه این اقدام موجب هیچ‌گونه ناراحتی و تنگی نفس و تجاوز تعداد ضربان قلب از 110 مرتبه در دقیقه نباشد.

در حقیقت پیاده‌روی ممكن است بهترین راه برای كنترل و كاهش سرعت روند پیری باشد.

در هنگام پیاده‌روی تمام عضلات بدن به حركت در می‌آیند كه به جریان خون در مفاصل كمك می‌كند و آن‌ها را نرم می‌كند.

پیاده‌روی همچنین به ما كمك می‌كند كه توده عضلانی و متابولیسم را با سن خودمان تطبیق بدهیم و همچنین ما را از نظر روحیه جوان نگه می‌داردتناسب اندام - ورزش های مناسب کاهش وزن

هر كس كه اندام مناسبی ندارد و ورزشكار نیست، ورزشی كه نه استرس به او وارد می‌كند و نه خسته‌كننده است، می‌تواند بهترین راه برای تطابق با زندگی و حفظ تناسب اندام و کاهش وزن وی باشد.

پیاده‌روی از بهترین ورزش‌ها برای حفظ تراكم و استقامت استخوان‌ها و كنترل وزن است، عضلات بدن را هماهنگ كرده و اندام را متناسب می‌سازد.

افرادی كه بدون ورزش كردن، رژیم سخت و خود سرانه می‌گیرند بعد از كوتاه‌ترین زمان چاق‌تر می‌شوند.

با وجود اینكه وزن این افراد در آغاز رژیم به سرعت كم می‌شود، زیرا عامل این کاهش وزن ناشی از، از بین رفتن عضلات و كاهش آب بدن بوده است.

وقتی وزن این افراد سرجای اول خود برمی‌گردد فقط به شكل چربی به وزن بدن اضافه می‌شود. برای اجتناب از چاق شدن در مرور زمان باید متابولیسم خود را با ورزش روزانه بالا ببرند.

برای کاهش وزن راه و تناسب اندام راه رفتن برای افراد چاق از نظر زمانی مهم‌تر است تا از نظر سرعتی. پیاده‌روی در حد یك قدم زدن متوسط در زمانی طولانی با مسافت بیشتر، چربی را می‌سوزاند و به مصرف می‌رساند و موجب کاهش وزن می‌شود.

ضمناً فعالیت ورزشی جهت کاهش وزن بهتر است هر روز انجام شود تا بهترین تاثیر را در سلامت و حفظ کاهش وزن و تناسب اندام بدست آمده را داشته باشد.

از طرف دیگر انجام حركت و ورزش با برخورداری از یك رژیم متعادل فایده‌ای بیشتر داشته و تناسب اندام ایجاد گردیده و ماندگاری طولانی‌تری خواهد داشت.

شنا و کاهش وزن و تناسب اندام

بعد از راهپیمایی و پیاده‌روی‌های ساده از مناسب‌ترین و بهترین ورزش‌ها برای کاهش وزن و تناسب اندام شنا می‌باشد.

مخصوصا برای افرادی كه وزن بالا دارند و وزن زیاد آنان موجب فشار روی مفاصل در ناحیه كمر، ستون فقرات و به خصوص مفاصل ران و زانوها می‌گردد و آنان را گرفتار ساییدگی مفاصل می‌كند، شنا یا راه رفتن در آب در پیشگیری از این موارد به شدت توصیه می‌شود.

چرا كه درون آب به اندازه حجم بدن از وزن شخص كاسته شده و فشار كمتری بر مفاصل حركتی وارد می‌گردد.

از میان انواع حركات شنا، نوع قورباغه‌ای از همه بهتر است زیرا تقریبا تمامی عضلات بدن را به تحرك وا می‌دارد.

در اینجا نیز میزان حركات ورزشی نباید از حد توان شخص تجاوز نماید و باعث ایجاد سرعت زیاد نبض و تنگی نفس شود و هر بار كه چنین وضعی پیش آمد باید برای چند دقیقه آن را متوقف كرده و به انجام نفس‌های عمیق مبادرت ورزید و در مجموع یك جلسه یك ساعته كه در 4 یا 5 نوبت تقسیم شود و تنفس عمیق در فواصل چند دقیقه‌ای خیلی مناسب و مفید خواهد بود.

دوچرخه‌سواری و کاهش وزن و تناسب اندام

 

دوچرخه سواری در فضای آزاد

 

دوچرخه‌سواری در زمینه‌ای صاف و كم شیب و خارج از مسیر اتومبیل‌ها مخصوصا در جاده‌های ییلاقی و كنار مزارع یكی از ورزش‌های بسیار مفیدی است كه آن هم مانند شنا برای افراد چاق دارای این خصوصیات است كه مفاصل كمر و پاها وزن زیاد بدن را تحمل نخواهند كرد و دچار فشار، ساییدگی و اختلال در مفاصل مزبور نخواهند شد.

این ورزش را به تدریج می‌توان بیش‌تر از یك ساعت در روز و با سرعت 20 تا 25 كیلومتر در ساعت در زمین‌هایی كه شیب متوسطی داشته باشند برای کاهش وزن و تناسب اندام ، ادامه داد.

ورزش مناسب دیگر، دوچرخه‌سواری در منزل و در یك محل ثابت و در سالن سرپوشیده است با چرخ‌هایی كه دارای كنتور ساعت شمار و عقربه‌دار بوده به طوری كه فشار روی ركاب‌ها را با دستگاه مخصوص می‌توان تنظیم كرد و به تدریج بر فشار مكانیكی روی ركاب‌ها افزود و آن را شبیه به دوچرخه‌سواری در تپه‌ها تنظیم كرد.

این رویه برای شهرهای بزرگ و یا كسانی كه امكانات دیگری ندارند عملی، مفید و بی‌خطر برای کاهش وزن و تناسب اندام است.

 

خواص فلفل سیاه برای سلامت بدن و تناسب اندام

چربی سوزی یا کاهش وزن آبی ؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید