سفارش کالا و خدمات زیبایی

کاهش التهاب بدن با پیاده روی

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 757

با توجه به تحقیقاتی که بر روی التهاب بدن انجام گرفته یک تمرین ورزشی مناسب می‌تواند تاثیرات همه جانبه بر روی بدن داشته باشد و التهاب بدن را درمان کند. در ادامه مقاله همراه ما باشید...

کاهش التهاب بدن با پیاده روی

تاثیرات ضد التهابی ورزش

در این مطالعه 47 نفر به مدت 20 دقیقه روی تردمیل با سرعت بالا حرکت کردند و قبل و بعد از آن نمونه خون از آن‌ها گرفته شد. محققان دریافتند این مقدار ورزش نشانگرهای التهاب در بدن را کاهش می‌دهد و به طور خاص جلسه تمرین 20 دقیقه‌ای منجر به کاهش 5 درصدی تعداد سلول‌های ایمنی که پروتئینی به نام TNF می‌سازند، شد. این پروتئین در پاسخ به درگیری التهابی بدن تولید می‌شود. (یعنی درگیری بدن با التهاب کم شده است که میزان این پروتئین هم کاهش یافته است)

به گفته محقق این پژوهش, محقق پزشکی و روانپزشکی خانواده در انشگاه کالیفرنیا " هر بار که ورزش می‌کنیم، در بسیاری از سطوح به نفع بدن‌مان عمل کرده‌ایم، که شامل سطح سلول‌های ایمنی هم می‌شود، مزایای ضد التهابی ورزش برای محققان شناخته شده است، ولی فهمیدن چگونگی این فرایند کلیدی برای رسیدن به حداکثر مزایای سلامتی ورزش برای بدن خواهد شد."

کاهش التهاب در بدن, فقط با 20 دقیقه پیاده روی روزانه

مطالعه جدید نشان داد که ورزش از یک طرف می‌تواند روی بدن اثر ضد التهابی داشته باشد. به گفته محققان اولا، هورمون‌های تولید شده هنگام ورزش، مثل اپی نفرین epinephrine  و نور اپی نفرین norepinephrine، گیرنده‌ای به نام گیرنده beta-2 adrenergic را فعال می‌کند. این گیرنده‌ها در بسیاری از سلول‌ها از جمله سلول‌های ایمنی وجود دارند، و این فعال‌سازی باعث ایجاد تغییرات در پاسخ سیستم ایمنی بدن می‌شود که شامل کاهش سلول‌های تولید کننده TNF (پروتئین در پاسخ به درگیری التهابی بدن تولید می‌شود) می‌گردد.

به گفته او " دانستن مجموعه مکانیسم تنظیم حرکت پروتئین‌های التهابی ممکن است به توسعه درمان‌های جدید برای افرادی که به بیماری‌های مزمن التهابی دچار شده‌اند، بیانجامد. از جمله نزدیک به 25 میلیون آمریکایی که از بیماری‌های خود ایمنی رنج می‌برند.

پژوهشگران همچنین تاکید کردند که بر اساس یافته‌ها برای تجربه تاثیرات ضد التهابی ورزش نیازی نیست یک تمرین ورزشی همه جانبه داشته باشید. به گفته وی  20 30 دقیقه ورزش متوسط شامل راه رفتن سریع کافی به نظر می‌رسد. ورزش کردن با سرعت بالا در طولانی مدت می‌تواند برای افرادی که مبتلا به بیماری‌های مزمن التهابی هستند مفید واقع شود. ضمن این که از نظر فیزیکی هم مزایای بسیار زیادی دارد. "

این مطالعه در 21 دسامبر 2016 به صورت آنلاین در مجله مغز، رفتار و ایمنی، منتشر شده است.

 

نوشیدنی‌های کافئین دار باعث کاهش التهاب می‌شوند

کاهش درد و التهاب بدن با تغذیه

رژیم غذایی ضد التهاب

 

 

منبع: سیمرغ

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید