سفارش کالا و خدمات زیبایی

چگونه فونداسیون مناسب انتخاب کنیم؟

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 1047

احتمالا به قصد خرید فونداسیون، بارها به داروخانه رفته‌اید و در مواجه با تعداد زیادی از گزینه‌های مختلف، دست خالی بیرون آمده‌اید. اما انتخاب کردن بین فونداسیون مایع و پودری نباید برحسب حدس و گمان باشد. در اینجا ۵ نکته برای پیدا کردن فرم پوشش مناسب پوست شما بیان می‌کنیم...

چگونه فونداسیون مناسب انتخاب کنیم؟

فقط فراموش نکنید که قبل از خواب، صورت‌تان را کاملا بشویید.

اگر پوست خشک دارید، فونداسیون مایع را انتخاب کنید

استفاده از پودر خشک روی پوستی که خودش خشک است، کاملا اشتباه است اما یک فونداسیون مایع می‌تواند مقداری از رطوبت مورد نیاز پوست‌تان را به آن برساند. آرایشگر معروف Physician’s Formula می گوید: فونداسیون مایع باعث می‌شود پوست‌تان مرطوب‌تر و سالم‌تر به نظر برسد.

اگر پوست چرب دارید، فونداسیون پودری را انتخاب کنید

همانطور که روی پوست خشک از پودر خشک استفاده نمی‌کنید، استفاده از فونداسیون مایع روی یک سطح لیز (نرم) نیز کار درستی نیست. آرایشگرمی‌گوید: پوست چرب، بیش‌ترین فایده را از فونداسیون پودری می‌برد چون این پودر، چربی سطح پوست را جذب خواهد کرد و پرداخت مات فونداسیون پودری از برق زدن و درخشش پوست بعد از آرایش جلوگیری خواهد کرد.

اگر نگران چین و چروک‌ها هستید، فونداسیون مایع را انتخاب کنید

حتی کوچکترین نشانه‌های پیری می‌توانند با آرایش اشتباه بزرگنمایی شوند، بنابراین اگر می خواهید خطوط پنجه کلاغی (چین و چروک اطراف چشم) و خطوط خنده کم‌تری ببینید، یک فونداسیون مایع را انتخاب کنید. آرایشگر می‌گوید: پودر در واقع می‌تواند در داخل چین و چروک‌ها بنشیند و آن‌ها را مشخص‌تر کند، اما محصولات مایع، مانند یک فیلر (پرکننده) برای پرداخت صاف‌تر عمل می‌کنند. فونداسیون مایع در صورتی‌که شما منافذ بزرگ و کاملا مشخصی دارید، نیز بهترین گزینه می‌باشد.

اگر مستعد عرق کردن هستید، فونداسیون پودری را انتخاب کنید

آرایشگر معروف می‌گوید: شما برای آب و هوای گرم تر، قطعاً به فونداسیون پودری نیاز دارید، چون مایع باعث می‌شود پوست‌تان بیش از حد چرب به نظر برسد. اما هنگامی که در یک آب و هوای سرد و خشک قرار می‌گیرید، وضعیت برعکس می‌شود. در آن‌جا شما باید برای اضافه کردن مقداری رطوبت اضافی به پوست خشک‌تان، از فونداسیون مایع استفاده کنید.

اگر مشکلات آکنه دارید، فونداسیون مایع را انتخاب کنید

آرایشگر می‌گوید که اگر شما هر نوع بافتی روی پوست‌تان دارید (بعنوان مثال آکنه، روزاسه یا سایر مشکلات پوستی) از فونداسیون‌های پودری اجتناب کنید، چون آن‌ها فقط باعث خواهند شد که مشکل پوستی‌تان مشخص‌تر شود. فونداسیون‌های مایع، پوشش بیش‌تری برای مشکلات پوستی ارائه می‌دهند و ماندگاری طولانی‌تری دارند، بنابراین مجبور نیستید آن‌ها را به دفعات زیاد تجدید نمایید و اگر شما پوست آکنه زده چرب دارید، از یک فونداسیون مایع بعنوان پایه استفاده کرده و روی آن کمی پودر بزنید تا از برق زدن پوست‌تان جلوگیری شود.

 

شناخت رنگ اصلی پوست برای آرایش درست

مدل آرایش دخترانه و جدید

لوازم آرایش خود را به اشتراک نگذارید(قسمت اول)

 

 

منبع: تناسب اندام

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
بارانا
۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
من تا وقتی اصول استفادشو یاد نگیرم هیچوقت نمیخرم
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید