سفارش کالا و خدمات زیبایی

مهم ترین نکات قبل از جراحی بینی

بزرگنمایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 1332

بینی یکی از مهم‌ترین اعضای بدن است که عملکرد آن نقش حیاتی برای انسان دارد و کوچک‌ترین اختلال برای این عضو می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. با این حال این عضوی است که در وسط صورت قرار گرفته و عیوب ظاهری آن بیش‌تر از سایر اعضای بدن به چشم می‌خورد. می‌خواهیم بدانیم کدام عیب‌های بینی با جراحی زیبا می‌شود...

مهم ترین نکات قبل از جراحی بینی

کدام عیب‌های بینی با جراحی زیبا می‌شود؟

جراحی زیبایی بینی در میان پنج روش جراحی پلاستیک محبوب‌ترین شیوه است. برای بیمارانی که از اندازه و شکل بینی، ناراضی هستند جراحی زیبایی بینی را انتخاب می‌کنند، از آنجا که بینی قطعا برجسته‌ترین ویژگی‌های صورت، تغییر اندازه و شکل آن می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای در ظاهر داشته باشند. جراحی زیبایی بینی تا حد زیادی می‌تواند در بهبود تعادل ویژگی‌های صورت، به بیماران در بالا بردن اعتماد به نفس کمک کند. اگر شما در نظردارید جراحی بینی انجام دهید در این بخش با ماهمراه باشید.

نکاتی که درباره جراحی بینی باید بدانید

می‌گویند ایرانی‌ها هفت برابر دیگر مردم جهان برای جراحی بینی پا پیش می‌گذارند و جالب این‌جاست که بر اساس همین آمارها، بینی 50 درصد متقاضیان این عمل واقعا به دست‌کاری نیازی ندارد. انجمن تحقیقات راینولوژی ایران اعلام کرده است سالانه بیش از 80 هزار مورد جراحی زیبایی بینی در کشور انجام می‌شود و در واکنش به این ارقام، روان‌پزشکان می‌گویند نگاه بسیاری از مراجعان به نازیبایی بینی‌شان، غیرواقعی و حتی گاهی بیمارگونه است.

روانپزشکان و حتی بسیاری از متخصصان زیبایی بر این باورند که تصویر آرمانی که برخی مراجعان از زیبایی دارند باعث می‌شود از جراحی بینی نتیجه دلخواه را نگیرند و درنتیجه یا یک عمر با بینی که دوستش ندارند بسازند یا داوطلب انجام جراحی‌های مجدد شوند. اگر از نظر شما هم بینی‌تان وصله‌ای ناجور روی صورت‌تان است و می‌خواهید بدانید جراحی زیبایی توانایی برطرف کردن کدام یک از ایرادهای بینی را دارد، گفته‌های استاد جراحی پلاستیک را بخوانید.

بینی‌تان پهن است؟

اگر به خاطر داشتن بینی پهن و گوشتی به جراح زیبایی مراجعه می‌کنید، دعا کنید شانس با شما یار باشد چراکه بعضی از مراجعانی که بینی پهنی دارند با جراحی از پس رفع مشکل‌شان برمی‌آیند و برای بعضی‌های دیگر کار به این خوبی‌ها پیش نمی‌رود. اگر برای کوچک کردن بینی پهن خود به پزشک مراجعه می‌کنید یا عیب بینی خود را صرفا پهنی ذکر می‌کنید، متخصصان چاره‌ای جز برداشتن قسمت زیادی از گوشت بینی شما نخواهد داشت و حتی با وجود چنین اصلاحی مشکل پهنی بینی شما به طور کامل رفع نخواهد شد چراکه در این نوع عمل جراحی محدودیت وجود دارد و جراح برای اینکه از پهنای پره‌های بینی بکاهد یا جلوی پهن شدن بینی را در زمان خندیدن بگیرد، باید عمل جراحی وسیعی انجام دهد و عضلات زیادی را قطع کند که این کار ممکن است به خودی خود به سلامت بینی در بعضی موارد لطمه وارد کندعمل زیبایی برای بینی‌های گوشتی

چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟

زمانی که پایه‌های بینی را به هم نزدیک می‌کنیم باید شرایط تنفس بیمار را هم در نظر بگیریم. اگر این عمل بیش از اندازه انجام شود، ممکن است بیمار دچار مشکلات تنفسی شود بنابراین نزدیک کردن پره‌ها تا رسیدن به اندازه ایده آل در همه موارد قابل انجام نیست یا در صورت انجام این عمل هم امکان دارد که صددرصد موفقیت آمیز نباشد.

بینی‌تان قوز دارد؟

به خاطر قوز بینی‌تان نگران نباشید! یکی از عیب‌های تقریبا بارز بینی که تا حدود زیادی هم رفع می‌شود همین قوزدار بودنش است. این برجستگی که از والدین به ارث برده می‌شود یا بر اثر شکستگی در تصادف یا حادثه‌ای به وجود می‌آید، در همه موارد قابل رفع است اما قبل از آنکه برای جراحی آماده شوید باید تعریفی درست از برطرف کردن قوز بینی‌تان پیدا کنید. زمانی که قوز بینی از حدی بیش‌تر باشد، نباید توسط جراح زیاد دست‌کاری شود و متخصص نمی‌تواند به واسطه خواست مراجعه کننده بینی بزرگ را بیش از اندازه کوچک کند.

چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟

بعضی از بینی‌ها علاوه بر اینکه قوز دارند استخوان‌شان هم کوتاه است؛ زمانی که اینگونه افراد به پزشک مراجعه می‌کنند به آن‌ها توضیح داده می‌شود که علاوه بر برداشتن قوز باید جراحی‌های دیگری هم روی بینی‌شان انجام شود. اگر شما هم جزو این دسته هستید، فراموش نکنید عمل زیبایی یعنی متناسب‌سازی بینی بر اساس کل چهره و هرگز یک بینی ناهماهنگ را حتی اگر به خودی خود زیبا باشد نمی‌توانیم طبیعی و عادی معرفی کنیم.

بینی‌تان نامتقارن است؟

نامتقارن بودن چند دلیل دارد. ممکن است یک عمل نادرست و دست‌کاری قبلی بینی شما را از حالت تقارن درآورده باشد یا اینکه به صورت مادرزادی این مشکل را به ارث برده باشید. اگر پره‌های بینی با محور بینی تناسب یکسانی داشته باشد، معمولا با کم و زیاد کردن آن‌ها می‌شود عدم تقارن بینی یا حفره‌هایش را برطرف کرد اما در بعضی مواقع پره‌های بینی بر یک محور نیستند مثلا قوس یکی بیش‌تر است و دیگری کمتر که در این موارد شبیه کردن هر دو سمت بینی خیلی سخت است.

چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟

هر قسمت بدن انسان با قسمت دیگر فرق دارد و جراح مجاز نیست که هر کاری را روی اعضای بدن بیمار انجام دهد. به طور کلی همه بینی‌ها غیر متقارن هستند و درصدی از عدم تقارن هم طبیعی به چشم می‌آید اما نامتقارنی‌های شدید که بینی را از حالت طبیعی خارج کرده است به عمل جراحی نیاز دارد و باید به خاطر داشت با وجود تلاش‌های جراح، اصلاح در هیچ موردی صددرصد تقارن اتفاق نمی‌افتد.

نوک بینی‌تان گرد است؟

اغلب جوان‌ها در سن بلوغ احساس می‌کنند که بینی‌شان بزرگ است اما ممکن است بزرگ بودن بینی یا گوشتی و نوک گرد بودن آن حتی بعد از سال‌های بلوغ هم برطرف نشود و بعدها برای بیمار مشکلاتی را به وجود بیاورد. اگر نوک بینی شما هم گرد است، بسته به شدت آن تنها تا اندازه‌ای می‌توانید به اصلاح فرم بینی امیدوار باشید. اگر بینی‌تان غضروفی باشد، جراح در اغلب موارد نمی‌تواند کاری انجام دهد اما اگر این نوک گرد بینی به جای غضروف گوشت یا چربی باشد، می‌شود آن را اصلاح کرد.

چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟

اصلاح این بینی‌ها کار آسانی نیست. در بینی‌های غضروفی دست جراح برای انجام عمل جراحی خیلی بسته است و نمی‌توان تغییراتی را که بیمار خواسته صددرصد انجام داد. اگر شما هم با این مشکل ظاهری روبه رو هستید، باید واقعیت را بپذیرید و با این دید که تنها قرار است درصدی از بزرگی نوک بینی‌تان کاسته شود، زیر تیغ جراحی بروید.

نوک بینی‌تان افتاده؟

در بینی‌هایی که مشکل افتادگی دارند با گذاشتن غضروف‌هایی که در جلوی بینی کار گذاشته می‌شود، بینی شروع به عکس‌العمل نشان دادن می‌کند و با ایجاد یک بافت طبیعی از افتادگی بینی جلوگیری می‌کند. برخی از بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی دچار این افت می‌شوند. دلیل این موضوع التهابی است که بر اثر انجام جراحی ایجاد شده و با خوابیدن این التهاب، افتادگی بینی هم تا اندازه زیادی برطرف می‌شود. دلیل دیگر افتادگی بینی بعد از جراحی، دستکاری است که در سیستم طبیعی بدن رخ داده است؛ معمولا زمانی که این مشکلات بیش‌تر از حد معمول به چشم می‌آید، نوع عملی که روی بینی فرد انجام شده عمل مناسبی نبوده یا ستونی که برای بیمار گذاشته شده، ستون مناسبی نبوده است. اما در اغلب افتادگی‌های نوک بینی، اگر چارچوب و اصول عمل جراحی زیبایی رعایت نشود، ممکن است بینی بعد از عمل به حالت اولیه خود بازگردد که در این صورت جراح باید دوباره عمل جراحی را انجام دهد و کارهایی که در عمل اول انجام نداده در عمل دوم اصلاح کند.

چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟

نتیجه‌ای که بعد از عمل جراحی باید انتظار آن را داشته باشید به میزان افتادگی بینی شما و کارآزمودگی جراحی که سراغش می‌روید، بستگی دارد. اگر بی‌توجه به این دو مورد، بینی‌تان را زیر تیغ برده‌اید، باز هم ناامید نشوید. چند ماه به بدن‌تان فرصت دهید تا عوارضی که به خاطر جراحی ایجاد شده برطرف شود و چهره‌تان بینی جدید را بپذیرد. اگر بعد از این ماه‌ها افتادگی بینی‌تان باز هم شما را آزار داد، برای مشاوره از یک متخصص کارآزموده وقت بگیرید.

بینی‌تان خوکی است؟

اگر سر بینی شما رو به بالاست و حفره هایش از روبه رو دیده می‌شود، به اصطلاح متخصصان شما صاحب یک بینی خوکی هستید. بینی‌های خوکی معمولا حاصل جراحی‌های بد هستند و کم‌تر کسی پیدا می‌شود که خوکی بودن بینی را به ارث برده باشد. اگر جراح بیش از اندازه بینی را کوتاه کرده باشد و نوک آن را غیر معمول بالا برده باشد، زمانی که از روبه رو به بیمار نگاه می‌کنید، به جای اینکه بینی را ببینید حفره‌هایی را مشاهده می‌کنید که تمام قد روی صورت فرد ایستاده‌اند.

چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟

اگر برای اصلاح بینی خوکی‌تان سراغ متخصص رفته‌اید، چندان به اصلاح مشکل خود امید نداشته باشید. در صورتی که حفره‌های بینی شما بعد از یک عمل جراحی به این حالت درآمده‌اند، به ندرت می‌توان آن را اصلاح کرد. پس اگر هنوز دست به بینی‌تان نزده‌اید، قبل از عمل با جراح‌تان مشورت کنید و از این‌که قرار نیست یک بینی خوکی به شما هدیه کند، مطمئن شوید.

بینی‌تان نعل اسبی است؟

در بعضی از بینی‌ها جراح بدون در نظر گرفتن قسمت گوشتی بینی قسمت استخوانی را زیادی کوچک می‌کند و بعد از پس کوچک کردن قسمت گوشتی برنمی‌آید. در چنین شرایطی قسمت بالایی بینی ظریف می‌شود و قسمت پایینی آن پهن که به این بینی نعل اسبی گفته می‌شود. اگر شما صاحب چنین بینی هستید به خاطر داشته باشید عمده مشکلات بینی و اصلاح عیوب‌شان تقریبی است و جراح برای اصلاح تمام توقعات مراجعه کننده دستش باز نیست اما عمده عیوب بینی در صورتی که بینی گوشتی نبوده یا استخوانش کوتاه نباشد، قابل اصلاح است.

چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟

اصلاح بینی نعل اسبی با کوچک کردن قسمت‌های دیگر بینی ممکن نیست. در چنین مواردی جراح یا نباید به بینی دست بزند یا باید به وسیله پروتز قسمت‌های کوچک شده را ترمیم و طبیعی کند. اگر جراح به اشتباه بینی شما را به این حالت برداشته، قبل از جراحی دوم در مورد نیازهای بینی‌تان حسابی تحقیق کنید و به یاد داشته باشید اصلاح بینی که بخشی از آن بی‌اندازه کوچک شده، همیشه از حذف برجستگی‌های آن دشوارتر است.

 

مراقبت های قبل از عمل جراحی بینی

درباره‌ی جراحی بینی بیشتر بدانید

از ورم و کبودی بعد از جراحی بینی پیشگیری کنید

 

 

منبع: سیب سبز

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
فاتح
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۹
خیلی کار پر ریسک و خطرناکی من که هییچوقت انجام نمیدم
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید