انتخاب شامپو و شستن سر

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1948

وقتی که صحبت در مورد موها و نگه داشتن آن‌ها می‌شود، اولین چیزی که باید بدانید این است که از چه تیپی هستند و نیازهای معمولشان چه چیزهایی است. قطعا چیزی فراتر از شامپو زدن، آب کشیدن و تکرار این روتین است. در متن زیر نکاتی را خواهید آموخت که برای انواع موهای معمول: موج‌دار، فر، وز وزی، خشک، حساس و رنگ شده می‌باشند.

انتخاب شامپو و شستن سر

شامپو برای موهای مواج و فر

خانم‌هایی که موی فر دارند به دو دسته تقسیم می‌شوند: یک گروه که از فر بودن موها راضی هستند و گروه دیگر که سعی در جنگیدن با تقدیر خود دارند! موهای فر همیشه خشک‌تر هستند زیرا کوتیکول از قسمت بیرونی فرها حرکت می‌کند و به رطوبت اجازه‌ی فرار و از بین رفتن می‌دهد. اولین کاری که برای موهای فر باید انجام دهید این است که کمتر شامپو بزنید.

این بدان معنا است که روغن نمی‌تواند به راحتی از ریشه به سمت نوک مو حرکت کند، بنابراین به صورت طبیعی نمی‌تواند مو را روان کند. بنابراین از شامپوهایی استفاده کنید که 80 درصد نرم کننده و 20 درصد پاک کننده داشته باشند.

 

شستن سر و شامپو

 

شامپو برای موهای وز وزی

برای مبارزه با وز از شامپویی استفاده کنید که ترکیبات مورفو – کراتینی داشته باشند که موها را بهتر و راحت‌تر صاف کنند.

 

شستن سر و شامپو

 

شامپو برای موهای خشک

وقتی قرار است کاری برای موها انجام دهید، خشک شدن مو یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌ها و معضلات مو است. برای درک کردن موهای خشک، موها را شانه بزنید و اگر شانه بین موها به خاطر سفتی آن‌ها گیر کرد، پس موی شما به رطوبت نیاز دارد! همه‌ی برندهای شامپو، مرطوب کننده نیز دارند، ترجیحا از شامپویی استفاده کنید که روغن کاملیا داشته باشد و به موها آبرسانی کند. هم‌چنین از شامپوهایی که حاوی سیلیکون و سولفات هستند نیز استفاده نکنید.

 

شستن سر و شامپو

 

شامپو برای موهای حساس

موهای حساس یعنی موهای آسیب دیده و شکسته. اگر شانه را بین موهایتان کشیدید و گیر نکرد اما کنده شد، پس موهای حساسی دارید. رنگ کردن و دکلره کردن بیش از حد موها سبب بروز این پدیده می‌شود. در هنگام شستن باید با دقت و توجه زیادی آن‌ها بشویید.

 

شستن سر و شامپو

 

شامپو برای موهای رنگ شده

با تمام مشکلاتی که وجود سولفات در شامپوها دارد، همه به دنبال شامپوهای بدون سولفات می‌گردند. البته سولفات دشمن موها نیست – سولفات‌ها موها را تمیز می‌کنند و به شامپو اجازه کف کردن می‌دهند. البته از طرفی رنگ مو را هم از بین می‌برند. حتما از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید که از رنگ‌های دلنشین روی سرتان محافظت کرده و نرم کنندگی خاص خودش را داشته و به موهایتان بدهد.

 

شستن سر و شامپو

 

نکاتی در مورد شناخت شامپو را بخوانید.

ماسک و شامپوی طبیعی بسازید را بخوانید.

موهایی نرم و صاف در دو روز را بخوانید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید