سفارش کالا و خدمات زیبایی

حفظ سلامت دندان و لثه با مواد طبیعی و چای سبز

بزرگنمایی
دسته: لب و دندان تاریخ نگارش: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 1518

مواد طبیعی مانند چای سبز که برای دندان‌ها مفید هستند، اگر به طور آگاهانه مصرف شوند، می‌توانند تاثیر بیشتری را روی سلامت دندان و لثه داشته باشند.

حفظ سلامت دندان و لثه با مواد طبیعی و چای سبز

اگر شما هم دنبال ترکیبات طبیعی برای حفظ سلامت دندان ها و لثه‌ها می‌گردید، خوش بختانه گزینه‌های زیادی پیش رو دارید. البته انتخاب شما هر چه باشد، نباید فراموش کنید که ترکیبات طبیعی درنهایت نمی‌توانند جایگزین مسواک، نخ دندان یا استفاده از دهان شویه‌ها شوند. بنابراین، اگر به محافظت از دندان‌ها و سلامت دندان خودتان علاقه‌مند هستید، باید از همه این محصولات در کنار هم استفاده کنید. اما محصولی وجود دارد که بر اساس تحقیقات می‌تواند روی سلامت دندان و لثه تاثیر مثبتی بگذارد این محصول چای سبز است. سفید کردن دندان با روشهای ساده و خانگی

محصولات طبیعی برای سلامت دندان

 

ویکتوریا جاستیس و لبخند زیبا

 

به طور کلی، محققان هنوز درحال بررسی این موضوع هستند که کدام ترکیبات طبیعی برای پیش‌گیری از پوسیدگی دندان‌ها و بیماری لثه اثربخشی بهتری دارند. البته، آنان درباره بعضی از ترکیبات به نتایج قطعی رسیده‌اند و مثلا با قطعیت می‌دانند که فلوراید به جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها کمک می‌کند و برای سلامت دندان بسیار مفید است. همه خمیردندان‌هایی که مهر انجمن دندان پزشکی آمریکا (ADA) را داشته باشند، حاوی فلوراید و برای سلامت دندان مفید هستند. پراکسید، چای سبز و عصاره‌ها بعضی از مواد یا گیاهان طبیعی، ازجمله مواد غذایی و نوشیدنی‌های رایج، می‌توانند به پاک سازی و افزایش سلامت دندان ها کمک کنندارتودنسی دندان - مراقبت های اولیه و کاربردی

بنابراین، می‌توانید محصولات موجود در لیست زیر را با این هدف تهیه کنید: جوش شیرین (بی کربنات سدیم)؛ پراکسید (باید با دقت رقیق شود، چون در غیر این صورت می‌تواند لثه‌ها را شدیدا بسوزاند)؛ چای سبز ؛ اوکالیپتول، منتول و عصاره درخت چای؛ آدامس زایلیتول؛ ویتامین D. جوش شیرین می‌تواند به مقابله با پوسیدگی دندان‌ها کمک کند و پراکسید هم می‌تواند بعضی از باکتری‌ها را از بین ببرد. البته برای استفاده از پراکسید، باید آن را با آب ترکیب کنید.

جلوگیری از بیماری دندان و حفظ سلامت دندان با چای سبز

 

خوردن چای سبز

 

شستن دندان با چای سبز مانع پوسیدگی دندان می‌شود.

یکی از مطالعات علمی در همین زمینه نشان می‌دهد که شستوشوی دهان با استفاده از چای سبز می‌تواند مانع از فرسودگی و ساییدگی دندان‌ها می‌شود. یکی از مطالعات دیگر هم نشان می‌دهد که چای سبز می‌تواند فعالیت مخرب مواد غذایی نشاسته‌ای (مانند کراکرها و کیک‌ها) را متوقف کند و مانع از پوسیدگی دندان‌ها شود.

امروزه بسیاری از خمیردندان‌ها و دهان شویه‌ها از این عصاره‌ها در ترکیبات خودشان استفاده می‌کنند. زایلیتول، ماده دیگری است که می‌تواند پوسیدگی دندان‌ها را محدود کند، اما نحوه عملکرد آن و میزان تاثیرگذاری‌اش هنوز برای محققان روشن نیست.

یکی از مطالعات در همین زمینه نشان می‌دهد که زایلیتول می‌تواند خطر پوسیدگی دندان‌ها را در بزرگسالان تا 10 درصد کاهش بدهد. ویتامینهم می‌تواند باکتری‌های مخرب در دهان را از بین ببرد و از همین طریق سلامتی دندان و دهان را تقویت کند. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که پایین بودن سطح ویتامین D در بدن، شانس ابتلا به بیماری لثه را بیش‌تر می‌کند.

 

آموزش ماسک صورت با چای سبز

آیا چای سبز باعث لاغری می شود؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید