سفارش کالا و خدمات زیبایی

کالری سوزی با روش های ساده و عجیب

بزرگنمایی
دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 3844

سوزاندن کالری و روش‌های انجام این کار یکی از متداول‌ترین سوالاتی است که تقریبا همه‌ی افراد با آن مواجه شده‌اند و به دنبال راه‌حلی مناسب و مفید برای این منظور هستند.آیا می دانید روش‌های ساده و عجیبی برای سوزاندن کالری وجود دارد؟!

کالری سوزی با روش های ساده و عجیب

همه‌ی افراد برای انجام کارهای روزانه و عملکرد درست اندام‌های داخلی به دریافت کالری نیاز دارند. اما گاهی کالری دریافتی بیش از مقدار مورد نیاز بدن بوده و تجمع این کالری‌های اضافی، باعث ایجاد اضافه وزن و چاقی خواهند شد.

برای اینکه این کالری اضافی از بین رود باید اقداماتی صورت گیرد که ممکن است بعضی از این اقدامات بسیار ساده و پیش پا افتاده باشند اما با انجام آن بتوان کالری‌های اضافی را سوزاند. در ادامه به برخی از این روش‌های ساده و عجیب اشاره خواهیم کرد. با زیبامون دات کام همراه باشید.

 

روش های عجیب برای کالری سوزی

 

بی قراری

 

بی قراری

 

بسیاری از افراد در زمان‌های تنش‌زا و پر استرس و یا در مواقع بی‌قراری دست‌های خود را تکان می‌دهند، انگشت‌ها را روی میز می‌کوبند، پاها را تمان می‌دهند و یا به طور مداوم در حرکت هستند. تمام این موارد تاثیرات مثبتی در کالری سوزی دارد.

محققان به این نتیجه رسیده‌اند که میزان کالری سوزی در افرادی که بی‌قراری دارند بسیار بیشتر از سایر افراد است. میزان متوسط کالری سوزی در این مواقع چیزی حدود 350 تا 600 کالری خواهد بود.

 

گریه کردن

 

گریه کردن

 

گریه کردن یکی از روش‌های عجیب برای کالری سوزی است. گریه کردن تمام اندام‌های داخلی بدن را تحت تاثیر قرار داده و باعث کالری سوزی خواهد شد.

 

خندیدن

 

خندیدن

 

خندین یک تمرین هوازی مفید برای قلب بوده و باعث افزایش گردش خون و ضربان قلب می‌شود. افزایش ضربان قلب منجر به افزایش سوخت و ساز در بدن شده و در نهایت منجر به کالری سوزی خواهد شد.

تحقیقات نشان داده است که 10 تا 15 ددقیقه خندیدن می‌تواند بین 10 تا 40 کالری را بسوزاند. و خندیدن به مدت 1 ساعت معادل 30 دقیقه ورزش با وزنه خواهد بود. بنابراین زیاد بخندید!

 

خرید کردن

 

خرید کردن

 

راه رفتن همیشه یکی از بهترین روش‌های کالری سوزی است. اگر این راه رفتن با حمل یک بار و کیسه همراه باشد می‌تواند تاثیرات موثرتری در سوزاندن کالری داشته باشد. به همین دلیل خرید کردن یکی از روش‌های ساده برای سوزاندن کالری است.

 

نوشیدن آب

 

نوشیدن آب

 

نوشیدن آب را هرگز فراموش نکنید و بهتر است آب سرد را برای نوشیدن انتخاب کنید. نوشیدن روزانه 8 لیوان آب خنک نقش بسیار موثری در کالری سوزی داشته و این میزان در حدود 125 کالری خواهد بود.

 

بازی کردن

 

بازی کردن

 

یکی از روش‌های جالب و سرگرم‌کننده برای سوزاندن کالری بازی کردن است. طی مطالعات مختلف به این نتیجه رسیده‌اند که تماشای تلویزیون و یا خواندن کتاب باعث سوزاندن چیزی در حدود 35 کالری خواهد شد در صورتی که بازی‌های فکری مانند سودوکو و یا هر چیزی که نیاز به فکر کردن دارد در حدود 110 کالری می‌سوزانند.

بازی با کودکان را فراموش نکنید و از این طریق کالری سوزی بدن افزایش دهید!

 

خوابیدن

 

خوابیدن

 

خواب یکی از کارهای مورد علاقه بیشتر افراد است و باعث کالری سوزی نیز می‌شود! 8 ساعت خواب کامل و مفید نقش بسیار موثری در تنظیم فعالیت‌های درونی بدن داشته و می‌تواند باعث کالری سوزی بیشتر شود. هر ساعت خواب در  حدود 63 کالری را می‌سوازند!

 

بهترین منابع کربوهیدرات

چگونه چاق شویم؟

سلبریتی ها در طول یک روز چه چیزی می‌خورند؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید