سفارش کالا و خدمات زیبایی

فواید پیاده روی و سلامتی بدن

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 1277

چگونه پیاده روی می‌تواند از تمامی ورزش‌ها پیشی گرفته و روی سلامت کلی بدن ما مفید باشد؟ چرا پیاده روی حتی روی سلامت روانی ما هم تاثیر می‌گذارد؟

فواید پیاده روی و سلامتی بدن

آیا برای این که از پشت میز خود بلند شوید، به یک دلیل خوب نیاز دارید؟ به گفته دانشمندان پیاده روی می‌تواند به سلامتی بدن ، بهبود جریان خون به مغز کمک و احساس بهتری در ما ایجاد کند. عادت های مضر در محل کار که برای سلامتی بدن خطرناکند

تاثیر پیاده روی و ورزش روی سلامتی بدن

 

پیاده روی در خیابان

 

در گزارشی آمده است: تردیدی وجود ندارد که ورزش کردن به بهبود خلق و خو و روحیه انسان کمک می‌کند. ورزش ضربان قلب و جریان هورمون‌های ایجاد کننده احساس خوب در بدن را افزایش می‌دهد اما تا همین اواخر، دانشمندان اثر آن بر جریان خون به سمت مغز یا این که این جریان چگونه ممکن است بر وضعیت روانی و سلامتی بدن ما تاثیرگذار باشد را در نظر نگرفته بودند.

پژوهشگران در دانشگاه نیومکزیکو هایلندز مطالعه روی آثار همودینامیک (حرکت خون) را با رکاب زدن دوچرخه آغاز کرده و سپس شرایط دویدن را بررسی کردند. آن‌ها دریافتند که هر دو فعالیت جریان خون مغزی را افزایش می‌دهند زیرا با گذاشتن هر گام روی زمین یا فشار روی پدال دوچرخه شریان ها منقبض شده، موجی از خون به مغز ارسال می‌شود. این اثر به ویژه در دوندگان که پا با زمین سخت در تماس بود، چشم‌گیرتر بودماساژ بدن برای چه قسمت هایی مفید است ؟

پیاده روی موجب حال خوب شما می‌شود

 

پیاده روی در فضای باز

 

پژوهشگران سپس شرایط پیاده روی را مد نظر قرار دادند تا دریابند آیا فشار ملایم‌تر پا روی زمین نیز آیا به نتایجی مشابه ختم می‌شود. در همین راستا پژوهشگران 12 مرد جوان سالم را انتخاب کردند و دستگاه‌های نظارت قلب و فراصوت را به آن‌ها متصل کردند؛ در شرایطی که روی یک تردمیل پیاده روی می‌کردند.

مشخص شد که حتی پیاده روی معمولی نیز به افزایش جریان خون به سمت مغز کمک می‌کند. اثر این فعالیت نیز قابل توجه بود و بین دوچرخه سواری و دویدن قرار گرفت.

پژوهشگران بر این باورند که افزایش جریان خون و در نتیجه اکسیژن به سمت مغز ممکن است به پاکسازی مغز کمک کند و شکل‌گیری احساس خوب و یک حس سلامتی بدن را موجب شود

 

مضرات خام گیاهخواری برای سلامتی بدن چیست؟

خطرات جالبی که سلامتی بدن شما را تهدید می‌ کنند!

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید