سفارش کالا و خدمات زیبایی

بهترین ابزار خط چشم مناسب شما

بزرگنمایی
دسته: لوازم آرایشی تاریخ نگارش: ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 3369

شما باید انواع فرمولاسیون خط چشم‌ها را بشناسید و بدانید هر کدام چه کار می‌کند. اینجا به چند محصول موجود نگاهی می‌اندازیم تا ببینیم آن‌ها چطور به شما کمک می‎کنند تا ظاهری داشته باشید که همه درباره‌اش حرف می‌زنند. بیایید به شما بیاموزیم...

بهترین ابزار خط چشم مناسب شما

تابستان امسال، خط چشم‌ها ضخیم‌تر از همیشه هستند و به نظر می‌رسد که این روند تا چند فصل دیگر هم ادامه داشته باشد. اما با این همه گزینه متفاوت برای خط چشم، انتخاب بهترین آن‌ها می‌تواند کاری طاقت فرسا باشد. کدام برای چشم‌های دودی بهتر است؟ برای داشتن چشم‌های فریبنده و گیرا چه کار می‌کنید؟ برای ظاهری شگفت‌انگیز برای شب چطور؟

خط چشم مدادی

مدادها باید در هر کیف لوازم آرایشی موجود باشند. برای داشتن آرایشی ملایم و محو تا عمیق و دراماتیک، استفاده از مداد، کار ساده‌ای است و انتخاب درستی برای تازه‌کارها و نیز حرفه‌ای‌ها است. خط چشم‌های مدادی به شما امکان می‌دهند تا داخل چشم و دور خط مژه را مداد بکشید، ضمنا می‌توانند برای پر رنگ کردن سایه چشم هم بکار روند.

در انواع فرمولاسیون مختلف از  فرمول مومی رایج تا سرمه سنتی وجود دارند و اکنون انواع ماندگار ضد آب آن‌ها هم موجود است. نکته مهم در مورد مدادها این است که مطمئن باشید فرمولی را انتخاب کنید که در محیط شما در آرایش‌تان کارایی داشته باشند. برای داخل چشم، ارجحیت با سرمه یا خط چشم‌های ضد آب است چون هر دو ماندگار بوده و به خوبی با رنگدانه‌ها ترکیب شده‌اند. همیشه مطمئن شوید مداد شما تیز و بهداشتی باشد. آن را مانند مداد نوشتن بگیرید و برای کشیدن شکل مورد نظر خود، از تمام سر آن استفاده کنید نه تنها نوک آن.

خط چشم مایع

خط چشم‌های مایع، یک محصول آرایشی کلاسیک هستند. ابتدا برای استفاده در فیلم‌ها ساخته شدند و بخش جدایی‌ناپذیر آرایش‌های دهه پنجاه و شصت میلادی بودند. خط چشم‌های مایع برای داشتن چشم‌های گربه‌ای، با ضربات ملایم رنگ و هر گونه خط تیز یا اشکال گرافیکی که در این فصل می‌بینید، فوق‌العاده‌اند.

این خط چشم‌ها که حاوی رنگدانه‌های بسیار هستند، نسبت به دیگر انواع آن، حجم کم‌تری نشان می‌دهند و کمی تخت به نظر می‌رسند اما با ترکیب با دیگر فرمولاسیون‌ها می‌توانند به ظاهر پر حجم‌تری برسند. خط چشم‌های مایع، دست استوارتر و استفاده دقیق‌تری می‌طلبند. برای کنترل آن‌ها از انواع جدیدتر با اپلاکاتور مدادی را امتحان کنید. نکته دیگر برای استفاده راحت‌تر آن‌ها: اول شکل را با یک سایه خاکستری ایجاد کنید و روی آن خط چشم مایع خود را بزنید.

خط چشم ژلی

وقتی صحبت از خط چشم‌های ژلی در مقابل خط چشم‌های مایع سنتی می‌شود، بحث داغی درمی‌گیرد، اما من اعتقاد دارم آن‌ها قابل جایگزین شدن با هم نیستند. هر کدام ویژگی‌ها و سطح متفاوتی دارند. دوستداران خط چشم مایع نمی‌توانند از خط تیزی که این خط چشم‌ها ایجاد می‌کنند صرف نظر کنند. خط چشم ژلی را با انعطاف و آزادی بیش‌تری می‌توان بکار برد چون به شما امکان می‌دهند خطی را که می‌خواهید با مقدار تاثیر دلخواه ایجاد کنید.

خط چشم‌های ژلی همچنین برای کسانی که مهارت کافی برای کار با انواع مایع آن را ندارند، ساده‌تر است. آن‌ها دست شما را برای ایجاد خطوط پهن‌تر یا ملایم‌تر یا حالت دودی باز می‌گذارند. من استفاده از خط چشم ژلی را برای استفاده در طول خط مژه دوست دارم چون مژه‌ها را پهن‌تر نشان می‌دهند. ژل‌ها ماندگارتر و ضد آب هستند اما برخلاف مایع نیاز به استفاده از یک برس نیز دارند.

خط چشم کرمی

خط چشمهای کرمی، خویشاوند نزدیک خط‌های ژلی هستند. آنها ماندگاری و پوشش ژل‌ها را ندارند اما بسیاری هنرمندان خط چشم کرمی را جایگزینی برای خط چشم‌های ژلی می‌دانند.

خط چشم پودری

خط چشم‌های پودری، امکانات بی‌پایانی به شما می‌دهند و با بسته‌ بندی‌های متفاوتی عرضه می‌شوند. می‌توانید آن‌ها را با سایه چشم مورد علاقه خود بکار برده و مثل همه دیگر خط چشم‌ها، با یک برس زاویه‌دار سفت استفاده می‌شوند. این به شما امکان می‌دهد ردیف‌های بی‌پایانی از رنگ‌ها و بافت‌ها ایجاد کنید تا به آرایش مورد نظر خود برسید. پودرها برای آرایش دودی ایده‌آل بوده و ماندگاری بالایی دارند.

همچنین می‌توانید آن‌ها را با دیگر انواع خط چشم ترکیب کنید تا به آرایش ستاره‌ها روی فرش قرمز دست پیدا کنید. انسانها از دوره مصر باستان از رنگدانه‌ها برای آرایش چشم خود استفاده می‌کرده‌اند و شاید هیچ آرایشی موثرتر از داشتن چشمان تاثیرگذار نباشد. در یک حرکت سریع، خط چشم می‌تواند به چشمان شما حالت دهد و به آن عمق و بعد ببخشد. هرچند هر فرمولاسیونی ویژگی و مزایای خود را دارد، توصیه من این است که چند فرمولاسیون را با هم ترکیب کرده تا نه تنها آرایش ماندگارتر بلکه ظاهر و تأثیری فراموش نشدنی داشته باشید.

 

9 ترفند برای خط چشم کشیدن (ویدیو)

خط چشم مناسب برای هر مدل چشم

مدل های آرایش با خط چشم

خط چشم پهن و زیبا برای عروسی و مهمانی (ویدیو)

 

 

منبع: تناسب اندام

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
مهری
۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
من خط چشم مدادی رو انتخاب میکنم
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید