سفارش کالا و خدمات زیبایی

خطرات جالبی که سلامتی شما را تهدید می‌ کنند!

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 921

آیا می‌دانید که در زندگی روزانه ما خطراتی بسیار جدی وجود دارند که کاملا از آن‌ها بی‌خبریم؟ سهل‌انگاری‌های کوچکی که اصلا به چشم نمی‌آیند تا زمانی که برای بعضی از ما اتفاق می‌افتند ولی صدمات ناشی از آن‌ها بسیار دردآور و جدی است. پس آن‌ها را بشناسید و از این پس بیشتر مراقبت خودتان و اطرافیانتان باشید...

خطرات جالبی که سلامتی شما را تهدید می‌ کنند!

بیمارستان‌ها و مطب‌های پزشکان مملو از بیمارانی است که اصلا فکرش را هم نمی‌کردند که به این سادگی، از بعضی از رفتارهای روزانه دچار صدمه شوند و کارشان به بیمارستان بکشد. این رفتارها و اتفاقات خطرناک کدامند؟

 

1. دست آووکادو

طبق آمارها، میزان خرید و مصرف آووکادو در این روزها و در همه جای دنیا بسیار افزایش یافته است که خب معلوم است چرا؟ آووکادو هم خیلی خوشمزه است و هم خیلی پرخاصیت برای پوست و مو. اما بر همین اساس، میزان بریدگی دست و انگشتان در حین بریدن این میوه و جدا کردن هسته و گوشت این میوه نیز بسیار افزایش یافته است.

بنابراین حین بریدن آووکادو بیشتر مراقب دست‌هایتان باشید.

جالب ها

 

2. کفش پاشنه بلند

با توجه به آمارها، تقریبا نیمی از زنان آمریکایی همیشه کفش‌های پاشنه بلند می‌پوشند و این یعنی اینکه آن‌ها به طور میانگین دارای 9 جفت کفش پاشنه بلند مختلف هستند. جدا از درد و ناراحتی ناشی از پوشیدن این مدل کفش‌ها که به مرور زمان برای پاها و کمر ایجاد می‌شود، در طول سال‌های 2002 تا 2012، اورژانس‌های ایالات متحده آمریکا، شاهد 123000 مورد آسیب دیدگی ناشی از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند بوده است.

این جراحات شامل: رگ به رگ شدن پاها، کشیدگی عضله و آسیب سر و سایر اعضای بدن به دلیل افتادن و سقوط از روی این نوع کفش بوده است.

دانستنی های جالب

 

3. مصیبت چسب‌ها

یکی دیگر از اتفاقات ناگوار و واقعی، اشتباه گرفتن قطره چشم با قوطی کوچک چسب قطره‌ای است که افراد به جای قطره، چسب داخل چشم خود ریخته‌اند و این به دلیل شباهت جلد و قوطی آن‌ها به هم است.

دانستنی های جالب

 

4. گردن خم

از جمعیت 6 میلیاردی جهان، 4 میلیارد نفر دارای تلفن همراه هستند که بیشتر استفاده آن‌ها از آن، تایپ کردن و نگاه کردن به مانیتور آن است. این اپیدمی جهانی که باعث شده سر و گردن کاملا به سمت پایین قرار گیرد، آسیب‌های جدی مانند دیسک گردن، انحطاط ستون گردن و فقرات و آرتروز زودرس و پیشرفته را افزایش داده است.

دانستنی های جالب

 

5. موبایل و راه رفتن

یکی از خطرناک‌ترین اتفاقات زندگی هر کدام از ما، راه رفتن و همزمان نگاه کردن به صفحه موبایل است (البته گوش دادن به موسیقی و صحبت کردن با موبایل هم شامل آن می‌شود). تنها در سال 2010 در آمریکا، حدود 1500 مورد جراحت ناشی از همین مسئله اتفاق افتاده است.

خطراتی مانند برخورد با درخت و ستون برق، سقوط از پله، تصادف رانندگی و افتادن در گودال را جدی بگیرید.

جالب ها

 

6. گوش‌پاکن

این هم یک خطر جدی دیگر که معمولا برای کودکان اتفاق می‌افتد. پارگی پرده گوش حین تمیز کردن آن و اعمال فشار زیاد روی آن توسط خود کودکان و گاهی هم بزرگسالان!

داستنی های جالب

 

چه کنیم تا رژلبمان روی لباس و فنجان را لک نکند؟

سلبریتی هایی که بدون آرایش زیباترند!

فواید دوچرخه سواری برای زنان

خواص پوست تخم مرغ

سلبریتی هایی که از کلاه گیس استفاده می کنند!

جشنواره کن 2017 و زیباترین استایل های سلبریتی ها

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید