سفارش کالا و خدمات زیبایی

مضرات و عواقب مصرف سیگار و تاثیر آن بر زیبایی چهره

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 2096

شاید شما هم فكر می‌كنید كه بین مصرف سیگار و زیبایی چهره ارتباطی وجود ندارد. اگر چنین تفكری دارید، پیشنهاد می‌كنم تا پاپان مطلب ما را همراهی كنید.

مضرات و عواقب مصرف سیگار و تاثیر آن بر زیبایی چهره

به غیر از صدمات ناشی از نور خورشید، مصرف سیگار سریعتر از هر چیز دیگر باعث پیری پوست می شود بنابراین اگر به شادابی و جوانی پوستتان اهمیت می دهید، باید سیگار را ترک نمایید. با آشکار شدن چین و چروک های مشهود اطراف دهان و چشمها در افراد سیگاری، دوره میانسالی از اوایل دهه سوم زندگی این افراد و زودتر از افراد غیر سیگاری آغاز می شود. این در حالیست که زنان جوان سیگاری با خریدن کرمهای ضد چروک صورت سعی بر جلوگیری از این روند پیشرونده دارند. 

 

مرد سیگاری

مضرات و عواقب کشیدن سیگار

ریزش و سفیدی مو

سیگار کشیدن علاوه بر اینکه باعث چروکیده شدن پوست می‌شود، موهای شما را هم کم پشت می‌کند. متخصصین معتقدند مواد شیمیایی سمی که در دود سیگار وجود دارد به DNA موجود در فولیکول موها صدمه می‌زند و رادیکال های آزاد را که به ساختار مو آسیب می‌زنند تولید می‌کند؛ در نتیجه افراد سیگاری مو های کم پشت تری دارند که زود تر هم سفید می شود. یعنی اگر مردان سیگاری در اصل مویی در سرشان باشد دوبرابر بیشتر از غیر سیگاری ها ممکن است دچار ریزش مو شوند.

 

خراب شدن دندان ها

سیگار کشیدن انسان را در معرض انواع مشکلات دهانی اعم از سرطان دهان و بیماری لثه قرار می‌دهد. در واقع بر اساس تحقیقی که در سال ۲۰۰۵ در انگلستان انجام شده افراد سیگاری گاهی تا ۶ برابر بیشتر از افراد غیر سیگار استعداد ابتلا به بیماری های لثه را دارند که در نهایت ممکن است منجر به از دست دادن دندان‌ها شود.

 

تاخیر در بهبودی زخم‌ها

تحقیقات بسیاری نشان داده اند که زخم افراد سیگاری بعد از انجام اعمال جراحی به سرعت سایرین بهبود حاصل نمی کند. بنابراین اگرتصمیم دارید چین و چروک حاصل از سیگار کشیدن را با جراحی زیبایی از بین ببرید بدانید که این کار کمی مشکل خواهد بود. علاوه بر این جراحان هم تر جیح می‌دهند در صورتی شما را عمل کنند که سیگار کشیدن را ترک کنید.

 

سرطان پوست

مصرف سیگار یکی از دلایل اصلی ابتلا به سرطان است؛ از جمله سرطان های ریه، گلو، دهان و مری. بنابراین مایه ی تعجب نیست اگر سیگار کشیدن باعث ابتلا به سرطان پوست هم بشود. بر اساس تحقیقی که در سال ۲۰۰۱ چاپ شده ابتلا به سرطان سلول سنگفرشی که دومین سرطان شایع پوست است در افراد سیگاری تا ۳ برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری است.

 

ترک خوردن پوست

نیکوتین موجود در سیگار به ساختار و بافت سلولی پوست شما صدمه وارد می کند و باعث می شود که پوست انعطاف خود را از دست بدهد و در اثر افزایش وزن به راحتی ترک خورده و قرمز شود که کم کم رنگ قرمز خود را از دست می دهد. البته این حالت در اثر افزایش ناگهانی وزن اتفاق می افتد که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید اما مصرف سیگار این علایم را تشدید می کند. پاهایی نرم و بدون ترک داشه باشید

 

زگیل

 

زگیل

 

به دلایل نامعلومی افراد سیگاری به ویروس پاپیلوما مبتلا می شوند این ویروس باعث بروز زگیل و از جمله زگیل بر روی اندام تناسلی می شود. البته این ویروس از راه تماس جنسی منتقل می شود اما مصرف سیگار هم یک نشانه ی خطر است. افراد سیگاری نسبت به کسانی که شرکای جنسی متعددی دارند بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

 

شکم شل و افتاده

مصرف سیگار می تواند باعث کم اشتهایی شود و افراد سیگاری معمولاً نسبت به سایرین وزن کمتری دارند اما تحقیقی که در سال ۲۰۰۹ در کشور هلند انجام شده نشان داده است که میزان چربی اندام های داخلی افراد سیگاری بیشتر از غیر سیگاری ها است. این چربی ها که در بین بافت ها و اندام های داخلی وجود دارند در شکم جمع می شوند و کم کم زمینه ساز بیماریهای دیگری از جمله دیابت می‌شوند.روش جلوگیری از افتادگی پوست

 

پیری زودرس

البته که چین و چروک‌های افراد پیر و مسن قابل احترام و و نشانه‌ی یک عمر تجربه‌ اند اما این چین و چروک‌ها اگر در صورت افراد جوان باشند به هیچ وجه نشانه‌ی حکمت یا دانایی آنها نیستند. متخصصین معتقدند که سیگار کشیدن فرآیند پیر شدن را تسریع می‌کند و به طور میانگین افراد سیگاری ۱۴ سال پیر تر از غیر سیگاری‌ها به نظر می‌رسند. در واقع مصرف سیگار مانع خون رسانی به بافت پوست شده وباعث می‌شود که پوست شما چروکیده و ناسالم شود. ماسک برطرف کننده چین و چروک

 

چطور ترک های پوستیمان را درمان کنیم

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید