سفارش کالا و خدمات زیبایی

فواید چای موز قبل از خواب

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 800

چای موز نه تنها نوشیدنی خوشمزه و سالمی است بلکه پتاسیم و منیزیم آن احساس خواب آلودگی می‌دهد. پس بهترین زمان نوشیدن چای موز قبل از خواب است.

فواید چای موز قبل از خواب

همه ما از فواید بی نظیر میوه موز باخبر هستیم. این میوه به قدری خاصیت دارد که می توان آن را به عنوان یک وعده غذایی جایگزین کرد. یکی از میوه هایی است که ضامن سلامتی بدن است. همه ما عادت کرده ایم که موز را به صورت تازه میل کنیم اما راه دیگری هم برای بهره مندی از فواید موز وجود دارد و آن هم مصرف نوشیدنی چای موز می باشد.  خواص عجیب و جالب موز برای زیبایی

چای موز نه تنها نوشیدنی خوشمزه و سالمی است بلکه پتاسیم و منیزیم آن احساس خواب آلودگی می‌دهد. پس بهترین زمان نوشیدن چای موز قبل از خواب است. با روش مرحله به مرحله زیر به راحتی می توانید برای خودتان چای موز درست کنید. فواید موز سیاه شده در پیشگیری از سرطان

 

مواد مورد نیاز برای تهیه چای موز

 

تهیه چای موز

 

موز

آب

دارچین

این روزها اکثر افراد با مشکل بی خوابی روبه رو هستند. خیلی ها رو به مصرف داروهای شیمیایی برای خواب راحت می آورند، خیلی ها هم به سمت دم نوش های گیاهی می روند. چای موز هم یکی از آن نوشیدنی های آرامبخش است که حال شما را خوب می کند و باعث می شود که شما خوابی راحت و آرام داشته باشید.  درست کردن چای موز تنها ۱۰ دقیقه زمان می‌برد و برای درست کردن آن باید از موز ارگانیک استفاده کنید چون پوست آن قرار است در آب جوشانده شود. دانستنی های جالب درباره موز

در ابتدا باید مقداری آب بجوشانید. قابلمه ای که آب را در آن می جوشانید زیاد بزرگ نباشد فقط به اندازه ای باشد که یک عدد موز در آن جا شود.

دو طرف پوست موز را با چاقو ببرید.

وقتی آب جوشید موز را داخل آن بیندازید. بسیاری از فواید این چای به دلیل جوشانده شدن پوست موز است. پوست موز حاوی تریپتوفان است و تریپتوفان تاثیر خواب آور دارد.

به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید. در این مدت می توانید لباس‌های خواب تان را بپوشید و برای رفتن به رختخواب آماده شوید.

بعد از این که موز را به مدت ۱۰ دقیقه جوشاندید آب را با صافی داخل فنجان بریزید.

سپس کمی دارچین داخل فنجان بریزید و هم بزنید. اضافه کردن دارچین اختیاری است و فقط برای خوشبو شدن چای به آن اضافه می‌شود.

موز پخته شده را دور نریزید. کمی دارچین به آن بزنید و بخورید. موز پخته شده هم تاثیر آرامش بخش چای را بیشتر می کند و هم خوشمزه است.

در آخر در حالی که کتاب مورد علاقه تان را می خوانید چای را بنوشید. بهترین زمان برای نوشیدن این چای ۱ ساعت قبل از خواب است. اما هر زمانی که خورده شود تاثیر درمانی خود را می‌گذارد.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
برچسب ها:
EXT
خواب
چای
چای موز
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید