سفارش کالا و خدمات زیبایی

علت افزایش ریزش مو در تابستان

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1033

ریزش مو در فصل تابستان و هوای گرم بیشتر می‌شود. دلیل ریزش مو در تابستان تعریق زیاد بدن است. اما برای جلوگیری از ریزش مو در هوای گرم چه باید کرد؟

علت افزایش ریزش مو در تابستان
فهرست موضوعات

در تابستان، آنچه بیش از پیش مورد اهمیت و مورد تاکید پزشکان قرار می گیرد، مراقبت از کم آبی بدن و به خصوص سلامتی پوست و مو است. حجم زیادی از موهای افراد در فصول گرم سال به دلایل مختلفی مانند گرما، کسری آب بدن و موارد دیگر از دست می رود. در فصول گرم سال، تنها پوست بدن نیاز به توجه، رسیدگی و استفاده از کرم ضد آفتاب و آب رسان ندارد بلکه مو‌ها نیز تحت تاثیر گرمای هوا، خشک شده امکان دارد با مشکلاتی، چون ریزش یا شکنندگی و حالت نگرفتن مواجه شوند. همزمان با تغییر شرایط آب و هوایی تحقیقات اخیر نشان میدهد که ریزش مو در فصل تابستان نسبت به سایر فصول افزایش بیشتری دارد.

اگر شما هم احساس می‌کنید تابستان‌ها با ریزش موی بیشتری مواجهه هستید بدانید که تنها نیستید. در واقع، افزایش میزان موهای مرده در گرم ترین اوقات سال امری طبیعی است که از نوع فعالیت بدن ما نشأت می‌گیرد. در واقع، این موضوع یک کچلی ناگهانی یا بیماری خاصی نیست بلکه چرخه طبیعی بدن است. برای ریزش مو در فصل تابستان چه کنیم

 

ریزش موها در تابستان

 

ریزش مو

 

به گفته متخصصین پوست: فولیکول مو که در طول سال وظیفه تولید مو را به عهده دارند در تابستان‌ها قدرت عمل چندانی ندارند؛ و همین موضوع منجر به افزایش ریزش مو می‌شود. این در حالی است که در ایام گرما سر به حجم بیشتری از مو برای مراقبت از جمجمه برابر نور خورشید نیاز است. از طرف دیگر، گرما باعث فعال شدن بخشی از هورمون‌های بدن می‌شود که ارتباط مستقیمی با بیشتر شدن ریزش مو دارد. جلوگیری از ریزش مو با مواد طبیعی

افزایش حجم موهای از دست رفته در تابستان اغلب موجب نگرانی و افزایش مراجعه به پزشک و گاهی صرف هزینه‌های بسیار برای درمان می‌گردد. در صورتی که باید همواره توجه داشت این موضوع امری است کاملاً طبیعی که در چرخه زیست انسان اتفاق می‌افتد؛ چراکه نمی‌توان از تغییر فصول و آب و هوا جلوگیری کرد. جلوگیری از ریزش مو

هرچند برای این مسئله راه حل قطعی وجود ندارد و هر چه انجام دهیم باز هم در گرم ترین فصول سال با میزان بیشتری موی از دست رفته رو به رو می‌شویم؛ اما برای کاهش این روند باید تا حد ممکن از مو محافظت به عمل آورد. پوشاندن موها زیر آفتاب مستقیم و استفاده از کلاه یکی از بهترین راه کارها است.

از جمله دیگر اقدامات برای مراقبت از موها در فصل تابستان استفاده نکردن از دستگاه هایی همچون اتوی مو یا سشوار است، زیرا این وسایل باعث خشکی مو‌ها و آسیب دیدن آن‌ها می‌شوند و این اثر منفی درماه‌های گرم سال 22 برابر می‌شود.

محصولات بهداشتی آرایشی مناسب مو‌های خود انتخاب کنید که آب رسان باشد و در آن کمتر از مواد شیمیایی به ویژه پارافین استفاده شده باشد، در فکر تغییر دادن حالت مو‌های خود نباشید، از داشتن مو‌های فر لذت ببرید و تنها آن‌ها را مرتب و آراسته آرایش کنید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید
فهرست موضوعات