سفارش کالا و خدمات زیبایی

طب هومیوپاتی برای مشکلات پوست و مو

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1626

یکی از دلایل بیماری‌های پوست و مو تغذیه نامناسب و کمبود برخی عناصر در بدن است که هومیوپاتی با شناسایی این کمبودها و ارائه داروهای خاص هومیوپاتی که از غلظت بیشتری برخوردارند این مشکلات را رفع می‌کند.

طب هومیوپاتی برای مشکلات پوست و مو

هومیوپاتی، در واقع یک روش همسان سازی درمانی هست که برای درمان یک مشکل از عوامل خود بیماری استفاده می‌کنند مشروط بر اینکه تا حدود زیادی، عامل بیماری و داروی هموپاتی مثل هم و همانند هم باشند. این طب که به عنوان یک طب مکمل استفاده می شود در درمان بیماری های پوستی بسیار مفید است.

دکتر داریوش ریزه‌وند عضو جامعه بین المللی پزشکان هومیوپات با اشاره به مکانیسم درمان در هومیوپاتی گفت: هومیوپاتی از دو کلمه هومیو به معنای مشابه و پاتی به معنای درد و رنج تشکیل شده که معادل فارسی آن مشابه درمانی می‌شود.

 

درمان سوختگی با هومیوپاتی

 

قرص هومیوپاتی

 

وی با بیان اینکه در این روش سیستم ایمنی بدن با روش‌ها و استفاده از داروهای خاصی تحریک می‌شود، بیان داشت: به طور مثال زمانی که دست می‌سوزد فرد دست را زیر آب سر می گیرد تا سوزش را آرام کند اما به رغم آرام شدن سوزش دست تاول می‌زند. اما در روش هومیوپاتی در هنگام سوخت دست، آن را در آب گرم نسبتا داغ فرو می‌برند تا سوختگی بدون تاول تسکین یابد.

دکتر ریزه‌وند با تاکید بر اینکه در هومیوپاتی داروهای بسیار غلیظ که باعث هوشیاری سیستم ایمنی بدن می‌شود، به کار می رود، ادامه داد: علم هومیوپاتی در درمان بسیاری از اختلالات مانند مشکلات اعصاب و روان، اختلالات خواب و بیماری های پوستی اثر شگرفی دارد.

 

درمان جوش و آکنه صورت با هومیوپاتی

درمان های آنتی بیوتیکی بطور موقت میتواند کمک کننده باشد ولی آنتی بیوتیک ها باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن شده و عوارض بعدی را ایجاد مینمایند. درمان از روش هومیوپاتی و تقویت سیستم ایمنی با این روش میتواند هم در درمان آکنه های موجود و هم در پیشگیری از ایجاد مجدد آن موثر باشد. افرادی که در حوالی سنین بلوغ هستند و از ایجاد آکنه ( جوش ) از لحاظ حفظ زیبایی نگرانند، و یا افرادی که مبتلا به آن هستند میتوانند جهت درمان و یا پیشگیری، یک دوره درمانی ۶ ماهه تقویت سیستم ایمنی را با روش هومیوپاتی در پیش گیرند.

وی با اشاره به تاثیرات زیاد هومیوپاتی در درمان بیماری‌های پوست و مو به ویژه جوش و آکنه، اظهار داشت: یکی از دلایل بیماری‌های پوست و مو تغذیه نامناسب و کمبود برخی عناصر در بدن است که هومیوپاتی با شناسایی این کمبودها و ارائه داروهای خاص هومیوپاتی که از غلظت بیشتری برخوردارند این مشکلات را رفع می‌کند. به طور مثال صابون های سولفور که هم اکنون در درمان جوش ها بسیار کاربرد دارند یکی از داروهای اصلی در هومیوپاتی است.

عضو انجمن پزشکان هومیوپات یکی از روش‌های تشخیصی در هومیوپاتی را بررسی عنبیه چشم ذکر و خاطرنشان کرد: این روش که در زمان ابن سینا و بقراط استفاده می‌شده نشان دهنده بیماری‌های موجود در بدن را نشان می‌دهد و همچنین می‌توان تشخیص داد که فرد در آینده مستعد چه بیماری‌هایی است و از آن پیشگیری کرد. بدون اینکه نیاز چندانی به استفاده از روش‌های تشخیصی مانند ام ار آی و سی تی اسکن باشد. وی با بیان اینکه برخی منافع اقتصادی و نا آگاهی مردم دلیل ناشناخته ماندن این روش درمان در بین افراد جامعه شده است، اظهار داشت: بسیاری از بیماری‌ها با روش ها هومیوپاتی و با مصرف یک قرص یا روش‌های خاصی درمان می‌شوند.

 

هزینه های درمان در هومیوپاتی

دکتر ریزه‌وند با تاکید بر اینکه روش‌های هومیوپاتی به شدت از هزینه‌های درمان می‌کاهد، افزود: در کشوری مانند ایران که بیمه‌ها کامل نیستند و مردم هزینه فراوانی برای درمان می پردازند استفاده از چنین روش‌هایی می تواند تا حدودی از هزینه‌ها بکاهد. ضمن اینکه این روش باعث تحریک سیستم ایمنی بدن و کمتر بیمار شدن فرد می شود به این ترتیب طول عمر افزایش می یابد. به همین دلیل است که مردم در کشورهایی مانند چین و آلمان که خود پایه گذار این طب است مردم بیشتر عمر می‌کنند و کمتر بیمار می‌شوند.

به طور کلى در تمام دنیا ویزیت پزشکان هومیوپات 2 تا 4 برابر پزشکان آلوپات مى باشد. علت این امر وقت بیشترى است که پزشک هومیوپات مجبور است براى بیمار خود صرف نماید و خیلى از موارد پیش مى آید که جدا از آن جلسه ویزیت، پزشک هومیوپات مجبور است پرونده بیمار خود را بررسى بیشترى نماید و یا چندین بار مشاوره تلفنى در بین دو ویزیت خود داشته باشد.

 

 آیا درآمد پزشک هومیوپات زیاد است؟

از میان گروه پزشکى شاید بتوان گفت که پزشکان هومیوپات جزء کم درآمدترین آنها مى باشند چرا که اولاً تعداد بیمارانى که آنها مى توانند در روز ویزیت نمایند، بسیار محدود مى باشد چرا که باید وقت زیادى را براى هر بیمار صرف کنند و در ثانى از دریافت حق العمل براى جراحى هاى کوچک و سرپایى نیز محرومند، چرا که سعى مى کنند این موارد را با دارو و نه چاقو برطرف نمایند.

 

فواید و مضرات هومیوپاتی یا همسان‌درمانی چیست؟

 

هومیوپاتی دارو

 

دکتر غلامرضا عسگری، عضو هیئت مدیره انجمن هومیوپاتی ایران معتقد است طب مکمل یا جایگزین به موازات علم پزشکی رایج یکی از شاخه های طب بوده که شامل ۹۰ رشته درمانی از جمله هومیوپاتی، کایروپرکتیک، طب سوزنی و گیاه درمانی است.

هومیوپاتی به معنای ((مشابه درمانی)) است. هومیوپاتی یک قانون در طبیعت است که در این طب، بدن تحریک می شود تا خودش مشکلات جسمی و ذهنی فرد را حل کند. طب هومیوپاتی متکی بر تجویز دارو نیست و برای نمونه در هنگام سوختگی به جای استفاده از آب سرد برای تسکین، آبی با حرارت ملایم بر روی محل سوختگی ریخته می شود که در کاهش درد و بهبود زخم بسیار موثر است.

بسیاری از مشکلات روانی مانند افسردگی، وسواس، اضطراب و مشکلات جسمی مانند آلرژی، سینوزیت، سردردهای مزمن، دیسک کمر و مشکلات گوارشی با استفاده از طب هومیوپاتی قابل درمان هستند. بر طبق قوانین ایران فقط پزشکان عمومی و متخصص، روانپزشکان و ماماها می توانند در حیطه کاری خود از هومیوپاتی استفاده کنند و سایر افراد، مجاز به انجام کارهای درمانی به نام هومیوپاتی نیستند.

یادگیری فلسفه طب هومیوپاتی و درمان های اورژانسی با استفاده از این طب برای عموم افراد آزاد است، اما درمان بیماری های مزمن حتما باید تحت نظر متخصص این رشته انجام گیرد. هومیوپاتی مانند هر علم دیگری، محدوده عملکرد مشخصی دارد و باید نسبت به افراد سودجو که به بهانه سفارش دارو از خارج و یا به طول انجامیدن مدت درمان، به فکر سوء استفاده مالی از بیماران هستند، هوشیار بود.

 

تاثیر بیماری تیروئید بر مشکلات پوست و مو

تاثیر هورمون ها بر زیبایی

مشکلات پوستی آقایان

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نیلی
۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
جدید بود تا حالا نشنیده بودم اسمشو
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید