سفارش کالا و خدمات زیبایی

ویتامین های ضروری برای رشد و تقویت مو در آقایان

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 1573

ریزش مو؛ فرایندی طبیعی است که طی آن، موها از جای خود بیرون آمده و موهای جدید و بهتر جایگزین آنها می‌شود.اما برخی اوقات این ریزش مو بنا به دلایل متعددی شدیدتر خواهد شد و عدم تعادل در مواد مغذی در بدن، یکی از علل عمده این ریزش محسوب می‌شود.

ویتامین های ضروری برای رشد و تقویت مو در آقایان

بسیاری از مردم در مشاهده موهای سالم، به دنبال نشانه ای از سلامت یا زیبایی هستند. مانند هر بخش دیگری از بدن شما، مو نیاز به انواع مواد مغذی سالم برای رشد دارد. در واقع، بسیاری از کمبودهای تغذیه ای با از دست دادن مو در ارتباط است. ویتامین هایی بسیار مهم وحیاتی برای جلوگیری از ریزش موها وجود دارند. این ویتامین‌ها، پوست سر را تغذیه کرده و موجب تقویت رشد موهای جدید و سالمتر شده و با مشکلات دیگر مو هم مبارزه خواهد کرد.

الگوی ریزش مو در مردان و زنان متفاوت است. در الگوی ریزش مردان، نازک شدن تارهای مو معمولا از شقیقه ها شروع شده و به سمت مرکز سر پیش می رود و اگر چه این امر، جز در موارد خاص، بیماری یا مشکل خاصی محسوب نمی‌شود، اما از دید بسیاری از مردان از نظر زیبایی اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

ویتامین های موثر در رشد مو

ویتامین‌های مو برای مردان، فولیکول های مو را تقویت کرده و عومل ریزش مو را تحت کنترل خود در می‌آورند و موجب رشد سریعتر آنها خواهند شد. درضمن، بسیاری از این ویتامین ها، باعث ضخیم تر شدن تارهای مو نیز می‌شوند.

این ویتامین‌ها از ترشح دی هیررو تستوسترون ، آندروژنی که مسئول ریزش و کاهش مو در مردان است، جلوگیری می‌کند. کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن نیز می تواند منجر به ریزش موها شود.بنابراین اینکه چگونه می توان ریزش مو ها را کنترل کرده و چه ویتامین هایی برای رشد و تقویت موها مفید و موثر هستند، جزء سوالات بسیار رایج و متداول در میان مردانی است که نگران از دست دادن موهای خود هستند.

Bکمپلکس یکی از بهترین ویتامین ها برای رشد موها به شمار می رود. این ویتامین شامل تیامین( B1)، ریبو فلاوین(B2)، نیاسین(B3)، اسید پانتوتنیک(B5) ، اسید فولیک(B9)، پیریدوکسین(B6)، بیوتین (B7) ,و (B12)می باشد. این ویتامین در ترکیب با اسیدهای آمینه، فولیکول های مو را برای تولید موهای جدید تقویت می‌کند. از این رو مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین B کمپلکس، برای رشد موها بسیار لازم و ضروری است.

ویتامین E، علاوه بر تاثیرات مطلوبی که بر پوست می گذارد، به عنوان یکی از ویتامین‌های موثر در رشد موها نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. این ویتامین با افزایش گردش خون در پوست سر که منجر به رشد بهتر موها می‌شود و داشتن موهایی سالم و زیبا بسیار حائز اهمیت می باشد. به علاوه این ویتامین موجب بهبود بافت مو و درخشان تر شدن آن خواهد شد.

ویتامین دیگری که نقش بسیار مهمی در جلوگیری از ریزش موها بر عهده دارد، ویتامین C میباشد. این ویتامین هم با تحریک گردش خون بهتر در مویرگ های پوست سر، موجب حفظ سلامت آن می‌شود و داشتن پوست سر سالم و مهیا برای رشد موها، از عوامل مهم تقویت و تسریع رشد موها محسوب می‌شود. در ضمن این ویتامین از آسیب های مو نیز جلوگیری می‌کند.

رتینول که بیشتر آنرا با نام ویتامین A می شناسیم، برای ترمیم فولیکول های آسیب دیده مو و جلوگیری از خشکی آنها بسیار ضروری خواهد بودویتامین A نه تنها موجب افزایش رشد موهای سالم می شود، بلکه به حفظ سلامت پوست، ناخن و چشم ها نیز کمک زیادی می‌کند. جلوگیری از ریزش مو

 

ویتامین رشد مو

 

مصرف کافی ویتامین‌های مو برای مردان، می تواند باعث کندی روند نازک شدن و طاسی سر در این افراد شود. (جلوگیری از ریزش مو با مواد طبیعی) برای داشتن موهایی سالم و قوی با تارهای ضخیم ،علاوه بر مصرف این ویتامین‌ها، داشتن رژیمی سالم، مغذی و متعادل و نوشیدن آب کافی، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. این برنامه ریزی صحیح، علاوه بر تمامی این مزایا، از بروز بسیاری از مشکلات مربوط به مو نیز جلوگیری خواهد کرد. برای ریزش مو در فصل تابستان چه کنیم

محصولات غذایی بهترین منبع ویتامین مورد نیاز برای رشد مو است. با این حال، اگر شما موفق دریافت کافی در رژیم غذایی خود نباشید مصرف مکمل ممکن است مفید باشد.
با توجه به تحقیقات، مکمل ها در افراد دچار کمبود ویتامین، بهترین عملکرد را دارند. علاوه بر این، اگر شما دچار کمبود ویتامین نیستید دوزهای زیاد ویتامین ها و مواد معدنی می تواند مضر باشد بنابراین با یک دکتر در مورد داشتن کمبود ویتامین مشورت نمایید. در پایان روز، بهترین راه برای به دست آوردن این مواد مغذی با خوردن، رژیم غذایی متعادل مبتنی بر مواد غذایی واقعی است که شامل مقدار زیادی از غذاهای مغذی.

آب پیاز درمانی برای کاهش رشد مو

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید