سفارش کالا و خدمات زیبایی

نکات پوشیدن لباس متناسب اندام

بزرگنمایی
دسته: کیف و کفش و لباس تاریخ نگارش: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 2850

درست است كه نقایصی چون كوتاهی گردن، بلندی دست‌ها و … تغییرناپذیر است، اما اگر با توجه به آن‌ها لباسی در نظر گرفته شود، كم‌تر به چشم می‌خورند.

نکات پوشیدن لباس متناسب اندام

پوشیدن لباس متناسب اندام ، نیازمند شناخت دقیق اندام و حالت بدن است، سپس با دانستن چند نکته ساده می‌توانید بسیار خوشتیپ دیده شوید. 

با این قوانین پوشش، مانکن دیده شوید!

 

دختر خوشتیپ با شلوار جین و کت بلند مشکی

 

پوشیدن لباس متناسب اندام ریز

اگر به اصطلاح ریز نقش هستید از پوشیدن لباس هایی که برش‌های ساده‌ای دارند استفاده کنید. اما از پوشیدن لباس با پارچه‌های حاشیه‌دار و لباس‌های والان‌دار بپرهیزید. برای پوشیدن لباس متناسب اندام ، از تضاد رنگ‌ها برحذر باشید. لباس‌های یك رنگ طول قد شما را بیش‌تر نشان می‌دهد. اگر خیلی لاغر و باریك‌ اندام هستید لزومی ندارد دائم كفش‌های پاشنه بلند بپوشید. كفش‌های پاشنه كوتاه با لباس مناسب قامت شما را متناسب‌تر نشان می‌دهدست کردن رنگ لباس - نکات خلاقانه

پوشیدن لباس متناسب اندام ، وضع و حالت بدن

وضع و حالت بدن در زیبایی اندام تأثیر زیادی دارد. حتی اگر اندام زیبایی داشته باشید، بی‌توجه به درست ایستادن، درست راه رفتن و درست نشستن، اثر هر لباس مناسبی را از بین می‌برید. شانه‌های افتاده، پشت قوز كرده و خمیده، شكم پیش آمده و سینه عقب رفته افزون بر نامتناسب جلوه دادن لباس و اندام شما، بر سن‌تان نیز می‌افزاید.

با آنكه پوشیدن لباس متناسب اندام حتی این مشكل را هم رفع می‌كند، اما به كمك ورزش روزانه بكوشید این وضع را اصلاح كنید. و بدن را به شكل متناسب درآورید. تا دستیابی به این هدف (اصلاح حالت بدن) از پوشیدن لباس‌های تنگ و چسبان بپرهیزید و لباس‌های آزاد و راحت با سرشانه‌های چهارگوش بپوشید.

پوشیدن لباس متناسب اندام و قد بلند

مانكن‌های طراحان معروف دنیا همه یك سر و گردان از بقیه مردم بلندتر هستند و به نظر می‌آید كه این نشانه موفقیت آن‌هاست! اما در این مورد هم تناسب شرط است. اگر قد بلند و لاغر هستید از لباس‌های زرق و برق‌دار می‌توانید استفاده كنید. شنل، كت‌های گشاد با اپل‌های پهن و … برازنده شما استطرز لباس پوشیدن افراد لاغر

اگر در پیدا كردن شلوار مشكلی دارید، می‌توانید از شلوارهای مردانه استفاده كنید. اگر خیلی بلند قد هستید پیدا كردن دامن مناسب نیز برایتان مشكل است. از پوشیدن دامن‌های خیلی بلند و یا خیلی كوتاه اجتناب كنید، زیرا قدتان را بلندتر نشان می‌دهد. بهتر است جوراب شلواری همرنگ دامن خود بپوشید.

پوشیدن لباس متناسب اندام گلابی شكل

برای كسانی كه سینه‌های كوچك و باسن بزرگی دارند مناسب‌ترین لباس، تأكید روی شانه‌هاست. مثلاً شانه‌های اپل دار، كارهای دستی روی شانه و… كه شانه را بیش‌تر به چشم آورد. اگر اندام شما به این شكل است از پوشیدن لباس‌های بافتنی كبریتی و شلوارهای تنگ بپرهیزید.

پوشیدن لباس متناسب اندام و گردن كوتاه

اگر گردن كوتاهی دارید، یقه هفت «7» مناسب‌ترین فرم یقه برای شماست. یقه‌هایی كه گردن را بپوشاند، آن را كوتاه‌تر نشان می‌دهد. در صورت استفاده از دستمال گردن، نوع بلند آن را كه روی بالاتنه آویزان می‌شود انتخاب كنید.

پوشیدن لباس متناسب اندام درشت

اگر درشت اندام هستید یعنی استخوان‌ بندی درشتی دارید لباس‌های ژرسه و بافتنی تنگ و چسبان نپوشید. پارچه‌هایی كه نقش‌‌های درشت یا راه‌های پهن دارند نیز برای شما مناسب نیست. سعی كنید لباس‌های‌تان را از رنگ‌های طبیعی یكدست (بدون نقش) انتخاب كنید. مهم‌تر از همه این‌ها بكوشید چاق نشوید.

پوشیدن لباس متناسب اندام و گردن دراز

گردن بلند و كشیده زیباست و با هر پوششی زیباتر به نظر می‌آید. یقه‌های اسكی، توردار و چین‌دار برای این فرم گردن مناسب است. دستمال گردن‌های كوتاه، روبان و گردن‌بندهای بزرگ بر زیبائی گردن می‌افزاید.

خواص رنگ تیره

 

تیپ زمستانی با شلوار جین و کت بلند مشکی و کلاه

 

رنگ‌های تیره پوشش مناسبی برای چاقی هستند. در مورد كفش و جوراب نیز باید به این خاصیت توجه داشت. كسانی كه پاهای چاق و بزرگی دارند نباید جوراب شلواری و كفش سفید بپوشند، زیرا پاها را بزرگ‌تر و چاق‌تر نشان می‌دهد. اگر می‌خواهند رنگ‌های روشنی بپوشند می‌توانند به جای سفید از بژ و یا خاكستری استفاده كنند تا متناسب اندام باشد.

پوشیدن لباس متناسب اندام و پاهای موزون

اهمیت پاها بر هیچ كس پوشیده نیست. پاها ستون بدن هستند و باید در سالم نگهداشتن این ستون‌های زیبا بكوشید. گرچه عده كمی دارای پاهای زیبا و متناسب هستند! خوشبختانه جوراب شلوارهای مرغوبی كه تازگی‌ها به بازار عرضه شده بسیاری از مشكلات را حل كرده است.

مثلاً با این نوع جوراب شلواری‌ها می‌توان واریس، كبودی و دیگر زشتی‌ها را پوشاند. برای سالم نگهداشتن پاها كفش نقش بسیار مؤثری دارد. به خاطر كوچك نشان دادن پاها كفش تنگ نپوشید. كفش را به اندازه و راحت انتخاب كنید. بلندی پاشنه كفش به قد شما ارتباطی ندارد. باید قد دامن یا مدل شلوار را در نظر بگیرید.

بهترین اندازه دامن تا وسط ساق پاست. این اندازه برای بیش‌تر پاها مناسب است جز پاهایی كه مچ‌های خیلی كلفتی دارند. اگر این مشكل شماست، قد دامن را درست زیر زانو بگیرید. چشم‌ بسته پیرو مد نباشید. طراحان مجبورند هر روز طرح تازه‌ای بدهند. هر كس باید متناسب اندام خود لباس بپوشد. كسانی كه پاهای چاقی دارند باید از لباس‌های كوتاه چشم بپوشند.

فرم شلوار را با دقت متناسب اندام انتخاب كنید. اگر ران‌های چاق و درشتی دارید، از پوشیدن لباس و شلوار بدون پیله استفاده کنید. اگر پاهای باریك و كشیده‌ای دارید شلوارهای گشاد و پیلی‌دار برایتان مناسب است.

 

ارتباط بین لباس پوشیدن و شخصیت

بایدها و نبایدهای لباس پوشیدن در محل کار و مصاحبه

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید