سفارش کالا و خدمات زیبایی

روغن ماهی برای کاهش وزن

بزرگنمایی
دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 1004

اگر دوست دارید وزنتان را کم کنید روی روغن ماهی در رژیم غذایی تان حساب کنید. دوستداران غذای دریایی می‌توانند برای کاهش وزنشان روی ماهی هم حساب کنند.

روغن ماهی برای کاهش وزن

روغن ماهی منبع غنی و فشرده ای از انواع امگا 3 است و بصورت کیسه های ژله ای عرضه می شود. روغن ماهی از کبد ماهی تهیه می شود و منبع غنی از ویتامین A و D است. شما برای مقابله با ‫چربی های جمع شده در قسمت تحتانی ‫‏شکم نیاز به مکمل نیز دارید. این ‫مکمل ها به ایجاد تعادل در هورمون ها (که باعث ذخیره سازی چربی ها و حتی مانع از آب شدن آن ها می شوند) کمک می کنند. محققان معتقدند روغن ماهی خاصیتی دارد که می تواند به سلول‌های چربی سوز تبدیل شود و در زمان کهنسالی از افزایش وزن پیشگیری کند. روغن ماهی باعث فعال شدن گیرنده‌های دستگاه گوارش و سپس فعالیت دستگاه عصبی سمپاتیک و نهایتا سوخت ساز سلول های چربی می‌شود. چگونه به سرعت وزن اضافه کنید 

نتایج پژوهش ها نشان می دهد که مصرف ‫کپسول های روغن_ماهی (300 میلی گرم روغن ماهی خالص) مانع از ذخیره سازی چربی ها می شود. علاوه بر این محققان معتقدند که مصرف روزانه یک قرص ‫مولتی ویتامین حاوی ویتامین B و ‫منیزیم نیز موثر است. مصرف این مکمل ها نیز به ایجاد تعادل در عملکرد غدد فوق کلیوی و حذف چربی ها کمک می کنند.

 

از بین بردن چربی با روغن ماهی

 

ویتامین روغن ماهی

 

وقتی از چربی صحبت می‌کنیم منظورمان روغن نباتی آشپز خانه یا چربی روی سطوح نیست. بلکه منظورمان چربی است که در داخل بدن دخیره می‌شود و برای منابع انرژی استفاده می‌گردد. سلول های چربی دو نوع هستند سلول‌های سفید که به عنوان منبع انرژِی از آن‌ها در بدن استفاده می‌شود و همچنین چربی قهوه ای که از آن برای حفظ درجه حرارت بدن بهره گرفته می‌شود. سلول‌های قهوه ای در نوزادان به تعداد زیاد دیده می‌شوند در حالی که با افزایش سن به مرور تعداد آن‌ها کم شده و به فراوانی دوران نوزادی نیستند. راز تناسب اندام زنان ژاپنی

به علاوه به تازگی یک سلول ذخیره ای چربی دیگر نیز درون بدن کشف شده که به چربی بژ معروف است. این چربی نیز کارهایی شبیه به چربی قهوه ای انجام می‌دهد. چربی های بژ نیز با افزایش سن به مرور در بدن کاهش پیدا می‌کنند. به این ترتیب چربی های بدن تا چندین دهه به شکل چربی‌های سفید ذخیره می‌شوند. بدون چربی های بژ بدن تا چندین دهه توانایی سوخت ساز چربی‌ها را به صورت خودکفا ندارد. چگونه وزن خود را ثابت نگه داریم

دانشمندان متوجه شدند که سلول‌های بژ با مصرف مواد غذایی خاصی افزایش می‌یابند. آن ها برای تحقیق روی این ایده ی خود یک گروه از موش ها را با غذاهایی که در آن‌ها روغن ماهی استفاده شده بود ۵ تا ۱۰ درصد و کسانی که روغن ماهی مصرف نکرده بودند ۱۵ تا ۲۵ درصد کمتر چربی ذخیره نموده‌اند. به علاوه محققان معتقدند سلول های بژ از سلول‌های چربی سفید در بدن ساخته شده و درسیستم عصبی سمپاتیک فعال است.

محققان افزودند عمر طولانی مردم ساکن در ساحل دریای مدیترانه توجه خیلی‌ها را به خود جلب می‌کرد اما کسی دلیل آن را نمی‌دانست. اما هم اکنون ما حدس می‌زنیم راز بقای بیشتر این‌ها در مصرف ماهی باشد.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
تومینی
۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۵
اه اه ماهی چیه که روغنش چی باشه.البته من دوسندارم شاید خیلیا عاشقش باشند
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید