سفارش کالا و خدمات زیبایی

پنهان کردن جای زخم با آرایش

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1798

شما می‌توانید با تکنیک‌های خاص آرایشی جای زخم‌هایی که همیشه برای شما احساس بدی را به همراه داشته‌اند را مخفی کنید. در ادامه شما را با این تکنیک‌ها آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید...

پنهان کردن جای زخم با آرایش

گاهی اوقات یک جای زخم خواه روی صورت‌تان باشد یا روی بدن‌تان، می‌تواند باعث شود احساس خجالت کنید. اما این بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید برای یک رویداد خاص، پوستی بدون عیب و نقص برای خودتان بسازید. شما می‌توانید به آسانی با آرایش یک جای زخم را مخفی کنید. تمام چیزی که نیاز دارید، محصولات درست و تکنیک‌های مناسب است.

اول با پرایمر شروع کنید

جای زخم‌ها، اغلب بافت متفاوتی نسبت به بقیه قسمت‌های پوست‌تان دارند که باعث می‌شود کاملا مشخص و توی چشم باشند. فونداسیون و کانسیلر می‌توانند قرمزی و سایر تجمع رنگدانه‌های مرتبط با جای زخم را بپوشانند اما نمی‌توانند هیچ کاری برای پنهان کردن بافت ناهموار انجام دهند. برای کمک به صاف کردن یک جای زخم، کارتان را با یک پرایمر فونداسیون آغاز کنید. از یک فرمول مبتنی بر سیلیکون که می‌تواند جای زخم را پر کند، استفاده نمایید تا بافت پوست‌تان صاف‌تر بنظر برسد. موثرترین روش این است که مقدار کمی از پرایمر را با نوک انگشت‌تان، به آرامی روی جای زخم بزنید.

اصلاح رنگ

قبل از استفاده از فونداسیون و کانسیلر، با یک اصلاح کننده رنگ شروع کنید. این محصولات از نظر بافت و غلظت، شبیه کانسیلرها هستند اما رنگ‌هایی مانند سبز، زرد و بنفش کمرنگ دارند. این رنگ‌ها بر اساس چرخه رنگ، به خنثی کردن تغییر رنگ‌های پوست کمک می‌کنند. اگر جای زخم شما قرمز است، از یک اصلاح کننده سبز رنگ استفاده کنید، چون سبز و قرمز در چرخه رنگ در مقابل یکدیگر قرار دارند. برای جای زخمی که ته رنگ‌های بنفش یا آبی دارد، از یک اصلاح کننده زرد استفاده کنید. اگر جای زخم شما یک کبودی زرد رنگ است، از یک اصلاح کننده بنفش استفاده کنید. فقط کافی است با انگشت‌تان، اصلاح کننده را روی جای زخم بزنید تا به خوبی در پوست نفوذ کند.

ترکیب کنید

اصلاح کننده رنگ را با کانسیلر مناسب بپوشانید. یک فرمول غلیظ و کرمی معمولا در پنهان کردن جای زخم و صاف کردن بافت، عالی عمل می‌کند. برای آن‌که مطمئن شوید کانسیلر شما صرف‌نظر از اینکه هوا چقدر گرم و رطوبتی است، سرجایش می‌ماند، یک فرمول مقاوم در برابر آب را انتخاب کنید. با استفاده از انگشت، کانسیلر را با دقت در محل مورد نظر بزنید. اگر با یک جای زخم بسیار کوچک طرف هستید، برای دقت بیش‌تر از یک قلم مو استفاده کنید.

آن را فیکس کنید

برای فیکس کردن کانسیلر در سر جایش، از یک پودر شفاف استفاده کنید. این پودر، سبک وزن است و هیچ رنگ اضافه‌ای به این محل اضافه نمی‌کند. یک پودر شل را انتخاب کنید یا برای پوشش بهتر، از پودر فشرده استفاده نمایید. از یک قلم موی نرم استفاده کنید و به آرامی پودر را روی جای زخم بزنید تا اصلاح کننده و کانسیلری که قبلا به پوست‌تان زده اید را خراب نکنید.

 

پوستی زیبا با محو کردن جای زخم

راه از بین بردن جای زخم

ویتامین ای و پوست

 

 

 

منبع: تناسب اندام

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید