کک و مک صورت و دانستنی‌های مفید درباره‌ی آن - قسمت اول

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1409

کک و مک یک خصوصیت فیزیکی خاص است که بر روی پوست ظاهر می‌شود. آیا اطلاعات کافی درباره‌ی این ویژگی خاص پوستی دارید؟ قسمت اول!

کک و مک صورت و دانستنی‌های مفید درباره‌ی آن - قسمت اول

کک و مک اغلب به صورت دانه‌های ریز و به رنگ قهوه‌ای تا مشکی در سرتاسر گونه و روی بینی دیده می‌شوند و در بعضی  از مواد می‌توان نشانه‌هایی از آن را بر روی بازوها و یا شانه نیز مشاهده کرد.

بسیاری از افراد این ویژگی خاص خود را پذیرفته‌اند و بسیاری نیز سعی در پوشاندن و محو کردن آثار کک و مک از روی پوست خود را دارند. در  قسمت اول از این بخش سعی داریم تا اطلاعات کامل و مفیدی را در رابطه با کک و مک در اختیارتان قرار دهیم. با زیبامون دات کام همراه باشید.

 

همه چیز درباره کک و مک پوست

 

کک و مک با لکه‌های خورشیدی و لکه‌های ناشی از افزایش سن فرق دارد

کک و مک چیزی بسیار متفاوت‌‍تر از لکه‌های ناشی از افزایش سن و یا لکه‌های خورشیدی است. تفاوت عمده‌ای بین کک و مک و این لکه‌ها وجود دارد و آن هم این است که لکه‌های ناشی از کک و مک از دوران کودکی بر روی پوست دیده می‌شوند و به تدریج با افزایش سطح ملانین و ملاتونین‌ها در پوست ممکن است پررنگ‌تر و مشخص‌تر شوند.

این درحالی است که سایر لکه‌ها به مرور زمان و با افزایش سن بر روی پوست ظاهر می‌شوند و یا ناشی از آسیب‌های اشعه‌های خورشیدی هستند.

 

کک و مک صورت

 

کک و مک در افرادی که پوست روشن دارند شایع‌تر است

از ویژگی‌های دیگر افرادی که دارای کک و مک هستند می‌توان به رنگ پوست و یا رنگ موی بسیار روشن آن‌ها اشاره کرد. اما این ویژگی دلیلی بر عدم وجود کک و مک بر روی پوست‌های تیره‌تر نسیت. افراد با پوست‌های گندمی و تیره نیز ممکن است بر روی پوست خود آثاری از کک و مک را مشاهده کنند اما این روند بسیار کمتر دیده می‌شود.

 

کک و مک عاملی ژنتیکی است

کک و مک تصادفی نیست و در اثر وراثت و عوامل ژنتیکی در یک شخص ظاهر می‌شود. پزشکان و متخصصان پوستی معتقدند که ایجاد کک و مک ژنتیکی است و اغلب دارای یک سابقه‌ی خانوادگی است.

 

کک و مک روی پوست صورت

 

کک و مک را می‌توان محو و یا روشن‌تر کرد

بسیاری از افراد از وجود این لکه‌های ریز بر روی پوست خود ناراضی بوده و سعی در محو و یا روشن‌تر کردن آن دارند. پزشکان معتقدند که لیزر درمانی می‌تواند تا حد بسیار زیادی این لکه‌ها را روشن کند و یا به طور کلی به محو شدن آن‌ها کمک کند.

لایه‌برداری شیمیایی و استفاده از ماسک‌های مختلف و دیگر روش‌های خانگی نیز می‌تواند در روشن‌تر شدن کک و مک موثر باشند.

 

روش‌های مختلف برای درمان کک و مک

درمان خانگی کک و مک

توصیه های ساده و کاربردی برای زیبایی پوست

کرم سفید کننده پوست خانگی بسازید به همراه طرز تهیه

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید