سفارش کالا و خدمات زیبایی

نحوه هماهنگی مدل مو و مدل یقه لباس

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 2459

باید نوع و مدل لباس‌ها را بدون در نظر گرفتن رنگ‌شان با مدل موی متناسب با آن‌ها تطابق داد تا شیک‌تر به نظر رسید. این‌که بدانیم چه مدل مویی را با چه مدل یقه لباسی هماهنگ کنیم، یکی از اصول شیک‌پوشی است. اگر در این مورد اطلاعات کافی ندارید با خواندن این مطلب همراه ما باشید...

نحوه هماهنگی مدل مو و مدل یقه لباس

همیشه هنگام انتخاب لباس دو فاکتور مدل و رنگ لباس در اولویت قرار دارد و نیز هنگام پوشیدن لباس سعی می‌کنیم آرایش و مدل موی مان را با لباس‌مان هماهنگ کنیم در حقیقت هماهنگی آرایش صورت با لباس و همین طور مدل لباس با اندام شخص تاثیر چگونه درست کردن مو در هنگام پوشیدن هر نوع لباس اعم از لباس‌های شب به نسبت باز یا بسته بودن یقه یا کت و دامن‌ها و کت شلوارها در بهتر و زیباتر جلوه دادن شخص بسیار قابل توجه بوده و اهمیت دارد. بنابراین باید نوع و مدل لباس‌ها را بدون در نظر گرفتن رنگ شان با مدل موی متناسب با آن ها تطابق داد که البته رنگ لباس باید حتما با آرایش صورت هماهنگی داشته باشد تا با مدل موی مخصوص آن تکمیل شود.

هماهنگی مدل لباس و مدل مو:

لباس‌های شب با یقه باز و موهای بلند

درصورتی که لباس‌تان از نوع پیراهن‌های شب با یقه‌ای باز یا حتی بسته است و شما از افراد قد بلند با گردن‌های بلند و باریک هستید بهتر است در صورت داشتن موهای بلند آن‌ها را سشوار کشیده یا با بیگودی و بابلیس بپیچید و روی شانه‌ها و اطراف‌تان بریزید زیرا با باز گذاشتن آن‌ها از فاصله انداختن زیاد بین سر و تنه جلوگیری کرده وبه دلیل باز بودن یقه که بلندی گردن بیش‌تر دیده خواهد شد بهترین مدل مو باز بودن آن است .

اگر لباس‌تان از نوع پیراهن‌های شب بلند با یقه‌ای باز است و شما اندامی توپر و نسبتا چاق با گردنی کوتاه دارید بهتر است موها را کاملا جمع کرده تا برکشیدگی اندام‌تان بیفزایید.

افراد لاغر کوتاه قد و بسیار ظریف بهتر است با این مدل لباس از مدل موهای نیمه جمع استفاده کنند به طوری که نیمی از موها در بالای سر و کاملا بالا جمع شده و مقداری هم روی شانه‌ها بریزد تا هم برکشیدگی قد آن‌ها بیفزاید و هم آن‌ها را پرتر و درشت‌تر نشان دهد.

لباس‌های شب با یقه باز و موهای کوتاه

اگر موهایتان کوتاه است و از این مدل لباس می‌پوشید در صورت داشتن گردن بلند و باریک از گردنبندهای پهنی که دور گردن را می‌پوشاند یا دستمال‌های حریر یا ابریشمی رنگی زیبا هماهنگ با لباس استفاده کرده تا علاوه بر متعادل ساختن فاصله‌ی بین سر و تنه حالت زیباتری به مدل موهای کوتاه خود بدهید.

اگر موهایتان تا زیر گوش و نیمه‌ی گردن است بهتر است در صورت درشت بودن اندام و داشتن صورتی بیضی شکل یا گرد از زیر سشوار بکشید یا لخت اتو کنید تا صورت و اندام شما را بیش از حد بزرگ‌تر نشان ندهد.

موهایتان روی شانه برای افراد لاغر با گردن های بلند و لباس‌های یقه باز بهتر است یا به شکل مدل پر از رو سشوار کشیده شود یا با بیگودی همه را از رو پیچیده و دور صورت بریزید.

لباس‌های یقه گرد، یقه قایقی و یقه چهارگوش

اگر یقه‌ی لباس‌تان یکی از مدل‌هایی است که در بالا نام بردیم بهتر است موهایتان را یک طرف صورت‌تان جمع کنید و آن‌ها را کمی حالت بدهید.

لباس‌های بدون یقه و بدون بند

اگر لباس‌تان بند ندارد و یقه ندارد بهترین کار این است که موهایتان را در دو طرف صورت باز بگذارید تا کمی روی سر شانه‌ها را بپوشانید.

لباس‌های یقه بسته و یقه بلند

اگر لباس‌تان یقه بسته یا بلندی دارد بهترین کار این است که موهایتان را روی سر جمع کنید و نهایتا یکی دو رشته از بغ آویزان کنید.

لباس‌های پشت باز

معمولا وقتی لباس پشت باز انتخاب میکنید دوست دارید قسمت پشت لباس همچنین قفسه سینه و کمر خود را به نمایش بگذارید پس بهتر است هنگام پوشیدن این گونه لباس‌ها نیز موهای خود را روی سر جمع کنید البته اگر دوست ندارید بدن‌تان زیاد در چشم باشد می‌توانید موهایتان را باز بگذارید اما بهتر است آن‌ها را مجعد کنید یا ببافید و از باز گذاشتن موهای صاف بی حالت اجتناب کنید.

برای لباس با یقه پشت گردنی

یقه پشت گردنی خود یکی از ویژگی‌های لباس مجلسی شما به شمار می‌رود پس احتمالا دوست ندارید آن را زیر موهایتان بپوشانید برای این کار بهتر است موهایتان را صاف کرده و به صورت دم اسبی بالای سر ببندید.

لباس با یقه کج و نامتقارن

در این گونه لباس‌ها نیز یقه خود جلوه‌ی ویژه‌ای دارد همچنین چون فقط یک سمت سرشانه‌ی شما مشخص است پس بهتر است آن را زیر مو نپوشانید پیشنهاد می‌کنیم موهایتان را با یک گیره پشت سر جمع کنید تا جلوه‌ی لباس را از بین نبرد.

 

ایده خلاقانه تزئین صندل برای بهار 2017

هماهنگی لباس آقایان با شلوار جین مشکی

اصول لباس پوشیدن مردان کوتاه قد

بایدها و نبایدهای پوشش رسمی خانم ها

کیت میدلتون و استایل های بهاری او

 

 

منبع: مجله زیبایی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
آهو
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۴
خیلی حرفه ای بود و اطلاعات خوبی دادید مرسی
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید